Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 0-3 éves 1 gyerekes anyak, ti...

0-3 éves 1 gyerekes anyak, ti alszotok a gyerekkel egyutt delutani alvasnal?

Figyelt kérdés
Nekem 1.5 eves de meg sosem aludtam vele delutan. Attol felek h elobb felkel mint en es valami hulyeseget csinal pl felmaszik az ablakparkanyra es leesik vagy hasonlok. Altalaban fozok amig alszik. De ma pl nagyon faradt es kialvatlan vagyok jol esne az alvas de nem merek...csak en vagyok ilyen? Mas alszik egy joizut a gyerekevel?
2018. máj. 24. 13:29
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

8 hónapos néhány alkalommal aludtam.


Mondjuk ő meg a rácsos ágyban alszik, ott pedig biztonságban van.


Szerencsés vagyok, mert éjjel alszik, így ki tudom aludni magam.

2018. máj. 24. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
86%

Nem. Mert mire én elalszom, addigra felébred. Sokszor kialvatlanabb voltam, mintha le se feküdtem volna.

Ilyenkor gépezek vagy fülessel zenét hallgatok. Ezek általában feltoltenek.

2018. máj. 24. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
90%

Még az 5 évesemmel is elszundítok hétvégén... :-)


Attól nem félsz, hogy reggel előbb ébred, mint te? Vagy ha éjjel felébred, akkor mászik az ablakpárkányra?

Ne legyél ennyire paranoiás. Felébredsz te is, hidd el.

ALudj te kívül, és akkor át kell másznia rajtad, ha mégis ő ébredne előbb.

2018. máj. 24. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Igen, általában alszik vele. Néha előbb felkel mire én elaludnék. Nem aggódok, hogy bármit csinálna, nem szokott kimászni az ágyából, és a légzésfigyelője is be van mindig kapcsolva, az sípolna ha kimászna. 21 hónapos a fiam.
2018. máj. 24. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

Kisebb korában igen, éjszakázásokat sokszor csak így éltem túl józan ésszel, de akkor még rosszabb volt abból a szempontból hogy sose tudtam mennyit fog aludni így sokszor mire elaludtam volna kelt is..

De a pihenés is fontos, lecsukod a szemed, relaxálsz, veszel egy fürdőt, már sokat segít hogy mire felébred kipihentebb legyél.

Pont ebbe a korba pedig tök jó az alvásuk, napi 1x 1-2 órát alszanak, 2 évesem már jó ha 1 órát elalszik délután, erre az időre nincs értelme elaludnom, netezek, kávézok, kikapcsolok kicsit agyilag. Meg mire elalszik mellé szoktam addig bújni, az is tök jó.

Én este főzök mikor már apja itthon van, ő addig lefoglalja, így legalább minden nap van 1 óra énidőm.

2018. máj. 24. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
80%

Óóó, igen, alszom bizony, sőt, a most 5 éves fiammal és a 3 éves lányommal is hatalmasakat alszom.

Szerintem ezt túlparázod😊feküdjetek úgy, hogy a gyerek feküdjön belül, ha esetleg nem ébrednél föl, át kelljen másznia rajtad ahhoz, hogy kimehessen. Arra turira felébredsz.

De én például tudom magamról, hogy a gyerekeim legapróbb neszére is pillanatok alatt felpattanok...akár a legmélyebb álmomból. Most éjjel a kislányom alig hallhatóan annyit mondott, hogy pisilnem kell, én már ugrottam is ki az ágyból, pedig a szomszéd szobában aludt. Még meg is lepődtem magamon, hogy ennyire éberen alszom, de nem gond, kipihenem magam, mert többnyire átalusszák az éjjeleket.

Szerintem az anyák 99 százaléka a gyereke minden neszére felébred, sokszor még a gyerek előtt, mintha csak megérezné, hogy ébredni fog a gyerek. Te mennyire alszol éberen?

Egyébként pihenj nyugodtan. Mégis mi baj történhetne? Ablakot becsukod, gázt elzárod, esetleg a könnyen hozzáférhető elektromos dolgokat (tévé) áramtalanítod, de akkor már nagyon biztosra mész, nekem biztos nem lenne mindehhez kedvem.

Ha felébred a gyerek, szerinted egyedül kajtatna a lakásban? Az enyéim azonnal körülöttem nyüzsögnek, mihelyst ébrednek.

Még ha fel is mászik a párkányra (nyilván nem kívülről), mi történhet? Max. leesik, azért egy 3 éves már nem üti meg magát olyan könnyen. Nem 2 méter magasságban vannak a párkányok, hanem 90 cm-en. Az semmi egy 3 évesnek, simán le is ugrik.

2018. máj. 24. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
Nekem gyerekkorom óta problèmám van az elalvással. Ha aludnék ebéd után a 2 éves lányommal,este még éjfélkor is kukorékolnék. Úgyhogy nem,nem alszok.
2018. máj. 24. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
0%
Soha nem aludtam együtt velük, nem érek rá ilyenekre
2018. máj. 24. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Én nem alszom vele, mert a lányom (17 hónapos) csak akkor hajlandó aludni ha egyedül van a szobában. ha ott van vele valaki akkor bármennyire is fáradt, neki beszélgetnie, mutogatnia kell. 1-1,5 órát alszik, nekem amúgy is kevés lenne ez, még álmosabban kelnék fel. Szerencsére legtöbbször átalussza az éjszakát, vagy csak 1x kel, így nem vagyok annyira fáradt hogy aludnom kelljen. Az első pár hónap más volt, akkor aludtam én is mikor ő, de akkor hulla fáradt voltam éjjel-nappal, és örültem hogy összejön a napi 6-8 óra alvás a 30-50 percekből.
2018. máj. 24. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Amikor nagyon pici volt, én is sokszor bealudtam a szoptatásba. Amióta nagy(obb), elvétve fordult elő.

Ahogy mások is írták, felébred mire elalszom. Ez a legfőbb ok.

Ilyenkor inkább kávézok egyet, kicsit olvasok, netezek vagy vegyszerezek (pl. : wc), amit mellette nem lehet.


1,5 évesen még kiságyban aludt, attól nem kellett volna félnem, hogy baja esik míg felébredek. Azért sem, mert rögtön felkelt engem is.

2018. máj. 24. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!