Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mikor kezdődött el a gyerekete...

Mikor kezdődött el a gyereketeknél az a korszak, amikor mindent egyedül akart csinálni (enni, vetkőzni stb. )?

Figyelt kérdés
2018. dec. 18. 17:23
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
62%
Enni most 14 honaposan már egyedül akar. Többnyire hagyom neki, de hatalmas koszt csinál, másban meg nem akar önálló lenni
2018. dec. 18. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
nekünk ez kimaradt, 3,5 éves, de a mai napig nem akar egyedül csinálni semmit
2018. dec. 18. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Mostanában mindent egyedül akar csinálni, lépcsőzni, vetkőzni, felmászni, lemászni, ne segítsek neki semmibe. Enni mondjuk ő kezdetektől egyedül eszik, de pl a cumisüveget is kirántja a kezemből mostanában. 14 hós múlt, néhány hete csinálja ezt.
2018. dec. 18. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
13-14 hónaposan volt ilyen korszak. De csak korszak, nem állandósult. Most 3 és semmit nem akar, pedig mindent tud.
2018. dec. 18. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
11 hónapos kora óta nem hagyja etetni magát, semmit nem fogad el kanálról, csak kézzel.
2018. dec. 18. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
9 hónapos kora óta osszezarja a száját ha mi próbáljuk etetni, egyedül cumisüvegből itatni engedte magát még egy ideig. Enni először kézzel evett onnantól, aztán úgy 13 hónapos kora óta már kanalazgat, de még rengeteg csöpög, mert pl túl hamar dönti a kanalat, vagy megforditja "útközben". Rasegiteni sem lehet evésnél, és kézből adni sem, mert nem fogadja el, csak ha ő maga veheti el a tányérról. Flakon ól próbál egyedül vizet inni és nem engedi ott sem h tartsuk, pohárnál sem lehet igazítani, sikerül, ahogy.. Cipőt, zoknit a kocsiban pár perc utazás után leveszi, itthon sem tűri meg a zoknit, szandált is sikerül neki kicsatolni, és mindig az a vége h mezítláb van. Kardigánt lecipzározza és le is veszi, ahogy a sapkát, kesztyűt, kabátot is simán, ha olyanja van,es ha le akarja venni, nem lehet megállitani, egyedül kint a levegőn, ha szólunk neki, hogy akkor be kell mennie. Ugyanígy a játékoknál sem lehet segíteni neki, pl formabedobonal én is dobnek be, h mutassam neki, vagy gyurupiramisnal raknek egyet. Most 15 hónapos.
2018. dec. 18. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Azért kérdezem,mert kisebb korában nekünk is volt egy ilyen időszak,olyan 14 hó körül. Aztán az lecsengett és utána nem is jött elő újra. 2-2.5 éves kor körül elvileg jön a dackorszakkal, hogy mindent egyedül akarnak csinálni, nem hagyják hogy segítsünk. Na nekünk pont ellenkezőleg 2.5 elmúlt már és semmit sem akar..se enni, se öltözködni stb. Képesnek képes rá, de csak könyörgés árán csinálja ezeket egyedül, amúgy mindig közli, hogy inkább én csináljam.. Evés pl úgy néz ki, hogy tök jó étvágya van, szerencsére nem is vàlogatós, de pár kanál után kéri,hogy inkább én adjam, és ha nem akkor inkább nem eszik csak ül felette.. Egyedül a kimondott kedvenceit eszi meg minden szó nélkül, a többit csak ha sikerül meggyőznöm valamivel. Lassan 3 éves lesz és nem tudom mi lesz így az oviban, ezért nagyon várom, hogy nálunk is beköszöntsön az önállósodási időszak...
2018. dec. 18. 21:14
 8/11 anonim ***** válasza:
Pár hete de nem tartott sokáig. Szeptemberben volt 3 éves :D bár enni régebben, de pl vetkőzni, törőlközni ilyesmit nemrég kezdte. Napi kb 100x mondta valamire, hogy "egyedül". De szerintem kezd is átmenni, mostanában nagyon sokszor hallom, hogy segítsek neki.
2018. dec. 18. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Majdnem 7 éves, de még sosem volt ilyen korszaka.
2018. dec. 19. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Hát kérdező, én pont azt tapasztalom, hogy a dackorszakkal nem az önállóság, hanem a "csakazértsecsinálom" szakasz jár együtt. :)
2018. dec. 19. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!