Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Másnak se játszik el egyedül...

Másnak se játszik el egyedül 5 percnél tovább a 3 éves gyereke?

Figyelt kérdés
Van mikor a mosogatást is háromszor hagyom abba mert vagy Legot nem tudja összerakni vagy mindig van valami, ha kimegyek enni adni a kutyànak már sír stb. Pedig rengeteg játéka van meg sokat játszok én is vele de egyedül nem tud már kikészít. Este ha fürdök és délutános az apja akkor mesét csukok neki de néha még úgy is nyavajog 10 perc múlva. Mostanában valahogy még rosszabb ez pedig azt hittem ha egyre nagyobb lesz egyre jobban el lesz.

2019. dec. 7. 17:23
 1/10 anonim ***** válasza:
63%
Kénytelen, mert én nem hagyom abba a mosogatást. Ahogy megtanulja azt, hogy anya nem ugrik szíre-szóra, úgy azt is, hogy elfoglalja magát, amikor nincs más, aki szórakoztassa. Szoktatás kérdése.
2019. dec. 7. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
89%

Szoktatás kérdése, de van olyan gyerek, akit egészen durván kell szoktatni. Szóval alapvetően mégis inkább típus kérdése.

Az enyém csak hosszas, nagyon durva őrjöngés árán lenne képes erre, ha egyáltalán... De akkor sem játszana, foglalná el magát normálisan, hanem mondjuk kikaparná a fugát a csempe közül, kiszedegetné a szőnyeg szálait, megrongálná valamelyik bútort, letépné a függönyt, ilyesmi. Az egész házat tokostul-vonóstul nem lehet elpakolni előle...

2019. dec. 7. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
87%
Konkrétan a konyhában az asztalon rajzol, mert a szobájában egyedül 2 percre sincs el. De amúgy elvan, persze mondanivalója is mindig van. De a dolgom el tudom végezni. Annyi, hogy mindenkinek jobb, ha fél órába belefér, utána nyafis. Ugyan 4 éves de 1 éve is ugyanez volt.
2019. dec. 7. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
83%

Az szedi szét a házat, akinek azt hagyják.

Nem kell félni nemet mondani a gyereknek és nevelni sem káros!!

2019. dec. 7. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
39%

Hát az enyémnek lehet nemet mondani... Fizikailag kell megakadályozni, kizárólag ez hat, semmi más. Szóval nem, nincs hagyva. Csakhogy ez megint azzal jár, hogy nem csinálhatjuk tőle a dolgunkat. Gondolom, elég egyértelmű: úgy nem lehet főzni, mosogatni, akármi, hogy közben a gyereket fogom le, húzom arrébb stb. Nem olyan rég egyszer bekattant neki, hogy ki kéne menni az erkélyre megtépkedni a muskátlikat. Hát bizony ott kellett állni őrizetben, amíg le nem tett róla (és az nem 5 perc volt), mert lehet, hogy az erkélyajtót nem tudja kinyitni, de idegből (a tiltás miatt) kiválóan szét tudja rúgni...

Nem minden gyerek olyan egyszerű eset. Persze tudom, amelyik nem, az az anyja hibája, ő rontotta el...

2019. dec. 7. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Igen, így volt, aztán olyan 3 és fél évesen "kattant valami", azóta szépen eljátszik. Én nem veszekedtem pedig vele ezen, tehát nem volt szoktatás.

Mesélj sokat, játsszátok el, amit meséltetek, így előbb-utóbb neki is lesz ötlete. Az én fiam legalábbis eleinte jól felismerhetően a mesék sztorijából merített ihletet.

2019. dec. 7. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
80%
Javaslom a nevelő célzatú pofont. Elképesztően hatásos tud lenni megfelelő időben alkalmazva. Nem normális dolog, hogy egy 3 éves irányítja a szüleit, akármilyen fsza liberálisok is vagyunk. Van egy pont, amikor helyre kell tenni a szerepeket.
2019. dec. 7. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

3 évesen már nagyon jol elfoglalták magukat a lányaim.

Persze volt olyan h a társaságom igényelték, akkor megoldottam ugy h a konyhába kihoztak vmi játékot v rajzoltak, nyomdáztak amig csináltam a dolgom.

Nagyon hamar megtanulták h vagy igy tudok velük lenni, vagy sehogy..anyának meg kell csinálni a dolgát, és minél kevesebbet nyafiznak, annál gyorsabban készen vagyok és mehetek velük játszani.

2019. dec. 7. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
2 évesemnek szinte természetes, hogy anya ha kint van a konyhában és főz vagy mosogat akkor elfoglalja magát. Persze nála is előfordul, hogy nem jön össze vmi és hallom, hogy feldühödik vagy kiszalad mert épp megszomjazott vagy vmi nagyon fontos mondani vagy mutatni valója van, elesik, megüti magát, stb. Érdekes, hogy ha az apjával egyedül vannak itthon, akkor ő panaszkodik, hogy 2-3 részletben tud csak elmosogatni. Na vajon miért? Mert másképp kezeli a dolgokat és ugrik az első nyekkenésre. A gyerekek nem hülyék, nagyon sok mindent megértenek de emberek, elfogadniuk már nehezebb, ehhez nekünk kell kitartónak lenni.
2019. dec. 8. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Kedves 7es válaszoló!

Látom,hogy picit gyengébb a felfogasod, szóval segitek.

Ez nekem így belülről jön,nem kell megkoszonnod.

Tehát,a kérdező gyermeke 3 (betűvel kiírva a gyengébbek kedvéért) három éves.

Szerinted az a megoldás,hogy megpofozod?

Hol nőttel fel Spartaban?

Remélem,hogy nincs gyereked?!

Ha mégis lenne, úgy engedd meg,hogy mélyről jövő sajnalatomat fejezzem ki irányába...

2019. dec. 8. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!