Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mikor növik ki az ovis társ...

Mikor növik ki az ovis társ utánzását vagy lenet ez ellen tenni valamit?

Figyelt kérdés

Van egy kisfiú aki rossz példa a csoportban, ha már rajzol valamit akkor ajándékot kap. Nincs bajom ezzel de már az egész csoport beleértve a fiamat is utánozza.

Kiesett az első foga azért kapott egy új elektromos autót, második fognál távirányítós lego vonatott. Mi úgy gondoltuk a fogtündér ha már "jönnie kell akkor fogmosáshoz kapcsolódó dolgot hoz". Erre óriási sírás lett, hogy őt nem szereti a fogtündér, ő rossz fiú. Majd megszakadt a szívem nem hittem ez lesz.

Ma úgy telt az este, hogy káromkodott és mutatta mit csinálnak a szerelmesek. Mióta ovis csak rossz lett a viselkedése káromkodik, követelőzik.


2018. nov. 13. 01:02
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Soha. A kamasz is utanizni fogja a társait és sok felnőtt is ezt teszi.
2018. nov. 13. 05:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
79%
Az én gyerekem nem ovis még, de velem az anyukám százszori elmondásra megértette, hogy őt nem más gyereke érdekli, hanem én, és ha a Noncsika, Adrika stb az ő gyereke lenne, neki se szabadna ezt meg azt. Sokáig tartott, de felfogtam.
2018. nov. 13. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
96%

Nálunk is nagyon megy az utánzás. Mondjuk nem ilyen dolgokban, hogy milyen ajándékot kap.

Pl. Az egyik óvónő úgy eszik, hogy sétálgat a tányérral a kezében. Mondanom se kell a gyerek is úgy akar ebédelni, mert xy néni is úgy eszik.

Az egyik fiú köpköd...

Szóval nem könnyű. Ráadásul a gyerekem igazi megfigyelő.

Én azt szoktam mondani, hogy ha az óvónők megengedik csinálja az óvodában. Itthon nem csinálhatja.

2018. nov. 13. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Amíg az, hogy ő is olyan ajándékot akar teljesen normális. Gondolj bele, a divatmarkak is azért menőek, mert az emeberek egymást utánozzák. Mindenki azt akarja, ami Xnek van. A kamaszkor még rosszabb lesz.

Amúgy fez a foggal kapcsolatos ajándék mi? Egy gyereknek egy fogkefe pl marhara nem ajándék....

2018. nov. 13. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Az én fiam 9 éves,nem nőtte ki :)

Persze már nem az ovis társait utánozza, hanem akit/amit menőnek tart/tartanak a többiek...

A márkás focicipőt,a focis kártyát,a felül hosszú,felnyírt hajat,a káromkodást,a repedt farmert,...és még estig sorolhatnám.

A közösséghez tartozásmiatt,a figyelem középpontjában lenni, gondolom ezért csinálja.

2018. nov. 13. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!