Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ti akkor is meséltek este, ha...

Ti akkor is meséltek este, ha nagyon rossz a gyerek?

Figyelt kérdés

Én ma nem tudtam... Egyszerűen idegileg nem ment. Nagyon rossz volt 4 órától, pedig együtt mentünk érte az apjával, hogy örüljön. Fürdés óta kb 1.5 órát visított. (hiszti, dac)

Ha ilyenkor meglenne az esti mesélgetés meg nyünyüke, akkor mit értene meg abból, hogy most rosszul viselkedett, és ezért nincs semmi, menjen aludni?


Ti ilyenkor ugyanúgy meséltek, mintha mi se történt volna?

Nekem nem megy ilyenkor (ritka, de előfordult már)


2019. dec. 6. 21:02
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
85%
Volt már olyan párszor, hogy úgy felhúztak, hogy elfogyott a türelmem, és mindenkit ágybazavartam egy puszival oszt viszlát. 3 gyerek, kis korkülönbség, anyu se nem szent, se nem mártír.
2019. dec. 6. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
10%

Egy gyerek soha nem rossz. A dac, a hiszti sem rosszaság. Szégyelld magad! Te vagy a nem megfelelő szülő.


Én természetesen mesélnék neki, hiszen az segít pl. a hiszti és a dac meg a mögöttes problémái feldolgozásában.

2019. dec. 6. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 A kérdező kommentje:

Nem hiszem, hogy szégyellnem kellene magam. Miért is?? Mert nevelni próbálom a gyereket? Tudom,hogy nem divat mostanában...

Ha holnap nem fog egész este visítani, akkor lesz mese. Itt alszik mellettem teljes nyugalomban. Nagyon jól tudja, hogy miért volt,ami volt.

2019. dec. 6. 21:20
 4/32 anonim ***** válasza:
90%
A kettes egy idióta, hagyd csak. Nem, nem vagy rossz szülő, elvegre nem megverted. Hidd ely nem lesz hosszu tavon semmi problémája belole. Nevelesre viszont pont megfelelő. Nem kell mártírnak lenned.
2019. dec. 6. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 A kérdező kommentje:
Mögöttes problémái:meg kell dolgokat csinálnia. Pl fürödni, kezet mosni, rendet rakni... Szörnyű gonosz dolgok, igen. Csoda, hogy a TASZ nem vonult ki. Istenem, gyere le...
2019. dec. 6. 21:24
 6/32 anonim ***** válasza:
76%

Párszor én se bírtam már este, komolyan imádom őket (2-en vannak) de ha már órák óta nem hall az ember mást mint hogy anya, anya, anya és könyörgök hogy moss már kezet pisi után, utána meg azért hogy nem dísznek van ott a szappan.... Akkor már csak az van bennem hogy érjen véget a nap és reménykedem hogy holnap jobb lesz. Na akkor nem volt mese :D És én se szégyellem magam, rohanó, stresszel teli világba élünk, nem könnyü.

Viszont egy idő után abbahagytam és azóta ha rosszak akkor is veszek egy nagy levegőt és kapnak mesét mert akkor nyugodtabban fekszenek le aludni és mégse "haraggal" válunk el egymástól nap végén

2019. dec. 6. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 anonim ***** válasza:
49%

A gyerekek a problemakat mesevel tudjak feldolgozni.

Felnöttnek is egeszsegtelen kibeszeletlen gondokkal lefeküdni es ugy aludni.

Fürdetesnel is lehet mar nyügös volt stb


Meseelvonassal zsarolni az nem nevelesi eszköz.

2019. dec. 6. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 anonim ***** válasza:
89%
Nálunk él az a szabály, hogy nem fekszünk le mérgesen, akármi is legyen, haragot nem viszünk át másnapra. És a nap békés lezárása a mese. Tehát bármi is történt előtte, tisztázzuk, megbeszéljük, lezárjuk és mesélünk. Másnap reggel tiszta lappal indulunk. Úgyhogy igen, mi akkor is mesélünk, ha rosszak voltak, a mese megvonása nem büntialap, arra ott van ezer más. Akármilyen fáradt vagyok is, egy pár perces rövidke mese mindig belefér, utána sokkal jobban is alszanak el.
2019. dec. 6. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 anonim ***** válasza:
71%
Igen, mesélek. Nem a mese megvonásával kell nevelni a gyereket, ami problémát leírtál, azt máshogy kell kezelni.
2019. dec. 6. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 anonim ***** válasza:
84%

Olyan nagyon rosszat nem tettél, de én inkább mással büntettem volna. De ahány anya, annyi módszer.

A mesét sosem veszem el, ő ettől nyugszik meg a nap végén.

Persze, tudom h semmi baja nem lenne ha ezzel büntetném.

Szoval szerintem rosszat nem csináltál.

Jo éjszakát

2019. dec. 6. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!