Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mit csinalnatok ebben a...

Mit csinalnatok ebben a helyzetben? Beteg gyerek miatt kette szakadt a csaladunk, ferjem vallni akar es vinne az egeszseges gyereket is.

Figyelt kérdés

9 ev utan vallaltunk egy ujabb gyereket aki sajnos aszpergers szindromas, nem kepes ellatni magat, 5 evesen 1 eves szintjen van. Allando fejlesztsekre jarunk vele, mindent megprobalunk erte. De ezt a testvere nem fogadja el. Minket hibaztat vagyis engem. Allandoan elmenne itthonrol, nem segit semmiben. Iskolaban kilencedikben letagadta hogy testvere van. Legrosszabb a nagyszulok, az apja is hangolja ellenem, o is az apjaval akar koltozni. Nincs mar egy kozos csaladi ebedunk sem, semmi kapcsolatunk nincs egymassal. Minden probalkozasom egy kudarc felejuk.

Kabat kellett neki, tudtom nelkul az apja 40 ezreset vett neki. Mikor ugy kell forintra kiszamolni mindent, hogy legyen eleg a gyogyszerekre is. Jovo honaptol kulon kasszan leszunk eselytelen, hogy ketten megeljunk, dolgozni nem tudok elmenni mert 4 orat sem tudom senkire bizni a kicsit. Az apja nem segit, gyerektartast sem kapok majd mert ha a nagyobb nala lesz igy eselytelen.


2019. nov. 8. 11:41
 1/9 anonim ***** válasza:
83%

5 éves, tehát oviba jár gondolom! Egy asperger szindrómás kizárt, hogy 1 éves szintjén van 5 évesen. mit jelent pontosan az 1 éves szint ???

Nagyon sajnálom egyébként. Nekem asperegres a harmadikom, imádják a nagyok! Valahol nagyon elcsúszott nálatok a nagy. Gondolom apa-nagyszülő hatása.

Kapod a gyod-ot, ami azért nem rossz, mellete 4 óra munka. Mást nem tudsz. Ilyen családban a kicsi nem fog fejlődni! Sajnálom amikor az apa ennyire elhatárolódik. Nem egyedi sajnos :( kitartás

2019. nov. 8. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
92%
Facebookon van egy csoport: Édesanyák szakértői csoport, ott szakemberek tudnak ingyen akár jogi tanácsot is adni! Én csak sötétben tapogatózok, kitartást neked!
2019. nov. 8. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
90%
Jogi részére ők tudnak, de auti csoportokban is sok hasznos tapasztalatot olvashatsz.
2019. nov. 8. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
98%
Nem lehet aspergeres, ha egy éves szintjén van, hiszen ők a magasan funkcionáló autisták. Az én kisebbik fiam középsúlyos nem integrálható autista (hasonló a korkülönbség, nálunk 8 év), EGYMI-be jár. Speciális óvodába járhat akkor is, ha le van maradva sokmindenben, pont erre valók ezek az intézmények. nem kell otthon őrizni, akkor sem, ha nem szobatiszta, az én fiam is 5 éves kora után lett nappalra az, éjszakára meg 7 évesen. a Gyod jelenleg 90 ezer forint(januártól emelik kicsit,a minimálbérhez igazítottan ugye) e mellett elmehetsz 4 órában dolgozni, az emelt összegű családi pótlék egyedülállóként 25900 ft. Ez a kettő együtt már közel 116 ezer, ha dolgozol, vagy akár lépcsőházat takarítasz ki lehet belőle jönni akkor is, ha a nagyobb miatt nem fizetnek gyerektartást neked.mellesleg nem ugyanannyi a gyermekek tartási költsége, ha a fogyatékkal élő marad nálad és valóban a másik egészséges fiad az apjánál, könnyen lehet, hogy ha keveset is, de fizetnie kell utána az apjának, hisz spéci igényei vannak, gyógyszerek (apropó milyen gyógyszer kell egy aspergeresnek amúgy, mert ez önmagában nem indok? Az én fiam is szed, de 8 évesen kezdte és az ADHD okán), akkor megállípatnak egy 2 ezret, abból meg a juttatásokból már ki lehet jönni. Sok család hullik szét, ahol spéci gyerek születik. Alapon nem szeretik szétválasztani a testvéreket, de nyilván ő már van abban a korban, hogy ha a z apjával akar költözni, akkor nem fogja a bíróság kényszeríteni a veled maradásra. Nagyon szomorú ez, de helyzet van, ki kell belőle a legjobbat hozni. neked is össze kell kapni magad, vannak lehetőségek, ha nehezen is, de meg lehet oldani, nem fekvőbeteg, egy aspergeres gyerek mellett is lehet dolgozni, szervezni a hétköznapokat, csak ki kell kicsit szakadni az önsajnálatból (már elnézést, ha keményen hangzik) és talpra állni. Magam is egyedül nevelem a fiaim, nem rokkantam bele, az én autim sem lesz sosem önálló életvitelre képes, de kihozom a maximumot belőle, nyugodt, kiegyensúlyozott életet élünk nyilván némi nehezítettséggel, de ha egyszer megkapta az ember a legsavanyúbb citromot az élettől, akkor limonádét kell csinálni belőle. Keress támogató közeget, először akár online, a védőnőtől (6 évesig még elvben van kapcsolat vele, ha évi egyszer is), családsegítőtől öteletet, kérdezd meg a kezelőorvost, családsegítőben kérjsegítséget. továbbá kizát, hogy nem jelölnek ki neki intézményt, ha valóban aspergeres, a szakértői kellett irányítsa valahova, már csak a fejlesztések miatt is, sosem fogtok egyről a kettőre jutni, ha otthon vegetál Veled, közösség, gyógypedagógus, fejlesztőpedagógus, szakemberek kellenek, erre egy speckó ovi az ő korában tökéletes. Miért nem jelölte a bizottság ki? Sok a homályos pont nekem, írhatnál némi konkrétumot, mert érintett szülő vagyok, de így nem lehet érdemben segíteni.
2019. nov. 8. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
93%
*Javítom magam, "megállípatnak egy 2 ezret" helyett: megállapítanak egy 20 ezret kb.
2019. nov. 8. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
52%
Menjenek hát... önző disznók...
2019. nov. 8. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
75%
Nincs valami bentlakásos lehetőség a gyereknek hétköznapokra? Tudom ez szörnyű nehéz de sajnos tipikus eset mikor az egeszséges gyerek megy rá a beteg gyerek ápolására és részéről bizony jogos a probléma . Valahogy nem kezeltétek jól ezt a szitut a férjeddel hogy ide jutottatok de így mi lesz a jövő? Te elvegetálsz a beteg gyerekkel? Aki ahogy írod nem fejlődik. Elveszíted a masik gyereket és a ferjedet is. Át kéne gondolni és keresni egy olyan megoldást amibe nem pusztusz bele az egész családdal együtt. Gondold át ha lerobbansz mi lesz a beteg gyerekkel? Kéne valami külső segítséget igénybe venni mert ìgy nem tartható az állapot.
2019. nov. 9. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
91%

Speckó intézmény nincs ám minden faluban, attól függ hol laknak, sok helyen nincs lehetőség. Nem mindenki a fővárosban él.

Szerintem is menjenek, többet árt, ha ott van.

2019. nov. 10. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Hogy vagytok? Mi tortent azota?
2020. nov. 23. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!