Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Van itt olyan anyuka aki a...

Van itt olyan anyuka aki a hit gyülekezetébe jár?

Figyelt kérdés
Vagy olyan aki a Biblia szerint neveli a gyerekét?
2010. júl. 23. 07:09
 1/9 anonim ***** válasza:
Nem hitgyülisek vagyunk, de hívők. Fiunk még csak 4 hónapos, de őt is hitre fogjuk nevelni.
2010. júl. 23. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Mi a konkrét kérdésed?

Mert gondolom, nem egy igenre vársz.

2010. júl. 23. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
0%

Mi is katolikusok vagyunk (rk, nem szekta). Bár még csak nemsokára fog megszületni a gyermekünk, már most próbáljuk ráhangolni - ahogy a zenei nevelést is el lehet kezdeni a méhben, úgy í hívő életre nevelést is. Mi nem a Biblia, hanem Jézus tanításai szerint szeretnénk nevelni, hogy ha nem is lesz vallásos (ami sajnos elképzelhető a mai világban, már csak a kortársaim között is körbenézve), de erkölcsös, igaz és tisztalelkű ember legyen.

24 éves km.

2010. júl. 23. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
31%
Kedves Utolsó! És Pál tanítása? Vagy a Példabeszédek könyve, ami tele van az erkölcsös életre való útmutatásokkal? "A teljes írás Istentől ihletett és hasznos a tanításra, feddésre, megjobbításra és az igazságban való nevelésre". (II. Timóteus 3:16)
2010. júl. 23. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Csak kérdezném,hogy mindent a biblia szerint akartok?Tehát 10 parancsolat maximális betartása?Értem ezalatt,hogy nem szexelhet házasság előtt,nem tehet semmit élvezetből stb?
2010. júl. 23. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
41%
Véletlenül sem. Nyitunk majd a hittan felé, hogyha hajlik rá hát legyen, de ezt a mai hitgyülis elvetemültséget is csak pénzhajhászásnak látom, nem igaznak.
2010. júl. 23. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Ada, Krisztus azért jött a földre áldozatként meghalni az emberekért, mert egy ember sem volt, aki be tudta volna tartani a törvényt. Ma sincs!
2010. júl. 23. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
41%

Oh ezt jól tudom:) Drága apám kőkemény konzerv róm.kat...rosszabb mint a pápa XD

Én a gyerekemmel sosem csesznék így ki:) A hit amúgy sem a templomban, sem a bibliában és az ilyen nevelésben van,hanem a szívedben:)isten is sok van,én hiszek az összesben:D Egy gyerek meg lehet jó attól is,hogy nem a biblia szerint nevelik..sőt,attól csak jobb lehet:)Azt már nem fejtem ki miért ha nem gond:)

2010. júl. 24. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
33%
Hát erről aztán megvan a véleményem. Képzeld, a egyik ismerősömnek ikrei vannak, ő gyülekezetbe jár. Olyan szinten az Isten a minden napjaik közepe, hogy mikor a gyerekek lefeküdni mennek, azzal engedi őket ágyba, hogy "na miről fogtok álmodni? Ugye a Jézuskáról?" Aztán mikor felkelnek, és megkérdezi miről álmodtak, a gyerekek ezt is mondják 3,5 évesen. Hogy a Jézuskáról. Tévét nem nézhetnek, mert az a gonosz. És még sorolhatnám. Mesekönyveik csak ilyen témájúak lehetnek, a falra Noé bárkája van rajzolva, és tényleg számtalan dolog.
2010. júl. 25. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!