Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Van itt olyan anyuka aki...

Van itt olyan anyuka aki kulfoldon el es ott jar oviba a gyereke?

Figyelt kérdés
Hogy viselte a kezdeteket?Milyen idos volt?Hogy all-allt az idegen nyelvel?Ti hogy viseltetek?Az en lanyom 2 eves 3 honaposan kezdte angliaba az ovit.Az elso napok meg konnyebek voltak most mar az ovi temajarol sem lehet beszelni.3 hete jar 3-szor 2 orara.O meg a magyarral is hadilabon all.Mond szavaka amit neha csak en ertek.Igy amikor beadtam oviba dupla olyan nehez volt mindjettonknek!Neztem ahogy a keritensek dove all es var hogy menjek erte es hiaba magyaraztak neki semmit sem ertett!Most mar konnyebb az elvalas es mondja hogy yes vagy no de halvany dusztja sincs mit kerdeznek tole es ez forditva is!En nem vagyok elegedett az itteni ovikkal.Jobban kellene segiteniuk a kulfoldi gyerekeknek a beilleszkedesben es a nyelvtanulasban.Vele nem foglalkoznak kulon vagy ilyesmi.Kivancsi leszek mikorra lesz ebbol angol tudas!Szegenyt nagyon sajnalom minden nap ha megyunk de mindig eszembe jut milyen elony lesz ez neki es talan egyszer majd megkoszoni!
2011. okt. 5. 19:13
 1/3 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy most lehurrognak majd, de szokott tévét nézni? Múltkor valaki itt írta, hogy angol nyelvű meséket nézett a lánya, és mikor tanították neki a színeket, nem mondta magyarul, viszont egyszer a testvére mondta angolul, és akkor a többi színt is mondta angolul a kicsi. A meséből megtanulta.

Én sem tudom, mi vár majd ránk, mi csak jövőre kezdjük a bölcsit 1 évesen, de nem Angliában, így nem tudom, milyenek ott a bölcsik, ovik. Azt már előre mondták, hogy később fog beszélni.

2011. okt. 5. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Szia

Itt csak angolul nezi a meseket de igazsag szerint nem koti le a tv ami valahol jo.Mar mind par szot de ugye tolem a magyar mar tobb mint 2 eve hallja az angol azert nem olyan reg.De remelem hamar felveszi majd.O meg a magyart is nemreg kezdet el igy nem is varo el hogy az angol honapok mulva perfekt beszeli majd.De ha mar csak megerti az is jo lesz!De majd neki lesz konnyebb!!!

2011. okt. 5. 23:38
 3/3 anonim ***** válasza:
Szia.Mi Irorszagban elunk es mi is most kezdtuk az ovit.Szinten heti 3 alkalommal 2 ora hosszat.Mi itthon csak angolul nezuk a tv.-t es a meseket is angolul nezi.Oszinten szolva en is nagyon aggodtam,mi lesz az oviban,hogy fog beilleszkedni,de mar a masodik napon siman ott maradt egyedul es azota is rohan,ahogy megallunk az autoval egeszen az ovi ajtojaig.Igaz,maganovi,de annyira kedvesek az ovonenik,itt segitenek beilleszkedni es foglalkoznak vele.Azt mondja az ovoneni,hogy megerti amit mond neki,persze egyszeru szavakat hasznal,de csinall mindent amit a tobbiek.Az en lanyom sem beszel meg,de igy is megertik az ovonenik,ha akar valamit.Ne aggodj,be fog illeszkedni es nagyon halas lesz majd nagykoraban es erre az idokre mar nem is fog emlekezni.Legyen nagyon szep es vidam napotok!:-)
2011. okt. 6. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!