Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Szedett ösze a gyermeketek...

Szedett ösze a gyermeketek állatok által terjesztett betegséget?

Figyelt kérdés
kutya,macska,madár..stb...homokozóból,innen onnan?
2010. júl. 23. 14:35
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Hüvelygombát a homokozóból.Többször is.A doktornő kifejezetten az állatokra fogta.
2010. júl. 23. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
azért kérdezem ,mert a lányomnak napok óta tartó hőemelkedése van ,néha láza is,köhécsel de csak szárazon ,és néha fáj a hasa,az orvos semmit nem talált nála,mármint nem piros a torka,nem hall semmit a tüdején vagy ilyesmi.....viszont állandóan szopja az újját,és az jutott eszembe hogy nem e szedett össze valamit kint az udvaron,annak ellenére hogy megrögzött kézmosós vagyok...olvasgattam ilyesmiről és a tünetei simán hasonlitanak efajta betegséghez....kaptunk antibiotikumot,nem tudom hogy ha ilyesmi baja van ezek akkor is használnak e?:( ha valakivel volt hasonló kérem írja meg hogy hogyan gyógyultak vagy mi történt velük!köszönöm.
2010. júl. 23. 14:41
 3/12 anonim ***** válasza:
52%

Szerintem melege van, és kiszárad a torka a melegben. A hőmérséklet simán felmegy 37 fölé ilyenkor egy mozgó gyereknél.

A hasa is fájhat ilyenkor. Nem hinném, hogy állatoktól ilyet tudna kapni, gilisztát, esetleg. Láttál beteg állatot arrafelé? Mert egészséges állattól nincs mit elkapni. Antibiotikumot nem szabad adni ilyenre, ez szinte semmi. Azt tartogasd a tüdőgyulladás esetére!

Bő folyadék,gyakran, hűs szoba, langyos pancsoló. Méz a torkára. Hideg italt ne adj! Gyümölcsöt mosva, barackot, dinnyét csak keveset, a hasa miatt!

A hőmérséklet normális, ilyenkor a focizó kis tanítványaimnak 38-ra is fel-fel szökik. Szerintem nincs különösebb baja a kicsinek. Hagyd az ujját szopni, az megnyugtatja. Egy kis kosztól csak egészségesebb lesz. És az állatokkal való korai találkozástól is, erősebb lesz, nem lesz beteges később.

Antibiotikumot kizárólag és szigorúan csakis orvos utasítása szerint adj, mert azzal lehet tönkre vágni egy életre az immunrendszert.

2010. júl. 23. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
52%

Ezek a tünetek bármi betegségre ráillenek, amit olvasgatsz.

Annyira általánosak. Nem fognám állatokra. Lehet kapni állattól betegséget - de csak beteg állattól. Hány beteg állat lehet az udvarotokon?

2010. júl. 23. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Inkább egy másik gyerektől kaphatott valami nyári vírusocskát. Nem szabad annyit kezet mosni, legyengíted. