Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mit csinálnátok a helyemben?...

Mit csinálnátok a helyemben? Annyira elkeseredtem az iskolakezdés miatt.

Figyelt kérdés

Iskola előtti héten, most csibe tábor van a gyerekeknek első osztályosoknak. Megismerjék egymást, a tanító néniket. Ezzel nincs is gondom, de az első napon, tegnap már kitekesztették a fiamat a többiek.

Beszélgettek számítógépes játékokról, erre a fiam elmondta ő nem játszhat ilyenekkel, nincs is amin tudna. Erre a többi kisfiú megmondta te béna vagy menj innen el, nem játszhat velünk.

Innentől kezdve a fiam magába fordult, hiába hívta a tanító néni.

Ma meg érte kellett menni, sírt is. Szintén nem játszottak vele a fiúk.

Férjem engem hibáztat mert én nem engedtem idáig semmit sem neki. Neki sem lehetett addig gépezni, telefonozni amíg a fiúnk itthon van és nem alszik.

Minden áron szeretne saját gépet a gyereknek, hogy ne közösítsék ki.


2019. aug. 27. 14:56
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
79%

A tanítóval beszélj. Sajna lehet szr közösség lesz számára,ha minden más családnak a gép/telefon az elsődleges játékforrás

Nálunk az év elején megmondták, hogy nem veszik jó néven, ha valamelyik elsős telefont nyomkod... Szerencsére nem ilyen a közösség. Most 2.lesz,nincsen a többi gyereknek sem telefonja.

2019. aug. 27. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 A kérdező kommentje:

Elmondták nem lehet telefont bevinni sem. Szerencsére olyan lesz a termük, hogy okostábla sincs.

Rosszul esik, hogy ilyen miatt már nincs kedve suliba menni, sírt is hogy ő többet nem megy.

2019. aug. 27. 15:04
 3/26 anonim ***** válasza:
65%
Nem veled van a gond, hanem a környéked beli szülőkkel. Felénk az a ritka, ha valaki kockul focizás, stb. helyett. Egy gyereknek a szabadban a helye, nem pedig a szobában a gép előtt.
2019. aug. 27. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
69%
Na ezért se kellene gólyatábor 6 éveseknek! Nem feltétlen haverkodni kell általánosban, hanem tanulni. Én nem vennék neki gépet, ha nagyon gáz ez a suli, illetve a többi gyerek, akkor átiratnám máshova. Egy 6 évesnek nehogy már a számítógép legyen a legfontosabb.
2019. aug. 27. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
59%
Ha drogozni lenne a menő, akkor drogot vennétek neki, hogy ne közösítsék ki ? Át kell iratni a gyereket olyan iskolába, aminek normális értékrendje van.
2019. aug. 27. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
88%

"Beszélgettek számítógépes játékokról, erre a fiam elmondta ő nem játszhat ilyenekkel, nincs is amin tudna. Erre a többi kisfiú megmondta te béna vagy menj innen el, nem játszhat velünk."


Az összes? Mind a 10 (feltételezem annyi minimum van). Sztem nem emiatt közösítették ki már az elején.

Nálunk is vannak akik képben vannak a számítógépes játékokkal, főleg akiknek nagyobb tesó is van. De sokakat nem is érdekli még.

Szerintem előadhatta a te szövegedet a számítógép és egyéb kütyükről és nyilván okoskának tűnt.


Az viszont tényleg gáz, hogy a férjed sem gépezhet.

2019. aug. 27. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
26%

3! Te vagy gaz! Menj és telefonoztasd a gyereked te!! Megy majd ő is a liba sorba, akik mennek a sok buta után. Sajnálom a gyereked, ha van.


Kérdező, nem tudod máshova vinni ? nem lesz jó, ha szenvedés lesz neki a suli, biztos elvinnem onnan.

2019. aug. 27. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
82%

Saját gépet semmiképp sem vennék a gyereknek.

Megbeszélném vele, hogy most már nagy iskolásfiú, megtanulhatja ő is használni apu gépét - mondjuk hétvégenként 1-1 órára. És leülnék vele, és együtt néznénk meg, hogy milyen (oktató) játékokat használhat. Ha mondjuk a többi fiú a suliban minecraftozik, akkor azt simán ki lehet vele próbálni, de ha GTA-znak, akkor elmagyaráznám, hogy miért nem való még neki. (Hasraütöttem, nem tudom mi a menő manapság.)

Ha apuka akkora nagy gépezős, akkor lehet őt is bevonni, nézzen utána, mi a menő most és mit lehet bevezetni szépen lassan nálatok is.


Ami fontos: sajàt gép ebben a korban semmiképp, és kell a korlát meg a felügyelet.

2019. aug. 27. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
55%
Beszélni kell a tanítóval! Az ő dolga, hogy helyre tegye a többi kisgyerek és szülőjük agyát! A kiközösítésre nem lehet indok az, hogy valaki nem szeret egy olyan típusú játékkal játszani, mint ők, ezt meg kell értetni a fiúkkal. Ez a tanító feladata, és az, hogy ne engedjen senkit kiközösíteni, főleg nem ilyesmi miatt.
2019. aug. 27. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
68%
A férjednek igaza van. Fel kell fogni, hogy változik a világ. Nem tud a többiekkel játszani, mert nem ismeri a játékokat.
2019. aug. 27. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!