Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Miket tud a 22 hónapos (vagy...

Miket tud a 22 hónapos (vagy +/- 2hét) gyereketek? Mit játszotok vele? Mi érdekli őt?

Figyelt kérdés
Mielőtt jönne a kiosztás, igen tudom hogy a gyerekem majdnem 2 éves, viszont fejlődés szempontjából pillanatnyilag a valóban vele azonos korúak tudására volnék kíváncsi, főleg mert én magam úgy érzem le vagyunk maradva kicsit.Előre is köszönöm a hozzászólásokat.
2019. aug. 28. 14:39
 1/6 anonim ***** válasza:
szerinted +/- két hét számít?
2019. aug. 28. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

22 hósan rohamosan beindult a lányom beszédfejlödése, 2-3 szavas mondatokban beszélt, helyesen ragozva. A rajzolás (firkálás) ceruzával, aszfatltkrértával és a szerepjátékok kötötték le legtovább. Utpbbi pl fözöcske, fodrászkodás, babázás.

Mesét könyvböl akkor még nem igazán hallgatott, állandoan el akarta lapozni és kivenni a kezemböl. Tévében, tableten se kötötte le még a mese. Szivesen srgitett a maga modján a takaritásban, teregetésben és mindenben amit a felnöttek csinálnak:)

2019. aug. 28. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Szia. Az én kisfiam is 22 hónapos.

Nagyon értelmes, mindent meg lehet vele beszélni, mindent meg is ért.

Egyedül iszik pohárból, egyedül eszik kanállal. A csuszdán egyedül felmegy, lépcsőzik, de még nem váltott lábbal.

Sokat beszél, jelenleg 3-4 szavas mondatokban ragokat használva.

10-ig számol, ismeri a színeket.

Kedvenc játéka a golyópálya, épitőkockák, kirakósok. Képes könyveket is szeret nézegetni, rámutat és mindent mond.

Autókat, vonatokat, traktorokat szeret tologatni, a legóemberkéket ki-be ülteti. Az udvaron szeret hintázni, homokozni, motorozni.

Nagyjából mindent leírtam, ami eszembe jutott.

Kérdező, te mesélsz a gyermekedről? :)

2019. aug. 30. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

MI az ami miatt azt gondolod le van maradva? Az én kisfiam 20 hónapos ,sokszor azt gondolom mi is le vagyunk maradva amikor azt látom ,hallom a vele egykoruak “több dolgot tudnak” Voszont tisztában vagyok vele nem egyformán fejlődnek a gyerekek ,ha a legfontosabb dolgokat tudják és itt nem arra gondolok hogy mondatokban beszél meg számol stb...mert ezeket nem kell csinálniuk ! Vagyis ha nem csinálja nem azt jelenti hogy butább és le van maradva! Szóváltás én kisfiam nem beszél még ,bár hozza teszem 3 nyelvet hall..apukák szlovák és Angliában élünk. Amiket “mond” vova ez a vonat “bá” ez a busz de lehet bus mivel angolul így van :) mondja hogy bye de előtte otthon voltunk 3 hónapot Mo.-ön és mondta hogy pá pá most többet hallj hogy bye szoval inkább ezt használja de megérti ha mondjuk neki hogy pá pá és integet ,szlovákok is mondják ezt a szót ..akkor máu máu ahogy a macska nyavog ,mondja vau vau és báh báh ahogy a Bárány meg a bagoly is utánozza.a nem szót meg hogy no azt is szokta ,sokszor utánoz minket hogy ne ne mutatva az ujjával ahogy mi szoktunk :) igen,ezeket mind magyarul ,viszont ha az apukája beszél hozza szlovákul alap dolgokat mint pl.hol van,gyere ide stb megérti.

A kukába kidobja a szemetet,pelenkat ...imádja az autót,repülőt ,buszt,vonatot ezekkel el is játszik .mostanaban elkezdett érdeklődni a forma bedobó után és a puzzle után elég ügyes is benne,nyilván még kell segítség de ügyes ! Szeret könyveket lapozgatni,viszont ha kérdezem hol a cica,kutya nem igazán mutatja de látom oda nez ..egyedül a labdát mutatta meg és mikor meglátta a bagolyt elkezdett huhogni :D “rajzolni” is szokott.szeret táncolni ,ha zenét hall már mozog is rá . Szépen sétál mellettünk ,fogja is a kezünk, amitől nagyon tartottam hogy nem így lesz mert ahogy elkezdett járni 12.5 hónapos volt na onnantól kezdve csak ment ment illetve szaladt olyan 17 -18 hónapos koráig .mielott betöltötte a 20.honapot akkorra sokat változott egyik napról a másikra annyi mindent csinalt és mostmár azért meg is tud ülni ,persze nem mindig mert ő amugy is egy örök mozgó ,már egész baba korában is az volt.sokat énekelek amit szeret úgy vettem észre ,ha énekelek a csiga bigat mutatja a szarvát .ami néha nehéz ,hogy sokszor amikor valamit nem lehet akkor akkora hisztit levág,hogy sokszor fetreng a földön ,bár tudom ez is ezzel a korral jár ..ilyenkor nem figyelünk rá és aztán jön hogy vegyük fel és akkor megnyugszik.Huh lehet hosszú lett,de remelem kicsit segítettem :) amugy hozza tennem nagyon barátságos és senkitől se fél ,egész nap együtt vagyunk de amennyire anyas annyira apas is !

2019. szept. 1. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Előző vagyok még a gól szót is mondja és tegnap elkezdte ahogy mutattam neki hogy be fogom a szemem és mondom kukucs erre ő

Is befogja és mondja kukucs

2019. szept. 1. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Ja és elnézést a helyesírási hibákért ,de a kisfiam miatt próbáltam gyorsan írni ..
2019. szept. 1. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!