Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ti sokat sírtatok a munkahelye...

Ti sokat sírtatok a munkahelyeteken a gyerek/ek után? Hogyan kell segítenünk ebben a kollégánknak?

Figyelt kérdés

Egy kolléga két gyerek után jött vissza dolgozni. Lassan 4 hónapja már, hogy minden nap sír, ki van készülve amiatt, hogy ott kellett hagynia őket. A pénz miatt jött vissza dolgozni kizárólag, nem önmaga kiteljesedése miatt vagy hogy is mondjam.


Mi ilyenkor próbáljuk őt vigasztalni (de mivel lehet igazán?!), adunk neki édességet is, meg kétségbeesetten próbálkozunk neki valamit segíteni, de eredménytelenül.


Veletek is gyakori volt ez? Mi segített rajtatok?



2018. júl. 13. 08:59
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
90%
Őszinte leszek, mindamellett hogy már most bele vagyok betegedve, hogy bô egy év! múlva bölcsibe kell adnom a fiamat és mások lesznek vele egész nap és, hogy nagyon rendes tőletek, hogy törődtök a kolléganővel, de... ez a viselkedés nem munkahelyre való. Ha 4 hónap alatt nem tudta túl tenni magát ezen akkor lehet hogy jobban jár ha szakemberhez fordul. Ha benneteket ennyire felzaklat ezzel mi lehet otthon? Ha egy anya rosszul érzi magát akkor a gyerekei is.
2018. júl. 13. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim ***** válasza:
95%

Életemben nem hallottam ilyenről, hogy valaki sírjon a gyereke után, mert az oviban/bölcsiben van. Oké, hogy nehéz az elválás, meg szomorú a szülő, de hogy 4 hónapja sírjon???


Szerintem ezen ti nem tudtok segíteni, pszichológus kell, lehet hogy helikopterszülő (ha ennyire nem tud elválni tőlük), és az nagyon nem tesz jót a gyerekeknek sem.

2018. júl. 13. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 anonim ***** válasza:
91%
Nem is értem ez hogy... Nagyon szeretem a gyerekem, egyedül nevelem, sokat gondolok rá munka közben is, szokott hiányozni de egyszer sem sírtam még amiatt, hogy ő oviban/suliban van. Szerintem a kolléganődnèl valami nem ok.
2018. júl. 13. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 anonim ***** válasza:
42%

Először is: nagyon kedves vagy hogy kérdezed :) Jólelkű kolléga lehetsz aki törődik másokkal.

Tereld el a gondolatait, beszelgessetek, kávézzatok, tréninget tarthattok egymásnak, stb.

2018. júl. 13. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 anonim ***** válasza:
100%

A kérdés az, hogy azért sír, mert a gyerekek is sírnak utána és úgy érzi, hogy nem jó helyük van az oviba, bölcsibe? Vagy otthon nincs minden rendben?


Mert normális esetben, ha nehéz is leválni, nem sír naponta az ember utánuk, ha csak nincs valami baj a háttérben.

2018. júl. 13. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 anonim ***** válasza:
88%
4 hónapja ezen bőgni egy felnőtt embernek a munkahelyén nagyon nem normális. Vagy tényleg szakember segítsége kell neki, vagy nem mond el valamit, és van még valami otthon.
2018. júl. 13. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 anonim ***** válasza:
88%
Életemben nem hallottam még ilyet. Valami nagyon nem stimmel a kolléganődnél, itt már csak szakember segíthet.
2018. júl. 13. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 anonim ***** válasza:
51%
Nem normális dolog és mázlija van, hogy ilyen kollégái vannak mert máshol pl a Boschban már kicsinálták volna. Gondolj bele, hogy az apa csak 1 hónapot van otthon, ha kiveszi a betegszabadságot, szabadságot és utána jár dolgozni. Az én férjem rendőr, 2 napja távol van. Sírjon akkor ő is?
2018. júl. 13. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 anonim ***** válasza:
94%
Kb 2x sírtam reggel, mikor bölcsis lett a fiam, de azt is elintéztem magamban mire beértem. Nálunk biztos nem tűrnék ez 4hónapig, főleg ha az egész munkacsoportot megakasztja a hisztijével. Lehet nem tutujgatni kéne, hanem felrázni kicsit, hogy viselkedjen már felnött módra.
2018. júl. 13. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 anonim ***** válasza:
89%

Lehet, hogy a munkahely miatt érzi magát rosszul?

Imádom a gyerekeim, de 2 év otthonlét utàn felüdülés volt végre valami normális munkát végezni, felnőttekkel beszélgetni, normálisan felöltözni, és kicsit kikerülni a gyerekek mellől. Természetesen mindig alig várom, hogy végre újra lássam őket.


Ha a gyerekei egyszer elmennek egy hétre táborba, azt nem fogja túlèlni?

Ennyi sírás nem normális. Pedig èn is az a típus vagyok, aki minden miatt tud bőgni.

2018. júl. 13. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!