Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » A mesenézés milyen káros...

A mesenézés milyen káros hatásait véltétek felfedezni a gyermeketeken?

Figyelt kérdés

Beteg volt a kisfiam 1 hétig, elég sok mesét nézett és teljesen rákattant, hisztizik most hogy nem nézheti annyit. Nálatok történt ilyesmi? Előfordult olyan hogy szinte le kellett szoktatni a tv nézésről?

2,5 éves

Nyilván olyanoktól kérdezem, ahol néznek a gyerekek mesét.


2019. nov. 12. 10:36
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Igen addiktív dolgok ezek..

Enyém pont 1 évvel idősebb de be kell korlátoznom hogy délután alvás/pihi után van egy kis mese és annyi és akkor nem igényli.

De ugyanez ha pl apja vagy mamája engedi telefonon játszani akkor utána folyton telefonozni akar,amúgy eszébe se jut.

Cukor dettó, ha van valami ünnep vagy kapunk cukrokat pl most halloweenkor akkor utána folyton édességet akar enni amúgy meg nem szokott kérni.

Szóval nem ördögtől való se a cukor,se a mese,se egy kis játék a telón de meg kell találni az arany középutat és akkor nincsen gond.

Te vagy az anyja, természetes hogy a hisztinek neked kell elejét venned.

2019. nov. 12. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Tiltani sajnos nem tudom mert ugye mi is nezzuk a ferjemmel a tv-t es a gyermek meg kivancsi.

Amikor hisztizett hogy o is nezni akarja akkor szepen elmagyaraztam neki hogy nezheti de nem allandoan,bizonyos korlatok kozott amit mi szabunk meg az apjaval. Van egy kedvenc meseje,estenkent meg szokta nezni kb. fel oras,+ hetvegen delutan mesezhet 1-2 ora hosszat.

Ha allandoan tv-t nezne akkor biztosan lennenek gondok. Eddig ugy tunik megertette hogy korlatozottan nezheti. 3 eves.

2019. nov. 12. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Ez amit leírsz még nem káros hatás.

Ès te is jól látod a dolgot. AZ elsönek igaza van az arany középutat találd meg tv nézésben. Esetleg legyen minden este 18-19 óra között a mese nézés...


A káros az, ha állandóan megy a tv akkor is ha nem nézi a gyerek csak játszik mellette. AZ, ha nem életkorának megfelelö müsort néz. De talán ez utobbi a legnagyobb baj a gyerekeknél, hogy 5 évesen a terminátor filmet nézi...

2019. nov. 12. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Nem veszek észre semmi károsat. Mindig figyelem mit néz. Sajnos mióta bejött a rossz idő sokkal többet telefonozik. Nyáron délelőtt és délután is órákat voltunk kint, most délelőtt max. egy óra.

Ha nem akarod, hogy mesézzen, ajánlj fel neki más elfoglaltságot, tereld el a figyelmét.

Én van, hogy szándékosan nem hívom játszani, csak megjegyzem, hogy én megyek a másik szobába tornyot építeni. Már rohan is utánam. Nálunk ez jobb taktika mint a tiltás.

2019. nov. 12. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

22 hónapos kisfiam reggel ébredés után 1-2 órával nézheti a mesét max fél órát,de nem mindig ezt sem, időtől, hangulattol függ..aztán már nem igazán néha este fürdés után az is 30 perc. Csak is nyugis mesét , bogyó és babóca, meg van egy ilyen autós építős mese..Mi elraktuk a tv ,mivel egy nincs időnk Tv-ni,ha valamit meg akarok nézni én vagy párom akkor telefon vagy laptop.

Azért tettük el ,mert sajnos volt egy időszak amikor követelte a mesét szinte 5 percenként ,mivel nálunk is az volt hogy beteg volt plusz fogzás és így nagyon nyűgös volt,én meg buta fejjel ' jó akkor nézzél több mesét,baj nem lehet '🙄 csak 1-2 napról van szó..igen ,de ez elég volt ahhoz hogy " függővé" váljon. Cirkuszolt ha nem kapcsoltuk be neki és mondom szinte 5 percenként hozta a távirányítót 😩 Semmi nem érdekelte,így eltettuk és azóta van ez az új rendszer ami Joó bevált és úgy gondolom elég is!!! Egyébként laptopon kapcsolom be neki.Igaz ha kikapcsolom van hiszti ,de megnyugszik és nem követeli 5 perc múlva. Szerintem és mostmár tudom 3 éves kor alatt napi 1x 2x november elég nekik max fél óra ,de szerintem 5 éves korig is vagyis én egy 3 évesnek sem kapcsolnám be több órára! Telefont ilyesmit még soha nem adok ,adtam a kezébe játszani!bőven rá ér !!!

2019. nov. 13. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!