Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Akiknek már nagyobbacskák a...

Akiknek már nagyobbacskák a gyerekek, jó döntés volt kis korkülönbséggel vállalni őket?

Figyelt kérdés
2020. febr. 4. 14:51
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
6 és fél, 8 és fél, 11 évesek. Igen, jó így. Nem lenne könnyű pl most újra nekiállni babázni. Így meg kb ugyanazt bírják, könnyű programot szervezni velük.
2020. febr. 4. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Lányaim között 21 hó van a nagy most 9 éves.


Mi mondjuk így terveztük, és nagyon nagyon imádom. Egyrészt a két lány nagyon közeliek egymáshoz, és minden játék és érdeklödési kör is nagyrészt ugyan az. pl most már fiataloknak való filmeket imádják, ok egyik a varázslatossakat a másik a lovassakat, de nem teletabi-jurasikpark külömbség van.

Vagy mindegyik imád legozni és playmobilozni, az egyik lovardája van a másiknak családi háza, de együtt játszanak.


Egy barátnöm nagyon gondolkodott a kis korkülömbségen de én sok jót mondtam róla neki, plussz a férje is ezt akarta, és a barátnömnek ez nehéz, sokat szenved, hogy a kicsi és a nagy is még kicsi... Èn ezt pont,hogy jól éltem meg.

2020. febr. 4. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Kisfiúnk most fél éves, lassan kezdjük tervezni a tesót. Kis korkülönbséggel szeretnénk. Remélem tényleg jó így, nem csak mi hisszük, hogy az lesz.

Első, neked milyen neműek? Jól kijön ék?

2020. febr. 4. 17:01
 4/12 anonim ***** válasza:

Első vagyok. 2 lány és 1 fiú. A nagy és a középső jól kijönnek, a középső és a kicsi is, bár klasszik tesó viszony, sokat ölik egymást, :) A kicsi meg a nagy, hiába csak 4 és fél év, nem tudnak egymással mit kezdeni.

Az az egy év, amíg a középső és a kicsi is odahaza voltak, na az húzós volt, azért arra készülj fel... Aztán szép lassan egyre könnyebb. :)

2020. febr. 4. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Tokeletes, azonos elethelyzet, azonos programok. Nem kell ketteszakadni a csaladnak.
2020. febr. 4. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Nálunk még csak 4 és 2.5 évesek a gyerekek de a nehezén már a kicsi 2 éves kora előtt túlestünk, azóta már szépen játszanak egymással (persze piszkálni is tudják egymást). Könnyebb a programokat is szervezni. A kicsi iszonyat gyorsan tanul a bátyustól, de nagyon jól elfoglalja magát egyedül is.
2020. febr. 4. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

2 év három hónap, és 20 hónap van a 3 gyerek között- most lesz a legkisebb 8 éves, egy hónap múlva a nagy 12 éves, a középső pedig nyáron 10.

ahogy a többiek is írták, jók a közös programok, nagyon együtt vannak- néha nagyon ölik egymást, de nagyon ragaszkodnak is. Összetartanak, szerintem jó tesók.

Én szeretem, hogy így van. Tesóméknak a nagyfiuk után 7 és 8 év mulva születtek a tesók, a két kicsi közt csak 13 hónap van. A két kicsi nagyon össze van nőve, de a nagy totál más életet él, nem játszanak együtt. Ő már 8-os a két kisebb meg nagycsoportosak. Az egyikük másodjára. A nagy maradt egyke a maga módján.

2020. febr. 4. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat 😊

Ebben reménykedünk mi is, hogy így jobban el tudnak játszani. Tudom, hogy az eleje nehéz lesz, de bízom benne, hogy megéri

2020. febr. 4. 22:07
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
13, 22, 14 hónap van a 4 gyerek között. Sosem csinálnám másként, igazi jó tesók és nekünk is könnyebb így a közel azonos korúakkal. 😊
2020. febr. 5. 04:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
64%

Nálunk 11,5 hónap a különbség. Két fiú. A nagy már elsős, a pici nagycsoportos. Így azt mondom hogy most könnyebb. Kb. 3-4 éves kortól volt könnyebb, egyrészt mindketten ovisok voltak. A legnehezebb amikor a pici 1 a nagy 2 volt, ott akkora ugás volt a két gyerek között hogy nehezen tudtuk áthidalni mind evésben mind élményben (séta, játszótér, mese...)

Annyi feladat volt az elején, hogy az igazi kisgyermekkort nem tudtuk jól és kielégítően megélni.

Amiben pozitiv, főleg hogy egyneműek (inkább praktikusnak gon

2020. febr. 7. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!