Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mit tennétek? 4 és fél éves...

Mit tennétek? 4 és fél éves délutáni alvása

Figyelt kérdés

1-2 hónapja nem alszik délután, (ebéd után hazahozom az óvodából) helyette bent van a szobájában, elhúzott függönnyel, halkan játszogat háromnegyed-egy órát.

Így kb este 7től reggel 7ig alszik aztán.

Ha alszik délután akkor 1 órát kb, aztán nehezen alszik el este, 9 után valamikor és ugyanúgy 7kor kel.


Viszont a lényeg hogy el tudna aludni legtöbbször ha akarna, de nem akar. És ezzel nem nagyon tudok mit kezdeni. Mármint nem tudom az ágyába erőltetni. Együtt aludni nem hajlandó, mert tudja hogy akkor elalszik.


Nem nyűgös estére, de nagyon álmos.


Azért is írok mert most volt 1-2 alkalom amikor délután 5-kor le akart feküdni aludni. De azért ez ritka, csak mégis... 7-ig ki szokta bírni.


Még annyi, hogy végülis így többet alszik összesen, így 12 órát, amúgy 11-et ha délután is.


Na de mégis felteszem a kérdést hogy ti mit tennétek? Hagynátok így? Vagy ha nem akkor hogy fognátok hozzá? Vagy ez normális átmeneti időszak?


2020. jan. 28. 20:59
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
Illetve ha nem sikerul idoben elaludnia, vagy tobbet alszik 1 oranal du akkor raadasul meg tovabb szenved este az elalvasnal...
2020. jan. 28. 21:07
 2/13 anonim ***** válasza:
78%
De miért kéne erőltetni, ha már nincs igénye az alvásra? Az én lányom 3 éves korától nem aludt délután, este 8-tól reggel 7.30-ig aludt általában éjszaka.
2020. jan. 28. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Mit nevezunk igenynek, attol fugg. Hulla almos, ha velem fekszik le elalszik nagyon hamar. Nem akar csak.. es igen, tobbe kevesbe kihuzza nelkule a napot.
2020. jan. 28. 21:28
 4/13 anonim ***** válasza:
75%

Miért akarnád erövel altatni, ha nincs rá igénye?

Ekkora gyerek általában nem igazán szokott aludni nap közben, föleg, hogy éjszaka elég hosszan alszik.

A délutáni alvás eröltetésével csak azt éred el, hogy éjjel nem tud mélyen, pihentetöen aludni.

A másik meg, hoyg egy év múlva iskolás, akkor úgysen alhat délután, fölösleges lenne emiatt külön stresszt csináni neki.

2020. jan. 28. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Nem ertem. Szerintem nem ezt jelenti az hogy nincs igenye aludni.

Ezzel az erovel mar 2 eves koraban nem volt, mert mindig is voltam nehezsegek az altatas korul. De nyilvan egy ket eves igenyli, nem hagyhatjuk. Nem kotekedni akarok hanem tenyleg nem ertem. Azt gobdolnam hogy ha almos akkor igenyli. Az akaras az mas kerdes.

Az mar mas kerdes hogy nem tudom hogy tudnam eroltetni ha akarnam.

2020. jan. 28. 21:31
 6/13 anonim ***** válasza:
50%
Atyavilag.... nehogy barmit is csinalj ez ugy jo ahogy van.
2020. jan. 28. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
63%
Én meg azt nem értem, hogy te mit akarsz.
2020. jan. 28. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Az én lányom ezt 4 évesen kezdte, ráhagytam. Egy ideig az volt, hogy párnaponta elfáradt és aludt, aztán egyre ritkábban, és elhagyta. Ez volt nyáron. Ősztől ovi, ott ötelezően alszik, 10-ig nem tudom lelőni este, nagyon örülünk neki... :D Ha itthon van, nem alszik már.
2020. jan. 28. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
87%
Ha úgy gondolod, hogy szüksége lenne rá, akkor miért hozod el az oviból ebéd után? Ott a töbiekkel együtt aludna, normális időben, tehát este is el tudna valószínűleg aludni, de nem lenne hullafáradt.
2020. jan. 28. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
50%

Hagyd az oviban, ott aludni fog, csoportnyomás.


Ha továbbra is elhozod ebéd után, akkor meg rá kell feküdnöd a nappali altatási rituáléra.

2020. jan. 29. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!