Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mennyire egészséges, hogy egy...

Mennyire egészséges, hogy egy középső csoportos fiú nem tud nyomni tudatosan?

Figyelt kérdés
Hashajóval kakil (orvos írta fel), de azt veszem észre, hogy semmit sem nyom. Kúpot adok, azt se "lövi" ki, nem is kell tartanom a fenekénél, nem is látom az izmokon, hogy nyomná. De a lázmérőt sem, vagy szélcsövet. Krónikus székrekedéses, de már gyanús, hogy nem is tudja, mi az, hogy nyomni. Amiket felsoroltam esetekben, amik ugye csak ingerkeltőek (szerintem), látni kellene , hogy legalább az izmok picit mozognak?Nem?
2019. dec. 17. 12:00
 1/7 anonim ***** válasza:
Nem lehet, hogy fájt neki és nem is meri nyomni?
2019. dec. 17. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Nem tudom. Nem mondja. 2 éve kínlódunk. Mostmár hashajtó nélkül nincs is széklete, de az orvos mondta, nem is hagyjuk, mert volt, hogy annyira bedagadt a vastagbelébe, hogy kórházba került. Örüljünk, hogy nem kapott bélcsavarodást.

Eddig úgy nem gondoltam volna, hogy vaj lehet a nyomással, inkább a székrekedésre fogtam. Legutóbb vettem észre, mikor 2 nap után adtam kúpot, nehogy baj legyen, hogy nem is akarja kinyomni a kúpot sem, ki sem jött. Majd akkor már a lázmérőt is megpróbáltam, picit sem mozdult az izom. Most nem tudom , lehetséges-e hogy nem tud nyomni

2019. dec. 17. 12:14
 3/7 anonim ***** válasza:
Nekem nemrég diéta miatt volt székletdugóm. Komolyan felért egy szüléssel. Utána észrevettem, hogy nem akarok nyomni, felnőtt létemre féltem. Több gyorsfelszívódású, hashajtós ételeket ettem és rendbe jöttem, már merek nyomni.
2019. dec. 17. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Vidd el egy gasztroenterológushoz. Ő megvizsgálja a végbelet is! Kislányomnak is szűk. De szerencsére működik így is. Csak születése után okozott neki problémát. De az is megoldódott.
2019. dec. 17. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Folytatom: Ha úgy érzed, hogy probléma van, vidd el egy gasztrós dokihoz. Megnyugszol legalább.
2019. dec. 17. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Vidd el egy gasztroenterológushoz. Ő megvizsgálja a végbelet is! Kislányomnak is szűk. De szerencsére működik így is. Csak születése után okozott neki problémát. De az is megoldódott.
2019. dec. 17. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Bocs, 2x küldtem el
2019. dec. 17. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!