Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Milyen játékaitok vannak a...

Milyen játékaitok vannak a kertben, mit szokott játszani a gyereketek?

Figyelt kérdés

2,5 éves kisfiam nagyon hamar elunja magát a kertben és be akar sajnos menni.

Van trambulin, de nem igazán szereti használni, hinta, kismotor nem hatja meg, tologatós fűnyíró, labdák, de mindent hamar elun.


2019. szept. 26. 13:24
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
97%
Nekünk is van minden kutya füle. Max a homokozó érdekes neki ezek közül. Macskázik, kutyázik, követ gyűjt, földet dobálja és így ősszel a leveleket szedte. Igaz még csak 1 éves.
2019. szept. 26. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Van egy mini játszótér, hinta, csúszda, homokozó, mászóka. Ezen kívül, motor, labdák, hintaló. A legnagyobb játék mindig a kutya meg a macska, ill. a locsolás. Nálunk mindig abból van a baj, ha be kell menni, tegnap is a szakadó esőben pocsolyáztunk, ma is állt a kicsi a teraszajtónál és sírt mert nem mehetett ki. Mi mindig bevonjuk őket a kerti munkákba, most pl. almát szedünk meg falevelet seprünk, közbe gyűjtjük a szép színes leveleket, de mikor betonozás volt akkor tolták a talicskát, lapátolták a sódert.
2019. szept. 26. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Szintén mini játszótér: hinta, csúszda, homokozó. A kedvence a hinta, most kezdi a csúszda érdekelni és a homokozóban is szívesen eljátszik főleg ha a kutyánk is mellette van. Szereti amúgy a tobozokat, kavicsokat, faleveleket, virágokat is nézegetni és gyűjtögetni. A legnagyobb kedvence a kutya egyébként; egy 2 kg-s pomerániai törpe spitzünk van akit imád pórázon sétaltatni, labdázni a kutya meg visszahozza, vele sokkal bátrabb azt vettem észre, olyan helyekre is elmerészkedik a kutyával ahova egyedül félne. A kismotor nálunk sem nagy sztár meg a többi műanyag játék sem annyira, másfél éves egyébként.
2019. szept. 26. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
87%

3 kisfiam van.


Van férjem által épített lovagvár (csúszdával) és homokozó, hinta, dzsungel hinta, kutya, macska, biciklizni is lehet egy nagyobb, térkövezett részen. Kismotorból kinőttünk.


Mostanában szeretnek magokat ültetni, rendezkedni, figyelgetik, locsolgatják a növényeiket.


Nyáron csináltam nekik játszó kuckót raklapokból és szivacsokból, vihettek ki könyveket, játékokat, ott nagyon szerettek hemperegni, ezt mondjuk most már el kellett bontani.


Amúgy szerintem azon múlik a dolog, hogy van-e kivel játszani, ő így hárman el tudnak szórakozni, szerepjátékoznak, bújócskáznak, fára másznak, kergetőznek.


Játsszál vele, legyen társasága, és máris érdekes lesz minden! Inkább egy közös gilisztamegfigyelés, mint egy méregdrága kerti cucc egyedül.

2019. szept. 26. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Mini játszóterünk van, itt a városunkban három játszótér van de azok lepukkantak.

Hinta, csúzsda mászóka várral, homokozó, hernyó alagút, kinti jarganyok. Sokat vagyunk kint de sokszor elfoglalja magalát a levelekkel botokkal mint a nagymamátol kapott 60 ezres alagúttal :D

2019. szept. 26. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Amivel már hónapok óta napi szinten sok időt eltölt az az aszfaltkréta.2 éves a gyerkőc.
2019. szept. 26. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2019. szept. 27. 14:20
 8/11 anonim ***** válasza:
33%

Mi direkt azért vettünk kertesházat, hogy ne kelljen mindig a játszótérre mennem a gyerekekkel panelból. Nekünk nem volt semmi gyermekkoromban, udvar, cica, kutya, ennyi. Manapság meg elhűlve hallgatom, olvasom, hogy milyen játszóteret rittyentett mindenki a gyerekének. Ráadásul pont amikor kicsik voltak nem is álltunk hű de jól anyagilag, hiszen csak egy kereset volt. Pár éve, amikor kicsik voltak a gyerekek már akkor is fél milla körül volt egy fa mászóka hintával.


Úgyhogy mi vettünk egy homokozót meg hintát. Aztán ennyi, nekünk ennyi sem volt. A szomszéd csávó viszont vett a gyerekének szuper játszóteret. A lányom minden nap ott sírt a kerítésnél, hogy át akar menni, nem engedték. Úgyhogy mégiscsak összecsomagoltam, és mentünk a játszótérre. Anyósom mondta is, hogy mekkora marha vagyok. De most mit tudtam volna csinálni.

De szerintem ez a baj úgy általánosságban a mai gyerekekkel. Ezer játék, ezer inger, aztán mindent megunnak, akkor kapnak másikat. Közben meg már semmi fantáziájuk játszani.

Jelenleg nálunk van egy fapad székekkel, egy nagyobb hinta meg sátrak, mert néha kint aludtunk a melegben. A fiam kimegy és egész délután elvan kint, eljátszik egy fadarabbal, na meg a kutyával. Nem értem minek költötök ennyit játszótérre, aztán pár év múlva meg kinövi a gyerek.

2019. szept. 28. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Nem mindenhol vannak jatszoterek, itt ahol lakunk 25-30km-es korzetben megy van. Abbol 2 lerobbant rossz allapotu tele uvegekke allat kakival vagy emberivel is.

Harmadik szep, modern de mindig vannak ott kamaszok. Volt olyan ketto csaj majdnem 1 orat ultek a hintaban. Negyedik meg egy szep modern uj jatszoter lett volna de elloptak a homokot is pl belole. Kotel maszokarol a kotelet, csuzdarol a komplett csuzda reszt.

2019. szept. 29. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

8-as: fél milla egy mászóka?? Férjem 40ezer ftból megvette a faanyagot egy dupla hintaállványra, csúszdaállványra Én 5ezer ft-ból lazúroztam le 2 rétegben, talán 2-3 ezer Ft-ba kerültek a csavarok, karabínerek, a nagyszülőktől pedig kaptunk születésnapra-húsvétra fészekhintát, hintát, csúszdát pedig tavasszal rakunk rá....


Nekünk nincs kutyánk, nem is szeretnék, bizalmatlan vagyok a kutyákkal- tapasztalat, plusz időm sincs rá. Kisfiam cicázik a nagymamáknál, kutyáktól fél, igaz eddig csak nagytestű kutyákkal találkozott.


Most a legújabb hogy a lehullott tobozokat hozza-viszi, a trambulint pedig újra felfedezte úgy hogy focizik benne és labdát próbálja kidobni. Ja igen és a kismotor meghatja!!! kell neki egy villáskulcs és "szereli". Plusz elkezdett hullania dió is, azt is szereti együtt összeszedni, ültettünk az egynyáriak helyére árvácskát, krizantént, amiket együtt választottunk. Ezeket találtuk most ki, hátha valakinek segít.

2019. szept. 29. 14:12
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!