Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogyan érjem el, hogy hallgass...

Hogyan érjem el, hogy hallgassanak rám a gyerekek?

Figyelt kérdés
Vigyázok mostnság 3 gyerekre. Mivel új ember vagyok náluk, folyton próbálkoznak, hogy mit lehet és mit nem. Tudom, hogy határozottnak és következetesnek kellene lennem, törekszem erre. Konkrét tippeket szeretnék kérni. Amikor azt mondom, hogy szépen fogunk sétálunk, ne rohanjatok, mégis elfutnak, akkor mit tegyek? Azonkívül, hogy utánukfutok, elkapom őket, és szólok mégegyszer, hogy ne rohanjatok, mert veszélyes. Vagy amikor mondom, hogy kérem szépen a lapot, erre odadobja nekem úgy, hogy leesik, akkor azon kívül mit tehetek, hogy határozttan mondom, hogy kérlek vedd fel, ne dobálózz, szépen add oda. Mit tegyek, ha mondom, hogy ezt a rajzot elteszem és este megmutatom anyának, de a kisfiú nem akarja odaadni, mert kell neki. Többször mondtam neki, hogy kérem szépen, végül ki kellett vennem kezéből. Mi lett volna a jobb megoldás? Tehát határozott kéréseken kívül hogyan érjem el, hogy hallgassanak rám, de mégse percenként azt mondogassam, hogy mit ne csináljanak?
2019. nov. 9. 20:51
 1/7 anonim ***** válasza:
57%

Piríts rájuk, hogy ijedjenek meg. Lássák azt, hogy égszakadás-földindulás lesz, ha nem fogadnak szót.

Jelenleg semmibe vesznek.

2019. nov. 9. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Mikor pirítsak rájuk? Az első kis rosszaságnál vagy egy komolyabbnál? Ha tegyük az lenne, hogy B. nem adja oda, ami a kezében van, mit mondjak neki?
2019. nov. 9. 21:35
 3/7 anonim ***** válasza:
88%
A rajzot ne vedd el, hagy döntse el O, hogy kinek akarja megmutatni! Ha minden aprosagban te akarsz dönteni, akkor azért nem fognak szót fogadni, mert ugyanúgy nincs súlya, mintha semmiért nem szólnál. A fontos dolgokban legyél szigorú és következetes.Pl.elfutas.Indulas előtt mondd el nekik, hogy mit vársz tőlük és mi lesz a következménye, ha nem tartják be. Pl.ha elszalad, azonnal hazamentek, és tartsd is be!(Olyat találj ki, amit be is tudsz tartatni.Ha pl. oviba mentek, ne azt mondd, hogy hazamentek, ha utána úgyse tudod betartani.)A hasznosabb válaszok érdekében érdemes lenne elarulnod, hogy mennyi idősek a gyerekek😀
2019. nov. 9. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
89%

"ezt a rajzot elteszem és este megmutatom anyának, de a kisfiú nem akarja odaadni" Miért nem akarja odaadni? Lehet hogy nem az anyjának szánja, vagy maga akarja odaadni neki. Talán a rajznak pont az a lényege, hogy találkozhasson anyuval, akit gondolom egész nap nem látott - te meg el akarod venni tőle ezt a lehetőséget (akár azt is feltételezheti, hogy hazudsz). A gyerekeket a felnőttek hajlamosak hülyére venni, pedig egyáltalán nem ostobák, csupán a dolgok, az ok-okozati következmények megértésének még nagyon az elején járnak, miközben érzéseik is vannak (hiányzik anya, féltékenység, szorongás, boldogság, büszkeség...). Éppen ezért rengeteget kell velük beszélgetni, nem elég egy-két szóval elintézni a dolgokat. Ha azt akarod, hogy hallgassanak rád, neked is meg kell értened és hallgatnod őket. Például: miért nem adod oda a rajzot, mit szeretnél csinálni vele - esetleg elő lehet állni egy ötlettel hogy rakja oda, ahol anyu azonnal észreveszi, írjuk rá hogy te rajzoltad...

Ezen kívül minden gyerekre igaz, hogy sokkal több energiájuk van, mint nekünk és ezt valahol ki is kell élniük. Minél kevesebb mozgásterük van, annál pimaszabbak tudnak lenni. Persze van olyan szitu hogy nem úszhatják meg a jó nagy lepirítást, de ha abból áll az egész napjuk hogy mit nem szabad, mit hogyan ne csináljanak, azt egy gyerek sem bírja. A szabályokat nem elég lefektetni, meg kell indokolni és a véleményüket is meg kell hallgatni - és ha hülyeséget mondanak, akkor el kell magyarázni. És ha még ezek után is elrohannak séta közben, na akkor kell egy jó nagyot rájuk üvölteni. Egyébként sokkal jobb, ha maguktól jönnek vissza, mintha te üldöznéd őket.

2019. nov. 9. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm. 5-6 évesek. Többet fogok beszélgetni velük arról, hogy mit miért nem lehet, mit miért így kell, és egy nagyobb dolognál fogok csak rájuk polirítani. Azért gondolom, hogy a határokat próbálgatják, mert az anyukájukkl nem jönnek ezek a problémák, előle pl. nem szaladnak el. A rajzos esetet egy olyan dolognak gondoltam, hogy csak azért se csinálom azt, amit mondasz, a folytonos mit nem szabad után. De lehet, hogy tényleg teljesen más oka volt, és nem kellett volna ennyire ragaszkodnom az álláspontomhoz.
2019. nov. 10. 08:58
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

A rajzos esettel én sem értek egyet, ha azt mondja a kisfiú h kell neki és nem akarja h eltedd, akkor azt el kell fogadni, ez lehet az ő döntése, ez nem nagy dolog. Úgyis naponta többet rajzolnak, az is lehet h 5 perc múlva meggondolja magát,ilyesmit nem kell elvenni tőle.

Viszont az utcán elszaladás komolyabb dolog, fogd meg a kezüket, akkor nem tudnak elszaladni, illetve előre tisztázni kell h mik a szabályok, és mi lesz ha teljesítik/nem teljesítik.

De azért sok múlik azon is sajnos, hogy a szülők eddig hogy nevelték őket, mert ha mondjuk ők meg mindent megengedtek, akkor neked elég nehéz dolgod lesz.

2019. nov. 10. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Sose azt mondd, hogy mit ne csináljanak. Mindig azt mondd, mit csináljanak. Használj egyszerû utasításokat, ne menj bele magyarázkodásba. Pl. "Maradj itt mellettem". Pont, nincs tovább. Meg "Kérlek add ide a lapot" ennyi, nem kell több.
2019. nov. 10. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!