Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Fenėkig ėrő hajbol hogy...

Fenėkig ėrő hajbol hogy irtsam ki a tetveket. Kb 2 hrte ki lodunk . Mar azt hidtem vege de ma ujra talaltam, pedexet hasznaltam eddig valami praktika?

Figyelt kérdés
2020. febr. 1. 17:50
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
2 hét az semmi, ne légy türelmetlen. Simán lehet, hogy csak most keltek ki a serkék. Az első adag tetűirtó arra való, hogy kinyírja a kis rovarokat, a serkék viszont megmaradnak. Ha azok kikelnek, legalább két hét, mire ivarérettek lesznek, ezért a következő tetűirtós mosás 7-10 nap múlva következzen. Ha a harmadik mosás után is maradnak, akkor vissza visszakapja valahonnan, családtagtól, ilyesmi. Mindenkit kezeljetek. Az én lányom is hosszú hajjal lett tetves, nekünk a paranit jött be.
2020. febr. 1. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Akkor kb hetente irtozzuk neki?
2020. febr. 1. 18:46
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Át kell fésülni alaposan és a lehető legtöbb serkét kiszedni. Többször kezelni és mindent amivel érintkezett a haj (ágynemű, törölköző) mosni mosni amíg el nem múlik a problémána
2020. febr. 1. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Plüssöket is zacskózd be.. A teljes család kezelése, mosás mellett.
2020. febr. 1. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Természetes fényben (!) leülteted egy székre, és húzgálni, húzgálni a serkét. Az máshogy nem jön le sajnos.
2020. febr. 1. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Szeptemberben volt tetű a gyerekek hajában. Paranit írtó és egy teljes nap... Viszont teljesen leszedte a cucc a serkét is. Egy hét múlva újra írtó.

A szeres hajat is a "fésüvel" áthúztam, majd öblítés közben is ment a fésűlés. Mi ennyivel megúsztuk.

2020. febr. 1. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Plüssök bezacskózása szerintem teljesen felesleges. Ágyneműt nyilván ki kell mosni 60 fokon, de nekünk ennyi elég volt. Szerencséte nem élnek túl sokáig ezek a dögök, ha nem fejbőrön vannak.
2020. febr. 2. 03:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Pedexet ne használd a gyereken! (Rákkeltő és a tetvek hozzászoktak). A pedexet én a tetűfésű, ilyesmik fertőtlenítéséhez használom. Paranit készítményeket használj! (Ez nem azon az alapon működik, hogy megmérgezi a tetveket, hanem mechanikus alapon befolyik a légzőnyílásaikban, ehhez nem tudnak hozzászokni, mint a méreghez.) Nem muszáj, de amíg rajta van a fején, tegyél rá műanyag zuhanysapkát, így fokozottabb a hatása. Amit még csináltam, bár az egy kicsit károsítja a hajat, hogy miután megszárítottam a gyerek haját, hajvasalót áthúztam rajta, minél közelebb a fejbőréhez, persze óvatosan. És amit a többiek írtak, azt mind: ágynemű, ruhák, hajgumik kimosása, fésűk állandó fertőtlenítése, plüssök bezacskózása. Ha már nem jönnek élő tetvek, és nem akarsz naponta ágyneműt mosni, akkor csak húzd le a huzatot, és forró vasalóval vasald át! És a család minden tagját vizsgálni kell, még a viszonylag rövid hajúakat is, a tetű már 3 mm hajban is megtapad. Kitartás!
2020. febr. 3. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Megelozeskent fujd minden hajosas után a haját paranittel.

2 kislányos anyuka

2020. febr. 3. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!