Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ti mit csináltok, ha a gyerek...

Ti mit csináltok, ha a gyerek le akar ülni a járdán séta helyett?

Figyelt kérdés
14 hónapos a lányom, imád sétálni, de ma elkezdte, hogy egyik pillanatról a másikra elernyed, le akar ülni a földre. Városban lakunk, nem akarom, hogy a földön ücsörögjön, nem csak a hideg miatt, hanem mert sok kutya is odacsurrant, a madarak odapiszkítanak, alapból is retkes a járda. Babakocsit nem szoktunk vinni, mert úgy nem tudunk normálisan menni, meg amúgy is üvöltés van, ha az utcán akarnám beletenni. Egy darabig elmegy az "ott egy kutya, nézzük meg gyorsan" felkiáltás, de mikor veszi a lapot, hogy nincs kutya, akkor megint elernyed. Próbáltam "otthagyni", elmentem pár métert, akkor integetett, mint mikor elköszön. Vicces, de egyben idegesítő is. Van valami tippetek?

2020. jan. 9. 23:27
 1/10 anonim ***** válasza:
65%
Hagyom leülni, semmi baja nem lesz. Ha sietünk, v nagyon nem látok benne hajlandóságot az indulásra, akkor felveszem.
2020. jan. 9. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
91%
Megfogod, avagy felemeled és arrébb viszed. Ha kell, százszor. Nem azért, mert retkes a járda, vagy mert kutyapisis, vagy mert tél van, hanem ha valamit nem szeretnél, hogy tegyen, akkor anélkül, hogy "idomítanád", egyszerűen kivonod a helyzetből. Igen, kezdődő dackorszakosnál nem könnyű, de nem könyörög, meg pápázik az ember lánya, hanem kiemeli a helyzetből a gyereket, közben nyugtatja ha kell. Lesz hiszti? Lesz. Mindettől függetlenül sem kutyusoznék, meg pápáznék neki, nemhogy télen, de nyáron sem, függetlenül a járda állapotától. Millió szabály van, amit be kell tartani és kismillió, amit nem. Majdhogynem az elsők közé tartozott nálam, hogy nem szavaztatok meg demokratikus módon olyasmit, ami egyértelmű kell legyen. Van idő nézelődni, bambulni és füvet nézni is lehet, meg gyök kettővel haladni, hiszen kisgyermekként pont ez a lényeg, de főnök még jó ideig én vagyok. Alkalmazkodom hozzá. Ő nem fog hozzám, de nem is irányíthat, megoldom kompromisszummal ha tudom, ha nem, hát isten neki fakereszt, üvöltsön, de tuti nem fog a járdán ücsörögni, csak mert olyanja van, nopláne januárban...
2020. jan. 9. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
91%
Attól függ. En nem hagynám rá, ha ez csak ilyen hepp. Nem ő irányít. Te vagy az anyja, te határozódik meg, hogy épp mentek e vagy nem. Persze ha elfáradt és pihenni akar az más. De itt gondolom nem ez van. Ez most az a szitu amit most kell megfognod kőkeményen, hiszti árán is, különben a fejedre nő.
2020. jan. 9. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Megmondom őszintén, felemeltem, arrébb vittem, de ott is leült volna, akkor megint arrébb, ugyanez, de tuti nem volt fáradt, mert éppen csak elindultunk, mehettünk max 50-60 métert, már kezdte is. Nem az a gondom, hogy ki kell vonni egy helyzetből, nem szokásom bedőlni a hisztiknek sem, a bajom ezzel csak annyi, hogy így kb semmi értelme lemenni sétálni, ha folyamatosan cipelni kell, meg nehéz is. Semmiképpen nem fogom hagyni, hogy leüljön, mert akkor azt fogja megszokni, hogy szabad, csinálhatja. Azt sajnos még nem érti, hogy miért nem szabad, vagy hogy ha ezt csinálja, akkor nem fogunk lemenni, csak kocsizni. Meg az ücsörgés nem fárasztja le, arra pedig szüksége lenne.
2020. jan. 10. 00:02
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk “anya cipelsz” korszak volt, kicsit idősebben, olyan másfél évesen. Elmagyaráztam, hogy nem és miért nem, hogy ha nem működik együtt ez meg ez lesz. Persze be is tartottam amit ígértem. Nagyon akaratos, korán dacosodó gyerekem van, de ez működött.

