Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Nagyon eleven, kezelhetetlen,...

Nagyon eleven, kezelhetetlen, rossz gyerek mit lehetne tenni?

Figyelt kérdés

4 éves kisfiú, bánt másokat, gyereket is felnőttet is. Karmol, harap és profin manipulál másokat . Mikor bántja a testvéreit, más gyerekeket utána úgy állítja be, hogy ő az áldozat (csak úgy állítja be, meglestük, ő bántja őket), volt már olyan, hogy magát is véresre kimarta és azt hazudta más volt. Volt már pszichológusnál, az óvodában 2 különböző tornát javasoltak, oda is jár.

Mit lehetne még tenni? Ja és ez nem kialakult nála, mindig ilyen volt. Emiatt váltak el a szülők is,ráment a kapcsolat. A többi gyerek is nagyon el volt miatta hanyagolva. Most van a többi gyereknek külön apás idő amíg ő a különböző fejlesztéseken van. Azóta a gyerekek sokkal kiegyensúlyozottabbak. De ha az anyjuk még most sem nagyon fogadja el, hogy valami nem stimmel a gyerekkel. Ha mi elvisszük orvoshoz, bárhova akkor egyből rohan a gyámhatósághoz, ügyvédhez.



2019. nov. 16. 10:58
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
32%
Hiperaktív, vagy autista.
2019. nov. 16. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Nem hiszem. A tünetek nem stimmelnek, az autizmusra főleg nem.
2019. nov. 16. 11:08
 3/14 anonim ***** válasza:
22%
Van esetleg képernyő vagy gèpideje? Nincsenek túlzsúfolva a szobàjàban a játékok, színek? Ismeritek az Egyszerűbb gyermekkor c. könyvet? Abban sok jó szempont van.
2019. nov. 16. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
88%

Én ha leírom a véleményem, tuti lepontoznak nullára, de nem érdekel.


Szerintem 4 évesen nem lenne szabad így manipulálnia. Tudja ezt egy 4 éves alapesetben???

Én valahol a személyiségzavar felé nézelődnék... Akár disszociatív, akár más. De gyanús.

2019. nov. 16. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
84%
"Ha mi elvisszük orvoshoz, bárhova akkor egyből rohan a gyámhatósághoz, ügyvédhez." Ti kik vagytok? Az apának szerintem joga van vinni, ha csak le nem mondott erről, úgyhogy ezzel szerintem az anya hiába fenyegetőzik, vigye csak "feljebb", legalább látható lesz a gyerek a nevtannak (ha meg már nincs valamiért joga, akkor már ne ártsa bele magát és fogadja el, hogy az anya is csak azt csinálja, amit a legjobbnak tart). Legpraktikusabb az óvódai pszichológus lenne, az még ingyen is van és napközben járhat. Ha így viselkedik közösségben, biztos az óvónők is bőszen helyeselni fognak. Nem egy vagy pár alkalommal fogja diagnosztizálni, és mindkét szülőt be fogja hívni - nem kötelezően és nem feltétlenül együtt - az elején kikérdezni, ők hogy látják a gyereket, és pár hónap múlva a végén is, hogy mire jutott. Édes testvére a többieknek? várt gyerek volt? láthatott erőszakot? biztos, hogy ő volt az oka és nem pont leképezte a szülei válását? Látatlanban itt a gyakorin senki nem fogja tudni megmondani, "mi baja van", lehet valami szociális személyiségzavar és lehet csak azt szeretné, hogy végre őt is sajnálják, meghallgassák, csak mondjuk hisztivel és bajba keveredéssel sem nem érte el ezt, így nagyobb fokozatra kapcsolt. Persze legjobb lenne mindenki, a testvérek érdekében is, ha a szülők nem egymást támadólag és őt kirekesztve megpróbálnának megoldást találni. Ha úgy jobban megy, kommunikáljanak írásban vagy vegyenek igénybe egy pártatlan harmadik felet (akár profi mediátort), de amíg az a fontosabb, hogy kinek van igaza és kinek a hibája, gyanúsan nem fog megoldódni.
2019. nov. 16. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

5!


"Az apának szerintem joga van vinni, ha csak le nem mondott erről...."

Amennyiben a gyereket az anyánál helyeztek el, úgy nem, nincs joga vinni. Az anya a gondozó szülő. Az apa a gyamhivatalban teher bejelentést.


De amúgy mókás, hogy 4 éves a gyerek, miatta válnak el -MI VAN????- és apukának most jut eszébe, hogy vinni kellene valahova.

2019. nov. 16. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Az apa eddig is vinni akarta, az anya nem hagyta emiatt váltak. Közös felügyeleti jog van.
2019. nov. 16. 12:35
 8/14 anonim ***** válasza:
30%
Anya fegyverrel fenyegette apát a házasság alatt???? Hihető. Közös felügyeleti jog mellett is ah anya a gondviselo, ha a gywrekek vele elnek.
2019. nov. 16. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
5 napot anyánál vannak, hétvége apa. Aztán 5 nap apánál, hétvége anya. Tehát ugyan annyit vannak nálunk mint az anyánál.
2019. nov. 16. 12:51
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

Első körben azt mondanám figyelmet akar, második körben, hogy adhd, csak utána azt, hogy valami személyiségzavar.


Biztos nem ti látjátok bele a manipulációt? Az én gyerekem nem mindig figyel vagy fogja fel a dolgokat, pl ha lassúnak érzi magát, és emiatt szomorú és valaki csúnyán nézett rá(szerinte),akkor képes úgy érezni, hogy őt csúfolták és bántották, pedig ilyen nem történt, csak a saját érzéseit vetíti ki másokra.


Van, aki szerint ez manipuláció(hisz nem úgy történt, ahogy mondta), de én tudom, hogy nem. Ő valóban áldozatnak érzi magát, szomorú és tehetetlen, nem csak megjátssza.


Mondjuk ha kárt tesz magában és másra fogja.. ha fogócskázik és közben elesik, lazán rákenheti másra, mert úgy érzi az a hibás, aki kergette, pedig magától esett el. Ez normális. Ez a kimarósdi is lehet ilyen(játék/veszekedés közben). A gyereket kell figyelni, ha heves és indulatos, nem csendes, számító, megfontolt, akkor nincs nagy gond.


Gondolom te vagy az apa.

2019. nov. 16. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!