Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mikor festettétek ki a lányoto...

Mikor festettétek ki a lányotokat körmét először játékból?

Figyelt kérdés

2 éves a lányom. Ma pedikűröztem, és nagyon hisztizett, hogy neki is fessem ki. Kifestettem a kezén, meg a lábán 2-2 körmöt, hogy boldog legyen. Nude szín volt, nem annyira feltünő, de megmutatta anyósomnak is, ő meg annyit reagált rá, hogy nem vagyok normális.


Most tényleg ekkora hibát követtem el?


2020. jan. 23. 16:35
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
88%

2 éves volt a lányom mikor én is rendszeresen elkezdtem csinálni itthon a körmömet, mert visszamentem dolgozni.

Nyilván ő is szerette volna. Így én is kilakkoztam neki.

Aztán vettem "gyerek lakkot" (a Moyra-nak van, kis üvegecske, nem horror áton. Én az Auchanban veszem) ez vízzel lejön. Nagyon szereti!

Sőt sminkje is van. Mert én is sminkelek. Ő is szeretett volna.

Tudja h itthon lehet, és este le kell mosni.

2020. jan. 23. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
93%
Nem hiszem, hogy ez akkora baj lenne. Én ugyan nem festem az enyémet most, mert nem dolgozom, így az én lányom nem is látta ezt, nem is kéri, de egyik barátnőm a múltkor átjött és magának és a lányának is kilakkozta felnőtt lakkal, 2 éves a lánya.
2020. jan. 23. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
88%

Kb. 3 évesen, mert emlékszem, mekkorát hisztiztek miatta az óvónők.

Pirosra festettem, és katicabogarat festettem rá vékony ecsettel.

Épp csak azt nem mondták ki, hogy szerintük ri.bancos.

Most 13 éves a delikvens, gimibe jár, ötös tanuló, visszafogottan öltözik, és nem festi a körmét (se). Talán pont azért nem csábító, mert nincs tiltva, és így nem érdekes.

2020. jan. 23. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
89%
2-3 év között volt valahol, pontosan nem emlékszem.
2020. jan. 23. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

Első: köszi, veszek olyan körömlakkot.


Sminket milyet használtok neki? Az is kezdi már érdekelni, mert énis sminkelek (nem sokat, szájfény, púder, spirál, tus), de eddig muszáj voltam nemet mondani, és megvárni a hiszti végét, mert bár jó minőségű sminkeket használok, de akkor sem való egy ilyen pici gyerek bőrének.


Van gyerekeknek való smink, ami esetleg természetes alapú, vagy bármi ami nincs telenyomva minden káros dologgal?

2020. jan. 23. 17:14
 6/15 anonim ***** válasza:
92%
Nem követtél el hibát :) minden kislány szereti utánozni a szépítkező anyukáját. Nekem is kifestette anyum amikor 4 éves voltam. De oviba nem mehettem úgy, ezért lemostuk időben. Vett nekem gyereksminket is, vízzel egyszerűen lejön. Imádtam :)
2020. jan. 23. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
89%
2-3 éves kora között. Van olyan is, ami egyszerűen lehúzható, így nem kell lemosó. Most 14 éves, nem lakkozik, nem sminkel egyáltalán.
2020. jan. 23. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
92%

Igen. Lehet külön gyerek sminkeket venni.(online, vagy játék boltokban) És Labello-ból szoktam a cseresznyéset, és a rózsaszínt venni. Ezek kicsit szinezik a száját, de nem szárítanak mint a rúzs.

Meg persze ecset készlet. Imádja!!!! Így "játékból" is festegeti magát.

Én a kifogyott púder dobobozt, vagy a szemhély festék palettát is neki adom. Attól nagyon boldog 😊

Igazi primadonna

2020. jan. 23. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
91%

Kb. 3 éves kortól nyaranta simán kifestem a lányom körmeit (idén valószínűleg a kicsi is kéri már)

Anyósod túlreagálta a dolgot, ne törődj vele!

2020. jan. 23. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
87%

Van tobb fele gyerek koromlakk, karacsonyra olyat kapott ami lehuzhato a koromrol mert a vizes gyorsan lejon.

Dmben kaphato natur termeszetes kozmetikumok van gyerekeknek valo is. Ha kifogy valamim akkor neki adom. Van mar sajat sminkes borodje is :)

Labello cseresznyes tenyleg jo mert szinez picit es ne szarit.

2020. jan. 23. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!