Gyerek vagy munka?

Figyelt kérdés
Van egy állásom, ahol délben végzek, haza tudom vinni a gyerekeimet az oviból, együtt vagyunk délután. Nyílt egy lehetőségem, egy másik munka, viszont akkor ott kellene aludniuk. Kevesebbet lennénk együtt. Váltsak?
2019. nov. 29. 09:22
 1/6 anonim ***** válasza:
43%

Mennyire kell a több pénz, mennyire szereted a mostanit, szakmailag előrelépés lenne-e az új, mondjuk lesz-e nyugdíjad, család támogat-e, ha így döntesz...?

Nekem az lenne fura, ha délben hazajönnének, mert az enyémek már bölcsiben is ott aludtak (ahogy anno én is kisgyerekként, mégis anyámmal nagyon szoros ma is a kapcsolatunk). Most suliban is ott esznek, megírják a leckét, aztán munka után viszem őket különórára vagy baráti programokra - ha közben hazajönnénk, tuti nehéz lenne újra elindulni és az oda-vissza út is sok időt elvenne. És hát sosem voltam a tipikus tyúkanyó, amit a férjem is tudott mindig, és szeretem a munkámat (akkor is, ha a gyerekeimet jobban:)). De megértem, ha valaki inkább a háziasszony szerepet választja, azt érzi magáénak. Szóval ez nem egy olyan kérdés, amiben ismeretlenek tudnak dönteni, de a fenti szempontokat ajánlom.

2019. nov. 29. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
63%
Nagyon kérlek írj nekem, ha úgy döntesz váltani fogsz. Minden álmom egy ilyen munka, amilyen most neked van!
2019. nov. 29. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
45%
Szerintem elég nagyok már az ovis gyerekek, hogy teljes állásban lehessen mellettük dolgozni.
2019. nov. 29. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Elsö amit írt kérdéseket gondold végig.


Èn míg kicsik voltak itthonról dolgoztam. Pont azért, hogy velük legyek. Mondjuk nálunk nem kellett aludniuk, de ott ettek, mert utálok fözni. 14-15 között hoztam el öket. Most az iskolával is így van. Imádnak délután ott lenni mert sokat játszanak. De sok külön tevékenységük van, és tanulni is kell néha (az iskolában max házit csinálnak).

2019. nov. 29. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Én félállásban dolgozom, az egyik gyerek iskolás, a másik még ovis. Még pár évig így fogok dolgozni ha a körülmények engedik. Van amikor elhozom alvás előtt az ovist, de iskolából csak napközi előtt(fél 2) tudnám elhozni, de jobbnak láttuk ha még marad a tanulóóra és 3-kor jön haza.

Nekem viszont kell az a pár óra hogy rendben menjen a háztartás (nagy a ház), meleg vacsi legyen.. bevásárlás..stb. Minden nap van vmiedzés mindegyik gyereknek, ez sok időt, utazást emészt fel, de ezen nem szeretnénk változtatni mert ha 3-kor hazajövünk a különórákig még kicsit tudunk sétálni, játszani, este kicsit tanulni (gyakorolni minden nap kell).

Ha teljes állásban dolgoznék nem tudnám őket különórára vinni, már nem lenne energiám, futna a ház, örök idegbeteg lennék. A férjem ritkán tud besegiteni, mert dolgozik, ezért is tudok félállásban lenni. Ha nem a pénz miatt váltanál én azt javaslom hogy maradj még egy darabig így, mert ezek az évek visszahozhatatlanok.

2019. nov. 30. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Simán hagynám a gyerekeket az oviban, egyszer úgyis le kell kicsit vállni a szülőkről. A munkával plusz pénz is jön , ha jól ertem.

Nem gondolkodnék sokat.

2019. dec. 1. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!