Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Majd 6 éves fiammal nem....

Majd 6 éves fiammal nem. Tudom mi kezdjek. Valakinek tipp? Többi lent.

Figyelt kérdés
A fiam januárban lesz 6 éves, az öccse most múlt 2. Névnapjára a kicsi kapott egy lendkerekes autót, aminek nagyon örült. Mivel most neki volt névnapja, így a nagy nem kapott semmit, elmagyaráztuk neki hogy ilyenkor neki nincs ajándék, csak az ünnepeltnek. Így tűnt felfogta, de állandóan elvette az öccsétől, majd tegnap letörte a motorháztető, ma pedig kitörte a kerekeit. 😞 Amit az öccse kap, azt szándékosan rongálja, tönkreteszi. 6 éves lesz, ennyi idősen már értenie kell, hogy mit szabad vagy mit nem, de valahogy nem fogja fel. Nem tudom mit kezdjek vele, amint egy pillanatra nem figyelünk, már veszi el a kicsi játékát és pusztítja. 😞
2019. nov. 14. 20:26
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
35%
Féltékeny az öccsére és talán nem a megfelelő ajándékot vettétek meg a kicsinek. Lendkerekes autó inkább a 6 évesnek való, a kicsinek teljesen mindegy, hogy mit tol. Olyan ez, mint amikor csaknem 65 éve anyánk Kelet-Németországban volt pár napra és az akkor 4-5 éves öcsémnek hozott ajándékba egy rúgóval felhúzható vonatot sínekkel stb. Én olyan 7-8 éves iskolásfiúként iszonyúan megbántódtam.
2019. nov. 14. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 A kérdező kommentje:

2 éves a kicsi, korban neki való egy sima hátra húzós autó. Van nekik több ilyen is, ezek a kedvenceik, együtt is szoktak játszani vele, meg velünk.


Igen, csak olyankor van gond, ha az öccse kap valamit, de ő nem. A közös ünnepeknél (húsvét, karácsony) nincs vele semmi baj.

2019. nov. 14. 21:19
 13/25 A kérdező kommentje:

Igyekszünk figyelni a külön töltött időre. Mivel még ovis, van hogy nem viszem be, jön velem egész nap, együtt vásárolunk, sütünk, főzünk, játszunk kimegyunk a játszótérre, vagy csak itthon megnézzük egyitt 1000 alkalommal is a kedvenc meséjét.

A kicsit is van, hogy nem viszem bölcsibe, hogy vele is legyen közös időm. Az apukajuk is sokszor elviszi csak egyiket, miközben a másik velem programozik.


Emellett terhes vagyok a harmadik babával, és ahogy anno az öccsét, most a húgát is nagyon nagyon várja.

Azért sem értjük nála ezt a viselkedést, mert alapvetően nagyon védelmező az öccse felé, gondoskodó, segít neki mindenben, szóval jó testvér. Csak ez a fránya pusztítás ilyen alkalmakkor amit nem tudunk hová tenni 😕

2019. nov. 14. 21:23
 14/25 anonim ***** válasza:
82%

Ha van saját pénze, akkor megvetetném vele. Azzal a kicsi nem lesz kisegítve, nem javul meg tőle az ajándéka, ha a nagy lelkét pátyolgatják.


Amúgy meg segíthet, ha pl legközelebb együtt mentek el vásárolni a tesó név/szülinapjára, ha ő választhatja ki az ajándékot (mármint persze vezetve a választását), akkor lehet, hogy nem esik majd rosszul neki, hogy nem kap. Tudod "jobb adni, mint kapni"!

2019. nov. 14. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
48%
Akkor a terhesség a gond, azt viseli nehezen.
2019. nov. 14. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 A kérdező kommentje:
Utolsó, nem a terhesség váltotta ki, előtte is csinálta ezt sajnos, csak most jutottam el oda, hogy már nincs ötletem mit kezdjek vele.
2019. nov. 14. 22:07
 17/25 anonim ***** válasza:
85%

A 4-es nem paraszt, azt irta le, amit te is... ha most nem “kapod el” kesobb baj lesz, ezt te is erzed, nyilvan ezert irtad ki a kerdest. Akkor meg mi a bajod?


Egyebkent egy embernek egy evben normal esetben egy nevnapja es egy szuletesnapja van. Ergo 2 alkalom egy evben. Nem mindennapos, igy ketlem, hogy ez az incidens ranyomja a belyeget az egesz eletetekre. Irtak elottem tobben is.. vigyetek el ajandekot vasarolni, had keszuljon o is izgatottan. A nevelesi tanacsadas sem lenne utolso, tenyleg most kene meg kinevelni belole.

2019. nov. 14. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
53%

Nálunk annak idején ag volt a szokás, hogy ha az egxik tesónak volt alkalom, ő rendes ajándékot kapott, mi többiek meg egy szeret csokit. Nem gondolom, hogy ettől el lettünk volna kényeztetve, de eszünkbe sem jutott tönkretenni a másikét amúgy.

Ha mégis, akkor nyilván hajbakaptunk és azért. Én ugyanezt a példát fogom követni a fiaimnál.

2019. nov. 14. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
34%

Én hát évesen még kaptam aprosagot, amikor a testvérem is.

Talán 9 évesen már nem. Tehát sztem meg3siman értheto a viselkedés..

2019. nov. 14. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
77%

Ennyi idős korban nem kell már a másiknak is kapnia valamit, ha nem őt ünneplitek.

A testvérféltékenység érthető, de a mértéke (hogy tönkre teszi a másik ajándékba kapott játékát) túlzott agresszióra, utal. Hogy ez miért van, azt így lehetetlen megmondani, kb. be kéne költöznie a válaszolónak hozzátok.


Mindenesetre mihamarabb le kéne állítani ezt a viselkedést. Ha önerőből nem megy, pszichológussal.


A normális mértékű testvérféltékenység az lett volna, ha elveszi a testvérétől és ő kezd játszani vele. Nem az, hogy tönkre teszi.


És még valami: A 4-es válaszoló egyáltalán nem volt paraszt. Legföljebb (részben) rosszul ítélte meg a helyzetet. De az, hogy te, kérdező, így reagáltál, egy kicsit világosabbá teszi, miért agresszív a hatéves fiad...

2019. nov. 15. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!