Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Más kisgyerekek is félnek,...

Más kisgyerekek is félnek, megijednek bizonyos zenéktől?

Figyelt kérdés
A kisfiam 2 éves, nem egy kütyük függő, de néha szeret rajzfilmeket nézni, meg cicás videókat. Minap nosztalgiáztam és néztem a régi képeket, videókat a telefonomon és fel lopozott az ölömbe, és gondoltam semmi baj nézzük együtt. Van egy videó gyűjtemény csecsemő koráról, több rövid videó össze vágva, egy dallal a háttérben: Friderika - de jó hogy itt vagy. Régebb ezt énekeltem neki altatáskor és nagyon szerette, de most amikor meghallotta, neki fogott nagyon sírni, ha hang nélkül nézzük nincs baj, de ha meghallja azt a számot, olyan keservesen sír mintha megijedne tőle, és ha én éneklem neki akkor is. Mi történhetett? Ez nekem fura, nem normális. Bármi mást énekeljek neki szereti, de ennek elég ha csak neki fogok, máris sír. Pedig nagyon kellemes zene.

2020. jan. 31. 13:29
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Én is ilyen voltam, de a lányom nem. Egyszerűen elszomorodtam a lassúbb daloktól, felnöttként már csak idegesít, sosem hallgatok ilyen lírai számokat.
2020. jan. 31. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! Az a baj, hogy én nem úgy látom, hogy meghatodik, hanem megijed.
2020. jan. 31. 14:05
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Kicsi még és nem tudja megkülönböztetni az érzelmeit. Mondhatod neki, hogy ez egy megható zene. Én teljesen ugyanilyen voltam kiskoromban, én "féltem" az öcsém zenélös forgós babajátékától: lassú, szomorkás altatózenét játszott, és valószínűleg meghatott, de nem tudtam kifejezni, ezért azt mondtam, nem akarom hallani, mert félek tőle.
2020. jan. 31. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Ha altatónak énekelted pl. akkor lehet szimplán csak bevillant neki és összekötötte azzal és nem akar aludni. Nálunk volt ilyen :) csak azért irom. Ő már beszélt ennyi idősen és sírva mondta, hogy nem akar aludni, ne énekeljem.
2020. jan. 31. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors válaszokat, már mind rémeket láttam 😁 megnyugtattatok, köszi 😊😌
2020. jan. 31. 14:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!