Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Kisgyerekesek, milyen anyagú...

Kisgyerekesek, milyen anyagú karácsonyfa díszeket részesítetek előnyben?

Figyelt kérdés
Januárra várjuk az első babánkat és most fogunk először karácsonyfát állítani. Ehhez szeretnék díszeket beszerezni, amiket aztán évekig használni tudunk, tehát mikor a gyerek már togyogós lesz akkor is. Első körben üveggömböket néztem ki, de elbizonytalanodtam, hogy nem veszélyes / felesleges -e az kisgyerekes családban. Nálatok milyen díszek vannak a fán? Van valakinek tapasztalata pl üveggömbbel?
2019. nov. 21. 06:45
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Követem
2019. nov. 21. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
műanyag gömb
2019. nov. 21. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
80%
Üveggömbök vannak, semmi gondunk nincs vele. A kutya miatt az alsóbb ágakra régebben sem tettünk mert lesodorta a farkával. A gyerek meg megtanulta, hogy csak nézzük és nem piszkáljuk. Van néhány műanyag gömbünk, azokat adtam oda neki tavaly, hogy megfogja, próbálja felakasztani. Minden csak odafigyelés kérdése
2019. nov. 21. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

Nekünk javarészt műanyag van, de van pár üveg is. Az üveget mindig a felső részre rakom. Régen a cicáink miatt, most a kislányunk miatt😊

Tetszik neki a fa, imád körülötte lenni, tudja, hogy nem szabad nagyon piazkálni, meg nem szedjük le a díszeket, de azért akkor is néha-néha leszed egyet, fogdossa a fát stb. Van, hogy amikor már szárad a fa, akkor magától legurul egy-két dísz.

Tavaly vettem egy csomag üveg gömböt. Egy le is esett és szanaszét repült. Nekem a műanyag biztonságosabbnak tünik. Abból is nagyon sok szép van.

2019. nov. 21. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
77%

Műanyag gömbök, boák, horgolt 3d-s házikó, csillagok, stb, kézműves varrott szaloncukor


2 éves a lányom, dackorszakos, hiába mondom neki, hogy nem szabad hozzányúlni, mert eltörik, ha leesik, egyszerűen nem fogadja el. Én egyenlőre maradok a kézműves díszeknél.

2019. nov. 21. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

Hát, mi aztán nem foglalkoztunk ezzel. Eleve, mire megszülettek a gyerekeink, évek óta együtt karácsonyoztunk, tehát megvoltak a díszeink.

Amikor 1-2 évesek voltak a gyerekek, akkor különösen ügyeltem rá, hogy a törékeny díszek magasabban legyenek. Ennyi.

De igazából előtte is így díszítettem a fát, hogy ha a szűk helyen hozzáérünk az ágakhoz, akkor ne a törékeny díszek himbálódzanak.

2019. nov. 21. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
3 éves a kisfiam, nem volt gond egy ksrácsonynál sem. Természetesen ment és megfogott néhány díszt és megérintette a fát is. Ennyi volt. Alulra egyébként nem törékeny díszeket szoktam rakni. Mióta megszületett a gyerekkoromra emlékeztető mindenféle színben pompázó a fa szaloncukorral, felhagytam a trendi díszítéssel. Szokott rajta lenni üveg és műanyag gömb, egyedi figurák, horgolt díszek, szalag.
2019. nov. 21. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
2,5 éves a kicsi, vettem üveggömböket. Tavaly ugyan nem volt de max felülre rakhattam volna, már most ha valami üveg vagy törékeny úgy igyeznek, vigyáznak rá akár a kezükbe is adhatom felügyelettel, szóval már nem gond.
2019. nov. 21. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Műanyag gömbök vannak. A fiam két évesen már segíteni akart díszíteni, de persze potyogtak mindenfelé a díszek, de így csak pattogott párat, még jót nevettünk is rajta, és nem kellett folyton takarítani az összetört darabokat. :)
2019. nov. 21. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Nálunk is olyan van, ami nem törékeny. Szalma, textil, műanyag, fa, papír... Persze lenyelős korukban még tiltottam, a sarkukban kellett lenni így is úgy is, meg a fát is magasabbra raktuk. De most 3-4 év múlva is még mindig "fogy" belőle, mert szeretik pakolászni-nézegetni.
2019. nov. 21. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!