Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Nálatok milyen, mennyi,...

Nálatok milyen, mennyi, milyen minőségű a gyereketek nagyszülői élménye?

Figyelt kérdés

Nem vádoló hozzászólásokat várok, csak kiváncsi vagyok hogy nálatok a várthoz képest hogy alakult az évek alatt a nagyszülői hozzáállás.

Nálunk már nagyon szorgalmazták az unokát, örültek is neki mindkét nagyszülőpár. Viszont az eltelt évek alatt rá kell jönni, hogy túlságosan nem izgatják őket a gyerekek. Sok nagyszülőt látok hogy viszi az edzésre,iskolába, ovódába, szinházba, játszótérre a gyerekeket.

Szüleink gyerekkorunkban sokat dolgoztak, tehát elég intenzív nagyszülői élményben volt részünk (férjemnek is és nekem is). Bennünk egy ilyen elvárt nagyszülő-unoka kapcsolat van. Úgy tűnik, a személyiségük nem változott, mert az unokákkal most sem játszanak túl gyakran.

Még 1-2 év és a gyerekeknek nem lesz igényük arra hogy lássák a mamákat.

Ti ezt hogy élitek meg ha hasonló helyzetben vagytok, ill. hogy dolgoztátok fel? mert nekem ez fáj kicsit.



2019. nov. 11. 14:51
 1/6 anonim ***** válasza:
90%

Az én szüleim gyakorlatilag ki akarták sajátítani a gyereket, teljesen úgy viselkedtek, mintha az ő gyerekük lenne. Pl elvárták, hogy a négyhónapos (csak anyatejes) gyereket ők nélkülem elvihessék kertipartira. Meg hogy az egyévest hagyjam ott egy hétre. Nem mentem bele, jól össze is vesztünk (voltmás saruk is), nem beszélünk egyáltalán.


A másik oldalon viszont az van, amit írsz. Játszóterezés, segítség elhozni oviból, vigyáznj rá, ha megkérjük, de semmi erőltetés. Imádja is a gyerek, szeret ott lenni.


Csak a nagyszülő jellemétől függ. Ahogy szülőnek sem mindenki való, jó nagyszülőnek lenni sem könnyű.

2019. nov. 11. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk az én szüleim sokat találkoznak és foglalkoznak az unokájukkal,lányom nagyon szereti is őket. Viszont anyósom nem ilyen. Szereti az unokáját ő is, hetente egyszer találkoznak, elhalmozza ajándékokkal de nem csinál vele semmit. Nála tipptopp rendnek kell lenni, semmihez se lehet hozzáérni, lányom nem lehet maszatos, nem ehet "baba módon", minden falat után a száját törli, ruháját igazgatja.. Most lesz 9 hónapos a lányom, már áll és a lépegetést gyakorolja de ha anyósnál vagyunk a kicsi csak legyen egy helyben mozdulatlanul, mert az a biztos. Van egy 15 éves lány unokája is, ő már annyira nem foglalkozik a mamával, hogy kötelező családi progin csak ül csendben és bambul maga elé. 8 éves volt amikor először találkoztam velük karácsonykor, már akkor sem futott oda hozzá, hogy jajj nagyi de örülök neked... Szerintem ez az én lányommal is így lesz majd. Nem tudsz velük mit csinálni, ők ilyenek. Persze megbeszélhetitek, de az idősebb korosztály nem szívesen változik már meg.
2019. nov. 11. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Messze laknak, nem tudnak mindennapi dolgokban segíteni. De nem is bánom, nem az ő kedvükért lett nekünk gyerekünk. Egyébként a 4ből 3 normális. Szeretik, amikor itt vannak jól eljátszanak, foglalkoznak vele, de nem tolakodóan.

A 4.viszont borzasztó. Mindenbe beleköt (nem beleszól, hanem kötekszik), értelmesen nem foglalkozik vele. Viszont állandóan jönni akar. Hát kösz inkább ne

2019. nov. 11. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Anyukám és apósom akikkel igazi nagyszülő-unoka kapcsolat van a gyerekkel. Apámmal is jól elvan, de ő másabb, ritkábban jár és nem is az a fajta akire rá merném bízni. Anyósom no comment. Van 2 dédi, ők is megtesznek mindent, ami tőlük telik.

Ezen felül van egy nagynéni családostól, és két nagybácsi szintén családostól. Hugomat imádja, meg sz összes unokatesót is. Remélem, hogy nagyon nagyon sokáig így marad ez.

2019. nov. 11. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Anyósom a várnál jobban “teljesít”😁 imádja a lányunkat és ha ideje engedi, akkor viszi mindenhova. Szereti is a lányom nagyon. Anyósom amúgy fiatal, nincs még 50. Apósom sajnos már nem él, pedig tudom, hogy ő mindennél jobban imádná.

Apukám a maga módján szereti, amúgy felénk (tesóim és én) soha nem mutatta a szeretetét, de a lányom iránt egész meglepően ki szokta mutatni. Apu nem szokta sehova vinni, nem szokott rá vigyázni, ő csak olyan 10 perces nagyszülő. Beugrik, itt van nagyon max fél órát és megy. Ha mi megyünk, akkor is kis idő után látom, hogy un minket, leül tv-zni, ilyesmi. A lányom a 4. unokája amúgy, egyikükkel sincs olyan igazi nagyszülős viszonya. Mindenkivel ilyen. Tőle nem is várunk többet, egész életében ilyen volt. De amúgy a maga módján szeret minket, csak nem tudja kimutatni.

Drága anyukám sajnos már nem él, pedig ő tökéletes mama volt. Tesóim gyerekei imádták, ő is a gyerekeket. Nagyon sokat voltak nála. Sajnos az én kislányom születését már nem élhette meg.

Van két dédimama és egy dédipapa. Mindegyik a férjem részéről. Az egyik dédit inkább nem kommentálnám... a másik dédimama és a dédipapa nagyon cukik, nagyon szeretik a lányunkat, nekik ő az első dédunoka. Rájuk a korulnál fogva nem szoktam bízni a lányunkat, bár ha rajtuk múlna, akkor vinnék ők is magukhoz😁

2019. nov. 11. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Anyukám még aktivan dolgozik, de hétvégén és amikor teheti, viszi a két lányomat mindenfelé, különlegesnek számito programra, ahova én nem szivesen mennék (pl gyerekkoncert, távolabbi játszok).

Apukám kb havi egyszer itt van 1-2 órát látogatoban és inkább a férjemmel beszélget, mintsem a gyerekekkel foglalkozik.

Anyosomat a nagyobbik lányom nem szereti, kiskorában nem nagyon tudott vele foglalkozni (beteg aposom ápolása kötötte le az idejét), ezért nem alakult ki belsöséges viszony köztük. A kicsivel viszont már sokkal több idöt töltött, ö imádja a mamát. Mivel idös és nem olxan fürge, ö nem hozza-viszi a gyereket de itthon jol eljátszanak. 1-2 hetente vigyáz rá.

2019. nov. 11. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!