Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Járó gyermeketek ( babátok)...

Járó gyermeketek ( babátok) mikor kezdett hallgatni rátok a szabadban is?

Figyelt kérdés
14hós kislányom 1 hónapja jár egyedül, az utcán,játszótéren is szoktunk "sétálni". De ő megy amerre lát, én meg szólongatom és megyek utána. Esze ágában sincs arra felé jönni amerre én vagyok. Még akkor se ha már meszebb vagyok. Ha nem lesz neki újdonság vissza jön? Az h egymás mellett sétáljunk esetleg kézen fogva az mikor várható el tőle?

2020. jan. 10. 20:24
 1/9 anonim ***** válasza:
77%

Ne haragudj, off-olok. De engem is nagyon érdekel.

Nekem egy elég gyors mozgásfejlődésű kisfiam van.

Ő 11 hónapos és pár hete kezdett önállóan lépegetni. Most már ott tart hogy 30-50 lépést is megtesz, gyakorlatilag jár. Max a nagyobb, küszöb, vagy lépcső fog ki rajta, de lassan azokat is megoldja. Épp ma voltunk vásárolni, és mondtam is a férjemnek, hogy engedném szerintem az üzlet másik feléig se állna meg.

Hasonló gondolatok jutottak eszembe mint neked.

De picit attól félek (legalábbis a fiam esetében) hogy ő sajnos ilyen típus és nekem jó pár évig biztos szaladgálnom kell majd utána. Persze örülnék ha jönne megnyugtató válasz😊

2020. jan. 10. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
47%
14 honaposan kezdett lépegetni, 15 honaposan már egész ügyesen jött ha a-bol b-be mentünk. Játszótéren kicsit nagyobb extázisban van. De most 20 honaposan tök ügyesen jön kézenfogva
2020. jan. 10. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
79%

Abban a pillanatban lehet rá szoktatni, ahogy elkezd járni. Én soha nem vártam az ilyen dolgokkal, kezdettől fogva arra szoktatom, amit majd 2, 3 évesen és még azután is elvárok tőle. Szerintem sokkal nehezebb, ha mondjuk két éves koráig nem fogod a kezét, aztán ahogy kettő lett, már rögtön megteszed, mert elvileg érettnek kéne lennie hozzá, csak éppen nem fogja érteni, hogy amit eddig lehetett, azt most miért nem szabad.

14 hónaposan kezdett járni a lányom, 15 hónaposan már stabilan ment, attól kezdve mindig úgy sétáltam vele, hogy fogtam a kezét. Ő is akart persze másfelé menni, volt, hogy meg akarta harapni a kezem, üvöltött is, de akkor sem engedtem el, és mindig tudtára adtam a nemtetszésemet. Egy ilyen pici gyerek ne kolbászoljon össze-vissza, nulla veszélyérzete van. Csak ott hagyom egyedül menni, ahol látom, hogy biztonságos. Mivel a lányom eleve ezt szokta meg, 16-17 hónapos kora óta viszem boltba, postára, ügyet intézni magammal kézenfogva, számára teljesen normális, hogy megfogja a kezem, elég csak megemlíteni neki.

Ahhoz, hogy hallgasson rád később (bár ezt időnként akadályozza a szelektív hallásuk), korlátoznod kell a lehetőségeit (ezáltal biztonságot adsz neki), és határozottan irányítanod a lépéseit. Persze ez sem garancia semmire, de sajnos nem fogja csak úgy magától megérteni, hogy hogyan kéne viselkednie, ha te nem próbálod meg a jó irányba terelgetni.

2020. jan. 10. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Akkor már most gyakorlatozhatok vele? Nagyon tud hisztizni már most. Otthon tudom kezelni,de rémálmom az utcán hisztizés,pedig tudom h elkerülhetetlen.
2020. jan. 10. 21:36
 5/9 anonim ***** válasza:
18 hós a kislányom és még most sem hallgat rám.... pedig ért mindent...
2020. jan. 10. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Nekem is 14 hónapos a lányom. Szépen sétálunk kézenfogva, ahol úgy gondolom nincs veszély, pl játszótéren, parkban, ott mehet kézfogás nélkül, máshol nem. Lemegyünk együtt boltba is, de ott bele kell ülnie a kocsi ülésébe. Amúgy nem hallgatna rám, de kézfogás nélkül nem mehet, csak néha makacsolja meg magát, amúgy szépen kapaszkodik az ujjamba. De hogy mikor fogja érteni a szabályokat, lövésem sincs.
2020. jan. 10. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Ma megpróbálom h csak kézenfogva jöhet. Viszek babakocsit ha hisztizik beleteszem. Eddig azért nem fogtam neki mert nem is jártunk veszélyes helyen csak játszótér mentén,parkban.
2020. jan. 11. 06:43
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Egy igazi minden lében kanál fiam van. 9,5 hósan kezdett járni, azóta se állt meg. Bőven elmúlt másfél éves mire elkezdődött vmi. Nyáron felkötöttem a gatyát, főleg mert tudtam, hogy max egy év és jön a tesó (júni elejére várom) és elkezdtünk gyakorolni. 10 perc séta tőlünk a bolt, az első babakocsi nélküli utunk 2,5 óra volt. Mentálisan, fizikálisan is hulla voltam, de megérte. 2 évesen már képes ügyesen sétálni akár a forgalmas belvárosban is. Sőt mostanában már a boltban sem a bevásárlókocsiban ül, hanem sétál mellette. Vannak kilengések, de ismerve őt, a természetét, hogy mennyire kíváncsi és szertelen tud lenni, nagyon büszke vagyok rá.
2020. jan. 11. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Na hát voltunk sétálni. Volt 1 perc hiszti az elején,aztán jött szépen kézenfogva. A játszótéren elengedtem,maradt a közelemben. Néha megindult akkor újra kézfogás,néha kis hiszti,de nem volt vészes.
2020. jan. 11. 13:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!