Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 27 hónapos fiú egyáltalán nem...

27 hónapos fiú egyáltalán nem beszél?

Figyelt kérdés
Most lett 27 hónapos a kisfiam és az a problémánk, hogy nem beszél semmit, szavakat sem. Mutogat, igent és nemet int a fejével ha kérdezzük, de ezen kívül csak hümmög, öö-zik vagy artikulálatlanul próbálkozik valamit. TSMT tornát csinálunk 3 hónapja, de nagy változás nincs. Ami még van, hogy borzasztóan akaratos születése óta és egész nap jön-megy. Egyedül nem igazán játszik, mindig valakit "foglalkoztat" akinek vagy vele kell menni valahova vagy vele kell játszania amit szeretne.
2019. nov. 27. 11:34
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
Fejlődésneurológián voltatok már?
2019. nov. 27. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Nem, ott még nem voltunk. BHRG-nél voltunk felmérésen, meg oda járunk tornára. Illetve voltunk egy magán logopédusnál, aki szintén felmérte.
2019. nov. 27. 11:44
 3/17 A kérdező kommentje:
Még annyi, hogy hallásvizsgálaton voltunk, ott mindent rendben találtak.
2019. nov. 27. 11:59
 4/17 anonim ***** válasza:

Na jó, értem, hogy ideírod a kérdésed, de azt nem értem, hogy a logopédus mit mond nektek? Vannak későn beszélő gyerekek, de a majdnem 2 és fél éves kisgyereknél valami nem stimmel.

Megnyugtatnálak, mert a lányom közel két éves koráig csak szavakat mondott, pont ezért írok, de kisgyerekeknél fél év rengeteg idő. Pár hét alatt folyékonyan beszélt, amit azóta sem értek, de sajna a kisfiadnál már muszáj lenne komolyabb vizsgálatokra. Okoskodni nem akarok, de nem értem, miért itt kérdezel. Te is látod, hogy valami gond van.

2019. nov. 27. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
Meg kellene néznie lopopédusnak, gyógypedagógusnak. Bp., vagy hol laktok? Mi bp.-en voltunk
2019. nov. 27. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:

Tulajdonképpen azért kérdeztem, hogy hátha valaki tapasztalt-e már hasonlót. Nyilván tovább fogunk lépni, ahogy a kérdésemből elolvasod ezidáig sem ölbe tett kézzel ültünk.

A logopédus felmérte a passzív szókincsét, amit rendben talált, adott feladatokat, többet nem tud jelenleg tanácsolni. A gyerekorvos azt mondja várjunk 2,5 éves koráig, utána keressünk beszédindításhoz fejlesztőt. A BHRG-s azt mondja folytassuk a tornát, szerinte egyébként rendben van a gyerek.

2019. nov. 27. 13:03
 7/17 anonim ***** válasza:
Csak ismerős fiáról tudok írni. Nekem 2 éves fiam van megemlítettem a védőnőnek, hogy nem beszél 1-2szó és ennyi. Azt mondta ne aggódjak, mert a fiúk el vannak lustulva a legújabb elfogadott dolog, ha 4éves koráig nem beszélnek. Ezen nagyon meglepődtem. Ez szóba került az egyik ismerős anyukával, akinek 3éves fia van, a szián, anya, apán kívül ő sem mond mást. A gyerek orvosuk szintén a 4éves kort mondta, hogy normális, ne aggódjon, addig nem kell vinni sehova.
2019. nov. 27. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%

A lányom kb 2,5 évesen kezdett beszélni.

(Azóta se tudja befogni 😆😉)

Mi is körbe jártunk vele mindent. Mindenütt csak annyit mondtak h még nincs elkésve. 2 évesen elkezde a bölcsit szeptemberben, a karácsonyi szünetben kezdett el othhon tőmondatokban beszélni. Januárban teljesen elképedtek a bölcsiben, hogy milyen szépen beszél, holott egy pár hete még csak szavakat se mondott.

Nyilván vidd tovább a kivizsgálásokra (engem is megnyugtatott) de ha azt mondják h várj még akkor muszáj kicsit türelmesebbnek lenned

2019. nov. 27. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:

Köszönöm a hozzászólásotokat. Azért elbizonytalanító a helyzet, mert láthatóan jól érti amit beszélünk neki, megfelelően reagál, ha kérünk valamit megcsinálja, a könyvekben megmutatja hogy mi hol van stb. A szemkontaktust felveszi, tartja, a nevére hallgat, pápázik a kezével, szereti a szerepjátékokat (teát készít, plüssöket etet stb.).

Én leginkább azon aggódom, hogy esetleg nem autizmus-e a probléma. A fenti szakemberek szerint ez egyáltalán nem valószínű, csak nekem olyan furcsa hogy egy szóval sem próbálkozik.

2019. nov. 27. 15:50
 10/17 anonim ***** válasza:

Öcsémet az orvos nagybátyám fogyatékosnak gondolta, csak háromévesen kezdett beszelni, addig semmit, de akkor rengeteget.

Normális felnőtt lett, első gyereküket várják a feleségével.

2019. nov. 27. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!