Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Káros vagy valahol jó dolog...

Káros vagy valahol jó dolog egy "másik anya" a gyerek éltében?

Figyelt kérdés

Lehetséges lenne, hogy egy másik nő feltűnése a gyerekek életében rossz irányba befolyásolja a kapcsolatukat az anyjukkal? Vagyis egy szülő-gyerek kapcsolat alakulhat egy teljesen másik ember miatt?

(Pontosság kedvéért: a gyerekek gyakorlatilag születésétől jelen van, előfordul hogy heti csak 1x, de ez a minimum, más esetekben akár hónapokon át minden nap találkoznak. Amikor együtt vannak, akkor gyakorlatilag ő gondoskodik róluk)

Ez lehet jó is? Vagy mindenképpen bezavar az anya nevelésébe? Nincs olyan, hogy ez akár jó is lehet? Értem itt azt, hogy a gyerekek érzik, hogy mások is szeretik, megértik, várhatnak mástól is megértést, törődést, figyelmet, stb...



2019. júl. 1. 12:31
 1/9 anonim ***** válasza:
55%
Se nem káros, se nem jó. Alapból egy anyja van egy gyereknek, ahogy egy apja is. Másik anya/apa akkor jön a képbe, ha a szülők elvalnak es uj partneruk lesz. Ebben az esetben nyilvan ah a jo, ha a partner is gondoskodik a gyerekről, ahelyett, hogy csak elviselné. Ez csak jó a gyereknek. A vérszerinti szülővel való kapcsolata emiatt nem fog megváltozni.
2019. júl. 1. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
50%

Ha ő gondoskodik róla időnként, akkor feltételezem, hogy ez jó dolog. Mert különben ki gondoskodna róla.

De mivel nem értem, hogy mi lehet pontosan ez a helyzet így nehéz válaszolni.

Általánosságban a felnőttektől függ. Ha normálisak, akkor az nyilván jó a gyereknek. Ha hülyék, akkor egy is sok belőlük.

2019. júl. 1. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Ha kicsi korától így van akkor neki ez válik természetessé.Jónak nem gondolom, ha mondjuk már az 1 hónapos babát is eteti,pelenkázza és mondjuk altatja napi szinten az szerintem bezavarhat, mert később ahogy nő ki tudja milyen lesz a kötődése?Azzal meg hogy x ideig folyamatosan,napról napra ott van valaki aztán egyik napról a másikra eltűnik,összezavarodhat a gyerek.Szerintem inkább hátrány mint előny ebben az esetben egy ,,másik anyuka"..

De ha pár éves kortól volna akkor szerintem mindegy volna teljesen.Ott már kialakult a kötődés,ha az anya megfelelően foglalkozik a gyerekével onnantól nincs akit azt a kötődést szétrobbantja. Max kamasz korba okozhatna problémát, mert olyankor teljesen mindegy milyen a szülő úgyis ,,utálja" a gyerek a szülőket.Esetleg felnőttkorban egy szerelem, de az ellen szülőként úgysem tud semmit tenni az ember.

2019. júl. 1. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ha normálisak, akkor nem baj, ha többfelé fog kötődni a gyerek. Régen többgenerációs háztartásokban a nagyihoz, idősebb lánytestvérhez, gazdagéknál dadához kötődtek a gyerekek, még régebben is elvileg egy törzsön belül többen is szoptathattak, később neveltek egy gyereket. Ha viszont folytonos hatalmi harcok, viszálykodás van a két nő között, apa vagy a gyerek kegyeiért, a résztvevők ellentétesen, nem következetesen nevelik, nincsenek biztonságot adó korlátok (hogy szoktuk, később, mit szabad) abból viszont bőven lehet probléma.
2019. júl. 1. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Az én egyik gyerekemnek is két anyjafigurája van 9 hós kora óta. Válás miatt. Az egyik a szülőanya, a másik az apa új felesége. Mindkettőt anyának hívja. Én is folyton aggódom, hogy nem jelent-e ez problémát a kötődési mintázataiban. Még csak ovis, úgyhogy nehéz megmondani, hogy jogosak-e az aggodalmaim. Egyelőre csak az látszik, hogy neki nagyjából mindegy, hogy mikor kivel van, és sosem sírt senki után. A közösségbe szoktatásnál persze sírt egy picit, de azon kívül soha életében nem sírt azért, mert valakitől el kell válnia. Tartok tőle, hogy ez nem jó jel.
2019. júl. 1. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Mivel 4 és 6 hónapos koruktól dolgoztam így mondhat i van más anyakepuk.

Soha nem volt semmi gond, mindig én voltam anya, és a szitteruket is feltétel nélkül szeretik de pl sose hívtak anyának.

Véletlen sem.

3an vannak tesók most ár a legidosebb 7 éves, mindig a helyén kezelik a dolgot, de fontos a "másik anya" véleménye is.

Nem hiszem, hogy ez rossz, de mondjuk én nem is vagyok féltékeny, nekünk ezt a felállást kellett megoldanunk.

Én mindig úgy gondolok erre, hogy az sose baj ha többen szeretik őket, bennük pedig hatalmas szeretet van.

2019. júl. 1. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Magamból kiindulva ,nem hiszem hogy az igazi anya jár ilyenkor jobban.Volt anyám,meg az ő anyja.Sokat foglalkozott velem nagymamám,neki meséltem el mindent,jóban voltunk.Anyámnak soha semmit,ő mindig türelmetlenebb volt.Mikor meghalt pár éve nagymamám,akkor kezdtem anyámhoz kicsit húzni.Tehát anyámnak meg kellett érnie hogy 53 éves legyen,hogy kialakuljon egy nagyjából normálisnak mondható szülő-gyerek viszony köztünk.
2019. júl. 2. 01:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Meg egy embertol kap szeretetet, ez csak jo lehet.

Rokonsagban volt ilyen: az anyuka egyedulallo volt, ezert sokszor volt vele anyuka egyedulallo novere.

A kisgyerek pontosan tudta, ki az anyukaja, de pl. anyak napjara a nagynenjenek is csinalt ajandekot.

2019. júl. 2. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Az enyém az iskolában kapott egy ilyen anyafigurát. Komoly kötődés alakult ki közöttük, mindkét irányból működik a dolog.

Persze a határokat tudja a másik felnőtt, és csak akkor lépi át, ha feltétlen szükséges, vagy pedig úgy, hogy a gyerek ne vegye észre, de velem mindenképpen megveszélve.


Nekünk jó. Igazából életmentő.

2019. júl. 2. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!