Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Kinek mennyi idős volt a...

Kinek mennyi idős volt a gyereke, amikor már tudta egyedül tekerni a kis biciklijén a pedált? És nagyjából mennyi idő alatt tanulta meg? Napi szinten mennyit gyakoroltátok?

Figyelt kérdés

2012. júl. 15. 17:32
 1/8 anonim ***** válasza:

Két vagy háromkerekűn?

Triciklit már nem emlékszem pontosan, de kb kettő lehetett, amikor tekerte, 12-es biciklit pótkerékkel 3 évesen, most négy éves lesz augusztusban, és pótkerék nélkül megy vele.

2012. júl. 15. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Lányom 3 éves, pont ma kezdte az apjával tanulni. Nagyon ügyesen megy neki, szerintem pár nap és tudni fogja teljesen egyedül.
2012. júl. 15. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat.:)

Azért kérdeztem, mert kisfiam szeptemberben lesz 2 éves és most kapott egy 12-es méretű, 2 kerekes, pótkerékkel felszerelt biciklit és próbáljuk tanítani neki, hogyan is kell tekerni. És csak érdeklődöm, hogy mennyit érdemes vele napi szinten gyakorolni, illetve mennyi idő múlva vagy mennyi idősen várható eredmény. Kell-e egyáltalán ilyen idősen várni, hogy fogja tudni tekerni is előbb-utóbb vagy csak kicsit később?

2012. júl. 15. 18:18
 4/8 anonim ***** válasza:

Én félreértettem a kérdést. Azt hittem pótkerék nélküli tekerésre gondolsz. Pótkerékkel 2 éves kora után tudott menni, nem volt idő intervallum, mert a barátnője biciklijén már tudott biciklizni. Ösztönösen jött neki.


2. voltam.

2012. júl. 15. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Jaj, nem én arra gondoltam, hogy mennyi idősen jöttek rá, hogy úgy halad előre a bicikli, ha tekerik a pedált?:)
2012. júl. 15. 19:07
 6/8 anonim ***** válasza:
Kisfiam most kapott 2-3 hónapja pótkerekes bicót. (Februárba volt 3 éves). 2 óra hossza alatt rájött a dologra, és már száguldozott is. Előtte triciklije volt, (szülőkaros), tekerni tekerte, de ha nem toltam akkor nem haladtunk. Nem szerette vagy nehéz volt nem tudom. Inkább a motorjával közlekedett.
2012. júl. 15. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
3 hónappal a 3. szülinapja előtt kapta, és kemény 40 perc után már száguldozott, a nagyanyja (tőlük kapta) nem győzött szaladni utána:)
2012. júl. 15. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
2,5 éves kora óta "járunk a dechatlonba biciklizni" a 14-es pótkerekes biciklin szokott tekerni. Hamar rájött, kb. már az első alkalommal. (apa addig vásárol bicajfelszereléseket, a bicajunkat is ott vettük) 3 hónap híján lesz 3 éves, mikor a tesó hozza neki a zöld biciklit itthonra. Addig csak ott biciklizik, de ügyesen. A futóbringán már 2 éves kora óta közlekedik, úgyhogy bízom benne, hogy nem kell majd bottal utána rohangálni, ha lekerül a pótkerék.
2012. júl. 15. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!