A helyedben megpróbálnám, hogy viszem a babakocsit és ha nem akar sétálni akkor csücs a kocsiba. Akkor mi van ha ordít? Ha ennyivel eléri hogy az legyen amit ő akar akkor később mindenért ordítani fog. Ha ennyire utálja a babakocsit hamar rájön majd hogy nem buli a földön ülni. Rajtad áll vagy bukik a dolog.

2020. jan. 10. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Én felvettem őket főleg ilyen kicsiként.
2020. jan. 10. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
56%
Én azt tenném, hogy már otthon közölném vele csak akkor megyünk sétálni, ha nem ül le úton útfélen. Ha megteszi azonnal megyünk haza, nincs séta. Ismerve az én gyerekem, ez bejött volna, nem tudom a te gyereked mennyire szeret amúgy sétálni.
2020. jan. 10. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
79%

Énis arra szavazok, hogy vidd a babakocsit. Akárhányszor leül a földre, tedd bele, és mond el neki, hogy azért kell a babakocsiban ülni, mert nem sétál, hanem leül a földre.


Nálunk még a akarsz-e kórházba menni, vagy doktornénihez menni is bejött. Hamar elmagyaráztam neki, hogy milyen kórházban lenni. Egész nap feküdni kell, nem játszhat, nem ehet azt amit akar, stb. Amint megemlítettem, hogy ha nem kel fel, beteg lesz és kórházba fognak vinni, egyből felpattant. Illetve a fájni fog a nunus, ha pisilsz is be szokott jönni. Ilyen idősen már tisztában vannak vele, milyen az, ha fáj.


Én nem vagyok a kontrollmániásság híve. Ezt az "azért kelj fel, mert én vagyok a főnök, és azt csinálod amit mondtam" már a saját gyermekkoromban is utáltam. Megfogadtam, hogy én nem leszek ilyen szülő, hanem megpróbálok rá észérvekkel hatni, hogy ő akarja betartani a szabályokat a saját érdekében. Persze ez egy másfél éves gyereknél nem tudatos, de lehet rá tudatalatt hatni. Nem hülyék ők, csak gyerekek.


És igazából bejött. 2 éves most a lányom, de elég csak annyit kérdeznem, hogy akarsz-e kórházba kerülni? És már inti a fejével, hogy nem, és áll is föl.


Mikor nem akar lefeküdni, csak annyit kérdezek tőle, hogy akar-e alvás után sokat játszani, és már fekszik is le. Persze rengeteg hisztin átestünk, rengetegszer téptem a számat, hogy ha nem fekszik le, fáradt lesz, és nem fog tudni játszani, de szerintem ez később célravezetőbb, mintha csak parancsolgattam volna neki, hogy aludjál, mert alvásidő van.

2020. jan. 10. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

14 hónaposan meg lehetne próbálkozni már egy nyuszimotorral esetleg. Arra ráülhet, ha pihenni akar (alapból azon ülve közlekedik), ha pedig sétálni támad kedve, megfogod a nyuszimotort (pehelykönnyű), és viszed magatokkal. Ez egy ilyen időszak, még egy jó ideig nem lesz olyan, hogy "most sétálunk", hanem lesz séta leüléssel, elfáradással, nekilódulással tarkítva.

Persze, ha a nyuszimotorra adod a fejed, akkor kösd föl a gatyádat is: nagyon komolyan tanítanod kell neki a közlekedési szabályokat az első pillanattól kezdve, következetesen, de ha rákap a motorozásra, le sem tudod majd szedni róla.

2020. jan. 10. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Ha van idő, türelmesen várok, meggyőzöm. Ha nincs idő, felveszem és viszem.
2020. jan. 10. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!