Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 2 éves kisgyerek alvását...

2 éves kisgyerek alvását valóban befolyásolhatja ilyen mértékben az időjárás?

Figyelt kérdés
Már jó másfél hete rendszeresen megébred és minden igyekezetem ellenére nem tudom visszaaltatni így hol éjfél környékétől ,hol 2 óra környékétől 2 órákat fent vagyunk.Így persze bele alszik a napba és az egész napirendünk borul.Ha nem alussza ki magát akkor meg egész nap hisztizik.Nappal nem alszik érthető módon, ezen meg sem lepődök viszont ezt így nem tartom normális helyzetnek. A védőnő ajánlotta, hogy esetleg adjak 1-2 napig adjak neki fájdalomcsillapítót hátha a foga, adtam és végig aludta az éjszakát, viszont hetekig vagy akár egy hónapig nem adhatok neki minden este fájdalomcsillapítót(utolsó fogai másfél hónap alatt jöttek ki).Az volt a másik tippje, hogy esetleg az időjárás változások,légnyomásokat érzi meg.Én is frontérzékeny vagyok, de eddig egy időjárásváltozásnál se csinált így ebbe valahogy nem tudok hinni, hogy most meg hirtelen ennyire bezavarná az alvását.Nem nagy alvó, sose volt jó alvókája éjszaka eddig is megébredt még mindig 1-2 alkalommal de soha nem kellett vele órákat fent virrasztani.Volt valaki hasonló helyzetben? Mi erre a megoldás? Arra gondoltam ha jövő héten is így folytatjuk mégis csak megkeresem a gyerekorvosunkat, mert ezt én nem tartom normális dolognak.

2020. jan. 31. 18:47
 1/8 anonim ***** válasza:
A fiam 14 hónapos, és ugyanez a helyzet nálunk is. A férjem munkából hazafelé jövet összefutott ma a védőnőnkkel. Azt mondta a védőnő, hogy sok anyuka panaszkodik erre, és ő is arra gondol, hogy ezek a hirtelen klíma változások zavarják a kisgyerekeket. Szóval szerinte is ez a probléma. Én őszintén, sok mindenre gondoltam, de erre nem.
2020. jan. 31. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
0%
Teljesen normális!!! Mégis mit vársz egy 2 évestől?? Kicsik még!Annyi minden befolyásolja a nem alvásukat! Lehet fél,anya hiánya van!!!Erre megy nem gondoltál??!! Enyém is 2 éves és van hogy ez meg az miatt nem úgy alszik el,vagy amit utoljára le írtam hiányol! Tudom hogy fárasztó,de ilyenek a kisgyerekek ! Képzeld a barátnőm 4 meg 6 éves gyereke is van hogy 1x-2x ébred éjszaka,akkor mit akarsz egy 2 évestől?? Komolyan nem értem az anyákat!
2020. jan. 31. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

2


Nézd ha elolvasod normálisan és értelmezed is, nem a 2 ébredéssel van a bajom, főleg mert kelt ő 15 felett is és akkor se sírtam. Hanem azzal, hogy éjjel 2-3 óra hosszát fent van aztán meg a fél délelőttöt végigalussza, aminek köszönhetően pld nem úgy eszik ahogy kellene és az összes többi amit felborít az egész.Éjjel 2-4 fent volt abban az időben amikor amúgy a legpihentetőbb az alvás ami neki igenis fontos volna.Ha te azt mondod ezt teljesen rendben van egy ekkora gyereknél akkor elhiszem...

2020. jan. 31. 22:20
 4/8 anonim ***** válasza:
Teljesen rendben van pedig! Nem tudom mit hiszel mi a baja??? Miért hiszed azt ,hogy nem normális?? Nálunk is volt ilyen, barátnőm gyerekeknél is...akkor a mi gyermekeink se normálisak??🙄😄
2020. febr. 1. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Nálunk ez pár hétig tartott.Igazából én a fogzásra gondoltam mert akkoriban több foga is jött.Persze 10 másik oka is lehetett de szerencsére elmúlt. Azóta is kel de szinte azonnal visszaalszik ahogy magunkhoz veszem.Most másfél éves
2020. febr. 1. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
5ös vagyok. Az lemaradt hogy legkésöbb 9kor mindig keltettem,déli alvásánál is max 3ig hagytam aludni azért hogy ne kerüljünk bele egy ördögi körforgásba.
2020. febr. 1. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

én teliholdnál születésem óta nem, vagy nagyon rosszul alszok :D mondjuk nálunk dédi, mama meg anyu sem, szóval praktikus, nem keltettem fel senkit, mert senki nem is aludt...

szerintem simán lehet egy ekkora gyerek is érzékeny rá

2020. febr. 1. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Utolsó a telehold nekem is be tud zavarni rendesen.:)
2020. febr. 2. 23:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!