Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ti tényleg mindig a gyerekkel...

Ti tényleg mindig a gyerekkel játszotok a játszótéren?

Figyelt kérdés

Szinte minden nap olvasom itt, hogy sokaknak nagyon rossz a véleményük azokról az anyukákról, akik a padon pletykálnak, ahelyett, hogy a gyerekükkel játszanának a játszótéren. De most őszintén: miért baj az, ha a kisgyerek a kortársaival játszik, és nem az anyukájával?

Az én kisfiam 2,5 éves. Nem jár bölcsibe, mivel itthon vagyok a kistestvérével. Mindig nagyon várja a játszóterezést, még be sem értünk, már kiabál, hogy sziasztok!!! Délelőttönként mindig ugyanazok vannak lent, mind az ő korosztálya, együtt jásznak, kézen fogva szaladgálnak, motorversenyeznek. Szerintem nagyon aranyosak. Mi, anyukák pedig közben ülünk a padon, beszélgetünk, sokan közülünk közben a kisebbiket dajkálja.

Ez tényleg olyan elítélendő? Hogy napi másfél órát hagyjuk, hogy a kortársaikkal játszanak, mi pedig végre felnőtt beszélgetést folytathatunk egymással?

Persze néha vannak konfliktusok, azokat igyekszünk megoldani, hiszen alapvetően kicsik még, és a fél szemünk mindig rajtuk van, de nem aktívan velük foglalkozunk.



2012. szept. 25. 15:29
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
4 éves a fiam, játszik a kis haverjaival, nem velem. ha nincs kint senki, vagy senki, akit szeret, akkor persze velem játszik.
2012. szept. 25. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%

Nem a ti esetetekre gondolnak azok akik nehezményezik a játszón pletyiző anyukákat (hiszen teljesen jogos érv hogy NÉMI FELNŐTT beszélgetést is szeretne az ember megejteni egy nap).

Hanem arra vonatkozik legalábbis én akkor vagyok pipa amikor egyáltalán nem foglalkoznak a kisgyerekükkel, miközben az 1. dobálja a homokot 2. elvesz másoktól ezt azt 3. lökdösődik a csúszdán vagy akárhol máshol 4. csúnyán beszél 5. ODAPISIL!! a mászóka tövébe...

Nálunk ugyanis ilyenek is előfordultak.

Mert egyes anyukák nézete az hogy OLDJÁK MEG EGYMÁS KÖZÖTT a gyerekek vagy max odáig terjed a figyelmük a pletyi közben hogy mosolyogva fejcsóválva jaaaj pistike hát neeeem szabaaaad és ennyi. Pistike meg csinálja tovább.

Tehát azzal van a baj aki a gyerekre való figyelés (és nevelés ) HELYETT pletyizik és nem az aki MELLETTE.

2012. szept. 25. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
91%

Pontosan arról van szó, amit a 2-es válaszoló írt. Nekem először midig "menteni" kellett őket csúszdáról, lengő hinta elől. Volt amikor elvoltak magukban, akkor én nem zavartam őket a homoklapátolásban, volt, amikor direkt kértek, hogy játsszak én velük. Volt olyan, hogy a két gyerekemmel játszottam, erre egy kisfiú jött és nekem dolbálta a labdát (egyedül volt, csak mi voltunk a játszótéren), mert az anyja a kerítésnél trécselt.


Én is utálom, amikor a gyerek szórja a másik szemébe-fejére a homokot, szétrugdossa a másik homokvárát, anyukája beszélget, jó esetben meg odalök egy "neeee"-t.

Volt, hogy az én lányaim építettek homokvárat, egy kis totyogó meg folyton átgyalogolt rajta. Kértük, hogy ne tegye, még építik, én vezettem el onnan párszor, anyuka meg csak odaüvöltött, hogy "mennyé má' el onnan Tomika, hagyd játszani a gyerekeket". Tomika meg sz.rta le mit mond anyuci..

Na ebben az esetben nagyon zavaró, amikor anyuci csak beszélget és társadalmi életet él.

2012. szept. 25. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
1. vagyok. akkor mi nagyon jó játszótérre járunk, mert olyan még nem volt, h anyuka fél szemmel ne nézze a gyereket. van 1 brigád, akik kint ülnek a játszi mellett és trécselnek, de vmelyik mindig fél szemmel a gyerekekre is figyel. én mondjuk kivagyok tőlük, mert csomószor tök idétlenek a gyerekek, de akkor rájuk szólnak.
2012. szept. 25. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
70%

1 es szerencsések vagytok:)

( a kettes válaszoló).

2012. szept. 25. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

Nekem még csak 1 éves, és csak az zavar amit már felsoroltak: ha egy gyerek nagyon rossz és nem szól rá az anyja.


Meg még ami szemet szúr: ha egy gyerek egymagában játszik. Akkor én odamennék hozzá.

2012. szept. 25. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
mondjuk nem is tudom elképzelni, h vki ne szóljon rá a gyerekére, hha az rosszat csinál. hát vhogy csak kell szocializálni a kicsiket... tényleg szerencsések vagyunk ezügyben úgy látom.
2012. szept. 25. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

"mondjuk nem is tudom elképzelni, h vki ne szóljon rá a gyerekére, "


Pedig van bőven ilyen. Még a jobb játszótereken is. Általában jó elvannak a gyerekek, de sokszor akad 1-1 olyan, aki elrontja a többiek szórakozását. És nem csak kis másfélévesről beszélek akik átgyalogolnak a másik homokvárán, hanem sokkal nagyobbakról is! Pl. picik homokoznak békésen, mennek oda a nagy lovak és nagy botokkal kardoznak, rúgják egymásra a homokot, lendítik a botot hátra fejbekólintva egy kicsit.... És nem egyedül vannak, ott az anyuka is, dumál a többeikkel.

2012. szept. 25. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%
Az en kisfiam par nap mulva 32 honapos de en tuti nem tudnek leulni a padra beszelgeti mert akkor vihetnem is a surgossegire par perc mulva. Az osszes letezo veszelyforrast megtalaja. Szalad a lengo hintak fele, gondol egyett es fejjel elore csuszik le a csuzdan es meg sorolhatnam. Pedig neha en is szeretnem ha kicsit le tudnek ulni es onnan figyelem de sajnos nallunk lehetetlen. Igy inkabb ott vagyok vele mert a bajt konnyebb megelozni mint kuralni utanna napokig. :) Tudja nagyon jol, hogy nem szabad es mar jottunk haza a jatszorol aqmiatt, hogy a hinta ele szaladt de falra hanyt borso. Remlem valtozni fog meg de egyelore ott kell lennem vele, a nyomaba. Pedig o bolcsi es ott eljatszik a gyerekekkel egesz jol. Peresze ott az udvaron nincs veszelyforras igy nem is kell a nyomaba lenni. Jatszohazban is nagyon jol elvan mert ugye ott is minden ok, max elcsuszik de jatszoteren nallunk meg felejtos. :)
2012. szept. 25. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
Jó, oké, az érthető, hogy rá kell szólni, ha olyat művel, de én a hozzászólásokból nem ezt vettem ki. Sokaknak az a bajuk, ha az anyuka konkrétan nem játszik a gyerekkel, de úgy tűnik, ők egyelőre nem találtak ide.
2012. szept. 25. 16:15
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!