Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Szobatisztaság gond, nem...

Szobatisztaság gond, nem érett még meg rá?

Figyelt kérdés

Kisfiam 2 éves. Egyik napról a másikra ráült a bilire, és azóta pisil, kakil bele. Ez minden nap így van, de csak ha meztelen alul. Most viszont hűvös van már a lakásban is, így nem akartam meztelenül hagyni, ráadtam egy kisgatyát. 5 percig sem volt rajta, mert belepisilt. Lehet azt hitte ez olyan mint a pelus? :) Szóval ha meztelen, magától odamegy a bilihez, és produkál is bele vmit mindig. Viszont felöltözve nem tud még szólni, hogy kell neki. Ez azt jelenti hogy még korai neki? Vagy ti mit csináltok hasonló helyzetben? És ugye alváshoz, meg ha megyünk vhova adunk rá pelust, és ez nem zavarja meg a gyereket? hogy otthon nincs pelus, aztán meg van?

Köszi a válaszokat!


2011. júl. 21. 12:46
 1/3 anonim ***** válasza:
Nem baj...majd megtanulja már h ha van rajta vmi akkor az nem feltétlen pelus,hisz eddig ugy tudta h amit ráadsz,abba lehet pisilni.mondd el neki,h ebbe ne pisiljen,mert ez nem pelenka,szoljon elötte.megértik ám,ügyesek.Érett rá,főleg ha magátol ment bilizni.
2011. júl. 21. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Az én fiam 21 hónapos, 2 hónapja bilizik. Ha nincs rajta semmi, akkor ügyesen megy a bilihez magától, pisil-kakil bele. Neki már a déli alváshoz sincs pelusa, ha felébred, megy bilizni.

Viszont ha adok rá kis gatyát, akkor bepisil, ha nem vagyok elég figyelmes, de simán kibír 1 órát is. Így inkább kérdezgetem, és ha látom rajta, hogy elgondolkodik, akkor gyorsan lehúzom a gatyót és megyünk pisilni. Már 1 hete nem adok rá pelust elmenéskor sem (ha boltba, postára, játszóra megyünk), viszek 2-3 váltás rucit, és kérdezgetem. Kedden a játszón is már a füvet sikerült lepisilnie. :D Nagyon büszke volt magára, hogy nem pisilt be. Remélem hamarosan rászokik, hogy kényelmesebb pisilni, mint átöltözni.

2011. júl. 21. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Az enyém is hasonló azzal a különbséggel, hogy ráül a bilire Wc-re de nem tolja le a bugyit. A nadrágot igen de a bugyit nem. :O Úgyhogy nem hordunk bugyit. 2,5 éves kislány
2011. júl. 21. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!