Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Milyen könyvet ajánlanátok a...

Milyen könyvet ajánlanátok a 13 hónaposomnak beszédfejlesztéshez?

Figyelt kérdés
Pontosabban most múlt 13 hónapos. Van neki kisállatos műanyag kiskönyve, de szeretnék komolyabbat, olyat amiből olvashatok neki, de a korához passzoló. Kerestem neten, de olyat ajánlottak ehhez a korhoz ami szerintem idősebb gyerekekhez optimális.

2020. jan. 7. 08:29
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Nem könyvet javasolnék, hanem sok mondokat, olbeli játékot, akar szervezett keretek között
2020. jan. 7. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Mi főképp verseket olvastunk, mondtunk neki ilyen korában (pl. Tamkó Sirató Károly: Tengereczki Pál kötetéből, Weöres Sándor: Bóbita), illetve simán olvastunk fel egyszerűbb, képes meséket (pl. a Boribon kötetekből).
2020. jan. 7. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Teljesen mindegy mi van benne


Csak sok elkülóníthető, fesmerhető kép legyen.


Mondókáskönyv..


Egyébként a lányom a sima Andersen mesekönyvetszereti lapozgatni 1 éves korától már

2020. jan. 7. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Ennyi idősen nem minden gyerek élvezi még, ha olvasnak neki. Ha mégis, akkor bármilyen egyszerűbb történetek, pl. Boribon, bármilyen mondókás könyv jó. De tényleg nem kötelező, egyáltalán nem biztos, hogy leköti.

Énekelj, mondókázz neki fejből, de örömből, ne a beszédfejlesztése miatt. Minden egészséges gyerek megtanul beszélni, nem kell erre rágörcsölni.

2020. jan. 7. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
65%

Beszédét direkt nem kell ilyen kicsinek fejleszteni, attól tanul meg beszélni, hogy nézi a szádat ahogyan beszélsz hozzá.

Mesekönyvek, amik nálunk beváltak: boribon, pipp és polli

Bármilyen könyv ami külön képen mutatja be a tárgyakat, állatokat.

Nagyon jók a böngésző könyvek, nekünk van sok, nagyon szereti, beszédfejlesztéshez jó.

2020. jan. 7. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
mondókás könyvet (Bartos Erika mondókásai nálunk nagyon bejöttek 1 éves kor felett, illetve a Cirmos cica, haj c. mondókás könyv is), bármilyet. Illetve szín/szám/forma stb felismerős könyvecskét, böngészőket.
2020. jan. 7. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm! A könyvet lapozgatja, mutatom neki, hogy itt van a cica, azt mondja miaúúú,ilyeneket, mosolyog rajta, majd továbblapoz és utána elsétál. Nem annyira kötik le a dolgok,a fiam csak menne, menne, szaladna. Mégis szeretném hogyha megszokná a könyveket és azokból olvasnék fel neki.
2020. jan. 7. 12:17
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Nem vagytok lekésve semmiről, a fiúk ilyenek. :) Az enyém már elmúlt 2, mire végig tudott ülni egy pár oldalas rövid mesét. Most 9 éves, magától is olvas, de az esti mese még mindig elmaradhatatlan.

Semmi gond nem lett abból, hogy 13 hónaposan legfeljebb megenni volt hajlandó a könyvet.

2020. jan. 7. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Utolsó, az enyém is evett belőle, úgy kellett kiszedni a szájából.Nem tudtam, hogy a fiúk kevésbé szeretik ha mesélnek nekik.
2020. jan. 7. 13:12
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

"Nem tudtam, hogy a fiúk kevésbé szeretik ha mesélnek nekik."

Szerintem inkább arról van szó, hogy mozgékonyabbak, kevésbé ülnek meg a fenekükön. Meg a beszédfejlődésük alapból is lassabb.

A kislányom nagyon hamar végigülte a meséket, beszélni is sokkal hamarabb kezdett, mint a bátyja, de most másodikos, és utál sajnos olvasni. Remélem, változik majd, addig én olvasok neki. :)

2020. jan. 7. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!