Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » A ti gyereketek mikortól tett...

A ti gyereketek mikortól tett fel kérdéseket magától? Tehát mikor van a kérdezős korszak?

Figyelt kérdés

2,5 éves lányom van, beszél, de még annyira nem folyamatosan.

De csak egy kérdést szokott feltenni, azt szokta kérdezni hogy ,mi ez?’ Ha nem tudja, hogy mi van ott. De mást semmit nem kérdez. Pl hogy miért? Vagy mit csinál? Semmit. Ha én kérdezem pl hogy mit csinál a képen a kisfiú? Akkor szépen válaszol, hogy csúszdázik. Tehát érti a kérdéseket, válaszol is rájuk, csak ő nem kérdez.

Ez gond talán? Vagy még csak most fog jönni az a korszak?🤔


2019. dec. 13. 13:07
 1/6 anonim ***** válasza:
85%

Semmi baj a kislányoddal. Most a "mi ez?"-korszakban van. Gyakorlatilag most csak az érdekli,hogy a körülötte lévő dolgokat hogy hívják.

A "miért"-korszak 4 éves kor körül kezdődik. És a többi kérdés is ekkortájt fog elhangzani.

A "miért"-es időszakot még meg is fogod unni😃.

2019. dec. 13. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

2-2,5 körül a "mi-korszak", 3-3,5 év a miért-korszak kezdete. Általában.

Aztán a beszédfejlődés szintjétől, idegi érettség szintjétől függően változó, hogy kinél ténylegesen mikor.

Lányom megkésett beszédfejlődésű volt, 2,5 évesen 10 szavas szókincse volt, úgyhogy neki pl: "csúszott".

3,5 évesen kezdte, hogy "mi micsoda" (egyébként csupa olyan dologra kérdezett, amit tudott, inkább kommunikáció kezdeményezés volt a célja vele), 3 év 8 hónaposan pedig jött a "miért" (hogyan, merre, meddig).

2019. dec. 13. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat. Megnyugtató.

Van egy vele egykorú gyermek, de ő már csacsog.(6 nap van köztük)

Olyanokat kérdez, hogy te ki vagy? Hogy hívnak? Hány óra? Jössz velem? Stb. Csak pislogtam, mikor hallottam :)

2019. dec. 13. 14:00
 4/6 anonim ***** válasza:
91%
Valaki légyszíves szóljon a 14 hónapos lányomnak, hogy ha valamit mondok neki vagy nem engedem neki ne az legyen a válasza, hogy miért :D bár ő nagyon sokat van a nővérem fiával szerintem tőle tanulta el és ez csak reflex szerű miértezés. Azt viszont minden nap kérdezi hogy. apa hol? Cica hol? Baba hol? De a miértről szerintem még fogalmam sincs, hogy az micsoda.
2019. dec. 13. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
66%

#4

Illetve a 4-es kislánya: hallod,te pici lány,felejtsd el még pár évig a "miért"-et,jó? Ha anya mond neked valamit,megkér valamire,még ne kérdezz vissza!

Most a 4-es: tökari a sztorid,megmosolyogtam. Köszönöm.

Kérdező!

Nem szabad összehasonlítgatni a gyerekeket,minden gyerek máshogy fejlődik. Nincs elkésve a te kislányod sem.

(1-es voltam)

2019. dec. 13. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
2.5 éves lesz a fiam. "Mi ez?", "Mit csinál...?" ,"Hol van...?", "Milyen illata van?" Ezeket kérdezi :) Nem rég kezdte. Kb 1-2 hónapja.
2019. dec. 15. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!