Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Kinél meddig tartott az a...

Kinél meddig tartott az a korszak, amikor csak az egyik szülőt akarja mindig a gyerek? A fiam túlzottan elutasítja az apját egy ideje.

Figyelt kérdés

2,5 éves a fiúnk.

Egy fél éve már biztos tart. Ha együtt vagyunk hárman, mindent nekem kell csinálnom. Én mossam a fogát, én öltöztessem, én simogassam, én mossam a kezét, stb. Ha pl főzök és apa próbál neki segíteni, sírva fakad. Csak anya kell. Igyekszem én is úgy kommunikálni, hogy lássa, mind a ketten segítenénk neki, apa is itt van sőt. De abszolút elutasítja.

Amikor csak ketten vannak, akkor természetesen minden oké. Nagy a szeretet.

Amúgy nem bántja, nem fél tőle, szeretetben élünk.


Kinél meddig tartott ez az időszak?


2019. máj. 19. 21:49
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk is 2 és fél éves a fiam és nem csak fél éve, hanem gyakorlatilag amióta ki tudja fejezni az akaratát azóta az apjához húz. Mindig apával akar mindent csinálni, apával akar menni, húzza kézen fogva mindenhova. Persze amikor velem van akkor jó vagyok én is, de ugye ez a ló helyett jó a szamár is effektus. Nem tudom azt mondani hogy nem bánt, mert igen, hálátlanságnak érzem hogy én le vagyok sz*rva amikor én csináltam mindig a világon mindent körülötte. 1 hónap múlva születik a kistesó, abban bízok hogy Ő talán anyás lesz. Szerintem ez nem fog egyébként alapvetően megváltozni, ha a te fiad anyás akkor többé kevésbé mindig is az fog maradni.
2019. máj. 19. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
43%

Nálunk ez nagyon rövid volt, egy-két hónap. Aztán apa lett az minden, őt majmolja, ő kell neki. Én ezt egyáltalán nem bánom, örülök, hogy jól megvannak, igazi apa-fia kapcsolatuk van, és nagyon sokat vannak együtt, nélkülem is. Én meg felvettem a szigorú anya sapkáját, ami amúgy is jobban illik hozzám.


Nálatok persze nem ez a helyzet, ott apával nem jön ki jól. Úgy emlékszem, hogy tankönyv szerint a fiúknál 3 éves kor körül van váltás anyáról apára.

2019. máj. 19. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Nalunk ehhez valtoztatni kellett, mert eloszor emiatt mar szep lassan mindent en csinaltam vele (szinten kb. 2 evesen kezdodott, es 2,5 eves kora korul tetozott), pedig elotte sokat voltak kettesben ferjemmel. Aztan en ezt megelegeltem, mondtam, hogy ez tul sok, hogy mindent en csinalok mar emiatt, legyen fix dolog, amit mindig a ferjem csinal, ez lett eloszor a furdetes, az elsot vegig orditotta, a kovetkezonel mar egyuttmukodott, azota meg, ha valami miatt en furdetem, akkor tobbszor megkaptam mar, hogy ,,apa nem iiiigy szoktaaa!!”. Kozben az altatast is atvette, es tobbet van vele, rengeteget valtozott azota a kapcsolatuk, ehhez az kellett, hogy en hatarozottan a hatterbe lepjek. Persze az orrfujast, oltoztetest tolem keri meg mindig, de par honap alatt rengeteget valtozott a helyzet pusztan attol, hogy nem vagyok hajlando mindent en csinalni, es mantraztam magamban, hogy a ferjem is teljes erteku szulo, megoldja. Es igy is lett. Azota a gyerek ot keresi, ha nincs itthon, es lettek dolgok, amiket csak tole ker.
2019. máj. 20. 05:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
48%

Az én fiam másfél éves, nála úgy működik, ha épp rájön, hogy max egy-két napig csak az egyikünk. Pl csak apa olvashat mesét, ő foghatja csak a kezét, stb. De olyan még sose volt, ezekben az időszakokban sem, hogy ha megütötte magát vagy fájt vmi ne én kelljek. Még olyankor is, ha egyéb esetben fújt rám mint a veszett macska.

Mintha mostanában csitultak volna ezek az időszakok vagy inkább rövidültek. Nem csináltunk vele semmit, ráhagytuk. Azt gondolom ilyenkor vmiért hiánya van az adott félből vagy ez kell a kapcsolatépítéshez.

2019. máj. 20. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

3-4 évesen már jellemző az Ödipusz-komplexus, minden egészséges gyermekre, és nincs éles idő intervallum, hogy mettől meddig tart, még személyenként sincs, de egyébként intenzívebben hónapokon át tart, átmenetekkel együtt akár másfél éven át is.


Viszonylag ritka, hogy 3 és fél éves kor előtt megjelenne, egyéb okokból jellemző inkább ilyen piciknél, bár akadnak kivételek, akik már ekkor Ödipusz-komplexus okán viselkednek így. 3 és fél éves kor előtt inkább csak pár hónapon át fordulnak elő ilyen, ehhez hasonló egyoldalú viselkedési formák, könnyen megváltozhat ez, akár a másik végletbe is eshet ilyen piciknél.


(Ovisoknál viszont tartósabb, jellemzően akkor már tehát Ödipális-komplexusról van szó, vagy Elektra-kompexusról, függően, hogy fiú-e , vagy lány: a lényeg, hogy az ellentétes nemű szülő iránt romantikus érzelmeket táplál a kisgyermek, míg a hasonló neművel rivalizál érzelmileg.)

2019. máj. 23. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

Felmerült ez a kérdés a bölcsis nevelőkkel is és ők is azt mondták, hogy ez a normális fejlődési fázisa.

Aggódni nem aggódok, mert látható hogy szereti az apját is, de a szemnek és a fülnek bántóak ezek a jelenetek.. :(

2019. máj. 23. 08:18
 7/7 anonim ***** válasza:

Elhiszem. De akit zavar, hogy így nyilvánul meg egy pici gyermek, javaslom, gondoljon arra, ők még nem képesek elég pontosan megfogalmazni az érzelmeiket (sőt, a nagykorú emberek jó része szintén nem, hát még akkor egy 2-3 éves...). És ez félreértések forrása lehet. A pici gyerek nem utálkozik, Ödipális kompexus esetén.


A kérdés az, hogy ha egy gyermek kb 3 és fél éves kort se érte még el, vajon Ödipusz komplexus miatt viselkedik-e így, avagy valóban utálja valamelyik szülőjét (netán okkal?). Én nem ismerlek titeket, tehát nem ítélkezem, hanem csak ötletet adok a helyzet végiggondolásához.

2019. máj. 28. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!