Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mennyire káros egy gyerekre...

Mennyire káros egy gyerekre nézve, ha meleg szülők nevelik fel?

Figyelt kérdés

Nem fog problémát okozni a gyereknek, hogy egy eltorzult családmodellben kell felnőnie, ahol az anyja helyett van még egy apja?

Nyilván az elvált szülők gyerekeinek sem adatik meg, hogy hagyományos családban - egy anyával és egy apával - éljenek, de nekik legalább ott van az a támasz, hogy "van anyukám, csak ritkán találkozunk/ messze él tőlem". A meleg szülők gyerekeinek ilyen nincs. Nekik nincs (és nem is volt!) semmiféle anya-figurájuk.

Ráadásul a kisgyerekek gyakran nehezen tudják csak megkülönböztetni a szeretet és szerelem közti különbséget, és akkor itt még a nemek is belekevernek: hogyan magyarázzák el Sanyinak a meleg szülei, hogy Sanyi a Peti nevű óvodástársát csak simán szereti, míg Sanyi két apukája meg szerelmesek egymásba?



Félreértés ne essék, nekem alapból semmi bajom nincs a melegekkel, egyszerűen csak felötlött bennem ez a kérdés, hogy mi lehet a helyzet a meleg szülök gyerekeivel.


2019. márc. 2. 19:27
1 2 3 4 5
 1/47 anonim ***** válasza:
78%
Én ismerek meleg párt akiknek van gyerekük. 11 éves a kislány, 2 éves kora óta él ebben a szituációban. Semmilyen különbség nincsen a kortársaihoz képest, teljesen egészséges a lelkivilága. Óriási kamu, hogy ez bármit is számítana.
2019. márc. 2. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/47 anonim ***** válasza:
29%
Lassan már mindegy lesz, legalábbis vannak akik így gondolják. Franciaországban az idén vezették be, hogy az iskolákban már nem lehet az anya, és apa elnevezéseket használni, hanem szülő 1: és szülő 2 :
2019. márc. 2. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/47 anonim ***** válasza:
83%
Igazabol hallomasok alapjan szepen feltud noni, tehat neki az lesz a termeszetes mert otthol ezt latja, egy anya helyett meg egy apat kap es ezzel no fel neki nem lesz fura persze ha egy egeszen kicsi gyermeket fogadnak orokbe. Viszont sajnos a mai tarsadalom mindent elitel ahogy eszrevettem. Sokan elitelik a melegeket akkor szerinted ezt hogyan kezelnek? A ket szulot illetve a gyereket is bactatnak illetve a gyerek igy none fel hogy szivatjak es lenezik az iskolaban vagy barhol mert o masmilyen csaladban no fel. Hiaba no fel szeretetben es boldogsagban ha ilyen a vilag, valoszinuleg kikozositenek mert mar azt is kikozositik aki szegenyebb az atlagnal vahy akinek csalen all a haja...
2019. márc. 2. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/47 anonim válasza:
13%
Szülőktől függ, de egy biztos a gyermek lelkileg sérül, mert pl. iskolában kigúnyolhatják és sajnos ki is fogják.
2019. márc. 2. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/47 anonim ***** válasza:
90%

Te komolyan gondolod hogy a gyereket vigasztalja h "van anyu csak sz@rik a fejemre, félévente látom. De azért legalább van" ?

Nem ismerek olyan családot ahol meleg szülők nevelnek gyereket, de azt gondolom semmi baja nem lesz ettől. Talán jót tesz ha valamelyik nevelőapuka nővérével/anyukájával stb szorosabb kapcsolatot ápol, akitől láthat női mintát is. De amúgy szerintem teljesen normális felnőtt lehet belőle.

2019. márc. 2. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/47 anonim ***** válasza:
75%

Én is ismerek egy lányt,akinek "anyukából van kettő".Nem tudom,hogy van-e baj a lelkivilágával.Szerintem teljesen aranyos normális lány, viszont van valami fura benne.Nem rossz szándékból mondom, csak valahogy más,mint a kortársai.(Munkám során gyakran találkozom a korosztályával.)Persze,egyáltalán nem biztos, hogy ez amiatt van. Simán lehet, hogy egyébként is más lenne, mint az "átlag", olyanoknál is előfordul, hogy kilóg kicsit a többiek közül, aki klasszikus családmodellben él.


Azt viszont nem gondolnám, hogy semmi hatással nincs rájuk.Gyakorlatilag semmi férfi/női minta nincs előttük, ellentétben azokkal a gyerekekkel, akiknek "csak"elváltak a szüleik.Természetes, hogy senki nem a gyerekei előtt él nemi életet, de azt látja (akkor is,ha elváltak a szülők), hogy egy nő, hogy viszonyul egy férfihoz,és egy férfi egy nőhöz.(Tudom, máshol ő is látja), de az elsődleges szocializációs közeg mindenkinél a család.Ez nála hiányzik,hiába szépítjük.Nem állítom, hogy ez a hiány biztosan negatív hatással van rájuk, de valami hatással biztosan van.

2019. márc. 2. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/47 anonim ***** válasza:
32%

Addig még volt egy szikrányi értelem a kérdésben, míg az nem jött: ilyen gyereknek nincs anyafigura az életében. Ott teljes lejtmenet.


A magam részéről sokkal ártalmasabbnak tartom ha olyan szaporodik akinek világít a negro a szájában.

2019. márc. 2. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/47 anonim ***** válasza:
28%

En ezt el sem tudom kepzelni! Ki lehet az anya vagy apa?! Hogy osztjak fel a szerepeket? Ha szegeny gyerektol kerdeznek valami ilyen jellegu kerdest h anyukad vagy apukad mit dolgozik stb hogy tudja eldonteni a gyermek h melyiket nevezze meg pl anyanak?!

Aaaa nekem ez olyan morbid! Amugy is hanyok toluk!🤮

2019. márc. 2. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/47 anonim ***** válasza:
65%
Utolsó, van egy ötletem: nem kell elképzelned. Csak így menj tovább és foglalkozz a saját életeddel.
2019. márc. 2. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/47 anonim ***** válasza:
27%

Ha mindenki buz lenne kihlana az emberiség!

Ez is elárulja hogy ez egy nem természetes dolog mert nem véletlen van férfi és nő anbol lehet élet !

2019. márc. 2. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!