Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 2,5 évesen korai még a napközb...

2,5 évesen korai még a napközbeni 1 (délutáni) alvás elhagyása?

Figyelt kérdés
Nagyon küzdelmes az utóbbi néhány hónapban a délutáni altatás. 2 óra hiszti, sírás, ordítás, majd alszik fél-1 órát. Egyszerűen nem vagyok képest ezt csinálni minden nap. Volt rá példa, hogy elmaradt, olyankor este könnyebb az altatás, hamarabb és könnyebben elalszik és az éjszakát is gond nélkül végigaludja.
2019. márc. 22. 11:29
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
72%
2,5 éves a lányom, tavaly májustól egyáltalán nem alszik napközben. Épp ezért (na meg azért is, mert hamarosan kistesója születik) csak fél napos lesz szeptembertől az oviban. Eleinte este 8kor már beájult, de ez most eltolódik 9-negyed 10re is, de mivel itt a jó idő, többet vagyunk kint (egész nap), így hamarabb fárad, remélem visszaáll a korábbi elalvásra. :)
2019. márc. 22. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim ***** válasza:
41%
Nekem a 4 évesem is alszik egyszer napközben. 13:00 óra fele.a kicsi is alszik ő 2 éves.egyszerre alszanak ilyenkor.
2019. márc. 22. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 A kérdező kommentje:
Nekem is van 4,5 évesem is, de ő is már kb. ilyenkor hagyta el a napközbeni alvást. Nem okozott gondot.
2019. márc. 22. 11:39
 4/33 A kérdező kommentje:
Csak kíváncsi lettem, másoknál ez hogy működik.
2019. márc. 22. 11:40
 5/33 anonim ***** válasza:
63%
Hát ha nem hisztis délután fele a fáradtságtól akkor el lehet hagyni az alvást. Az enyéimek hisztisek azért altatom őket el egykor.:)
2019. márc. 22. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 anonim ***** válasza:
83%

Nővéreim gyerekei 2 éves koruk után nem aludtak napközben egy percet sem. Ha mégis elaludtak, például az oviban, akkor este 11kor is pörögtek. Egyszerűen nem kellett nekik a délutáni alvás. Egyik tesóm egy darabig erőltette, és ugyan úgy szenvedtek, mint ti, hogy kb az egész délután az altatásból állt. Utána elengedte ezt a dolgot és éjjel is nyugodtan aludtak végre.

Az én lányom viszont 2,5 éves és még nagyon igényli a napközbeni alvást. Egyedül vonul a szobájába ebéd után és fekszik le.

Szóval gyerek függő. Te látod, ha jobb úgy neki, nem fàradt, nem nyűgös délután, akkor hagyd.

2019. márc. 22. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 anonim ***** válasza:
35%
Pedig nagyon fontos a fejlődése szempontjából a délutáni alvás, nem kényelemből altatják a gyerekeket sem az óvodákban. A napirend elengedhetetlen része legalább 4-5 éves korukig, olvass csak utána. Nyilván, ha reggel későn kel, nem fog délben aludni. De ha minden nap pl. 6-fél 7 körül ébred, fél 8 reggeli, aztán játék a szabadban, friss levegőn rohangálás, délben ebéd, egy kis összebújás, mesekönyv nézegetés az ágyban és el fog szenderedni. De ha nem alszik, akkor is maradjatok legalább 1 órát az ágyban, hogy pihenjen, szokja meg, ne engedd rohangálni, vagy mást játszani. Mesekönyv, pihenés.
2019. márc. 22. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 anonim ***** válasza:
50%
A fiam 2-2,5 éves kora óta nem alszik napközben, max. ha beteg.
2019. márc. 22. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 anonim ***** válasza:
59%

Fiam sem alszik 2.5 éves kora óta max ha beteg. Akkora hisztit sírást, üvöltéseket csinált, hogy nem aludt el. Én úgy voltam vele ez neki és nekem is kínzás, hogy üvölt két órát és utána zaklatott elromlik az egész nap.

Így este 8 kor már alszik,magától.

2019. márc. 22. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 anonim ***** válasza:
82%
Az egyik gyerekem még nagycsoportban is aludt, a másik már 2 évesen elhagyta a délutáni alvást. Mindenkinek más az igény meg a bioritmusa, még felnőttként is. A kisebbikem azóta is az oviban alszik, de akkor itthon később fekszik le, aztán hosszabb szünetekben megint átáll arra, hogy délután nem alszik, de este meg hamarabb.
2019. márc. 22. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!