Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Van itt más is akinek a...

Van itt más is akinek a gyereke hosszabb ideig félt egyedül maradni a sötétben?

Figyelt kérdés
Az én lánykámnál kb 4 hónapja tart (4 éves) hogy nem hajlandó egyedül maradni, egyedül aludni, mindenfélét kitalál hogy éjszaka ne kelljen egyedül maradnia.
2018. nov. 4. 23:32
 1/8 A kérdező kommentje:
Persze bevezettük az éjjeli fényt, meg szakember tanácsára vele egy szobába alszom, de sokszor ez sem elég neki, sír hogy hangokat hall/szúnyog van/rosszat álmodott stb és akkor vagy mellé kell üljek vagy feküdjek (utóbbir akkor kerül sor mikor már adott este vagy 5ször mellé ültem és újra meg úkra felkelt...)
2018. nov. 4. 23:34
 2/8 anonim ***** válasza:
Igen ugyanez! 4.5 éves fiam pár hónapja nem marad meg a szobájában éjszaka. Azt mondja fél a sötétben. Azelött ez nem volt. És nincs is sötét mert a hálószobák közti közlekedöben mindig égve hagytuk a villanyt és nyitva a szobája ajtaját. Mikor éjjel felriad átjön a mi ágyunkba. Mikor elaludt visszaviszem de amikor felébredcés ahányszor felébred mindig átjön! Nagyon fárasztó mert mi sem tudunk normálisan aludni töle. Vannak gyerekeknél ilyen idöszakok gondolom.. nem tudom én se mit csináljak remélem hamar kinövi.
2018. nov. 4. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Nekem azt mondta a dili doki ebben az idoszakban erik a fantaziajuk es ezert csinalja es aludjak vele...Ztan egy ido utannugy gondoltam mar csak azert csinalja mert rajott milyen jo hogy vele alsuom...ezert kiprobaltuk hogy nem maradok itt vele de ugy sirt hogy nem tudtam magara hagyni.

Elfogadtam a helyzetet es valahanyszor atjon visszakiserem es szepen lefekszem a kanapera. Igy legalabb ejjel csak egyszer ketszer kel felkelnem, voszont egy kanapen toltom az ejszakat es nem a ferjem mellett...a kistesojat egyelore nem zavarja hogy reggel itt talal a nagyteso mellett de gondolom elobb utobb majd feltekeny lesz.

Faraszto es azert tettem fel a kerdest hogy sorstarsak vannak e, kinel mennyi ideig tartott ez stb.

2018. nov. 4. 23:50
 4/8 anonim ***** válasza:

Nálunk hasonló volt,bár korábban kezdődött és amikor a kistesó is rájött,hogy alhat velem szakemberhez mentünk.

3 hónapja járunk és elvágták a problémát. Nálunk magátol nem mult volna el, és amikor megébredt üvöltött magánkívül.

Már 5 éves ráadásul.


Ami neked hasznos lehet ebböl,nekünk azt javasolta a doki kezdésnek,hogy legyen jutalomtábla. Határozzátok meg,hogy mi az ami a gyereket motiválja és ha ügyesen alszik kap egy pontot amit beválthat.

Lehet gyűjteni vagy beválthatja rögtön. Mi kb 1,5 honap alatt hagytuk el a táblát, az elején kapott pontot ha ágyban ébredt,akkor is ha 100x volt fent,utána csak ha aludt stb...



Illetve megkell beszélned a férjeddel mi fér bele az altatásba, fekvés után 2 pisi 2 ölelés még stb,utána viszont szigor .könnyek nélkül nem megy,de tarthatatlan lesz ha a teso is rászokik. ( nálunk 2 teso van zombi voltam már)


Ha nem mulik éjszakai fény stb hatására érdemes ezeket kiprobálni.


Még egy volt amit csináltunk,elmondtam neki,hogy mennyire fáj a hátam a kanapén és mi mint család akkor müködünk ha pihenünk, akkor lehet menni kirándulni,játszora stb.

Volt egy szerzödésünk is amit aláirtunk és kint volt a hütön, leirtuk a feltételeit meg a mienket és többször megbeszéltük napközben.

2018. nov. 5. 04:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Ja, a hatfajasra panaszkodas megvan, meg is erti. A csillagos eg is be lett igerve ha alszik de mar az sem hat.
2018. nov. 5. 06:27
 6/8 anonim ***** válasza:
Mi családunkban volt, 9 éves koráig tartott.
2018. nov. 5. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Kitartás! Ha nagyobb lesz meg tudod neki mondani hogy nem és kész! A 7 éves lányomnak is leesett hogy nincs velem alvás mostmár és kész. Meg cikinek is tartják. Pl ha szóba kerülne a suliban a haverok elött. Kiröhögnék a társai ezért nem is csinálja már..
2018. nov. 5. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

most készítettünk jutalomtáblát. lelkes volt...vágott színezett díszített faragott stb..

majd közölte, hogy "inkább akkor kapjon majd jutalom pontokat ha már nagy lány lesz és tud egyedül aludni"


:I

2018. nov. 5. 18:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!