Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Van, aki 2 évessel bevállalt...

Van, aki 2 évessel bevállalt egy görög utat, busszal? Mi a tapasztalat, hogy bírta/bírtátok?

Figyelt kérdés
Anyósoméknak tizenéve ez az évi nyaralás, hogy busszal le Paraliáig, ott fetrengenek a parton egy hétig, és utána haza. Szervezett út az egész, amit én alapból nem szeretek. Viszont van egy 2 évesünk is, akivel el nem tudnám ezt képzelni... De annyira erőltetik, hogy úgy érzem, hogyha én egyedül nekiállnék őket győzködni, hogy ez miért is hülyeség, még én lennék a rossz... Voltunk már vele nyaralni többször, nagyobb távon is (Thaiföld, USA), de azért más egy repülős éjszakai járat, akár multicity foglalással, mint egy zötykölődős busz a 35 fokban... Nem is tudom, hogy egy ekkora gyerek kapna-e külön ülést, vagy végig valamelyikünk ölében kéne utaznia.
2020. jan. 17. 21:10
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
100%

Áh, semmi esetre sem. Az előttem szólók kb leírták a lényeget, nem hiszem hogy újat tudok hozzátenni: egy ilyen hosszú buszos út a felnőtteknek is kínzás tud lenni, hát még egy két évesnek.... Lehetsz te előrelátó, foglalkoztató játékokkal, mesékkel, "Isten tudja mi mindennel még" bekészülve, lehet a te gyereked a világ legnyugodtabbja, akkor is szinte garantált a hiszti - és hogy nem fogja jól érezni magát a kicsi utazás közben. Kell ez neked, de komolyan? Akkor inkább a Balaton vagy a Velencei tó vagy tudomisén :)

Bízz a megérzésedben. Ha hinnél abben, hogy a paraliai út jó lehet nektek meg a babátoknak, akkor nem tetted volna fel a kérdést.

2020. jan. 17. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
100%

Biztos, hogy nem!

Mi egyszer voltunk a férjemmel ilyen szervezett buszos utazáson, katasztrófa. Inkább soha többet nem megyek sehova, de hogy mégegyszer nem ülök fel egy ilyen buszra az is biztos!

Minden bajunk volt, direkt alig ettünk/ittunk út alatt, mert nagyon kevés megálló volt, de így is mindig majd bepisiltünk (én majdnem be is f*stam, konkrétan 2percen múlt).

Az utastársak is hagytak kivetni valót maguk után. Az egyik srácnak hónalj szaga volt és pont mögöttem ült. Egész úton kavargott a gyomrom. Egy csapat mami egész úton piált és hangosan kiabáltak, énekeltek, viháncoltak. Borzasztó volt. Aludni kb fél órát bírtunk. 17 óra utazás volt. A végére elefánt mèretűre dagadt a lábam.

Egy felnőttnek is kínszenvedés, nemhogy egy gyereknek.

Amúgy a szervező csaj kislánya is ott volt, és meglepően jól bírta (nálam biztos jobban).

De nem, akkor sem tenném ki ennek a gyerekemet!

2020. jan. 18. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
100%

Őszintén, megmondanád nekik, hogy meg vannak őrülve. Ha erősködnek, megkérném őket, hogy pl tavasszal vigyék már el mondjuk egy min 2 óra utazásra lévő állatkertbe vagy tudom is én. Próbálják csak ki.

Másfél éves bőven elmúlt a fiam a nyáron mikor bevállaltunk egy Budapesti vonatos kirándulást. Na egy darabig biztos sehová vonattal. Katasztrófa volt.

A gyerekedet viszont te ismered. Az enyém kapacitása 2 évesen vonattal (nem busszal, ami sokkal kötöttebb) a szomszédos 30km-re lévő város.

2020. jan. 18. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
100%
Egyszer voltam buszos úton, soha többet!!!! Repülés, olcsó, gyors, kényelmes. Nem rohadok 20 orat a buszon ha repülővel 3ora,gyerek is kilenne teljesen,repulest meg lehet elvezne is
2020. jan. 18. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!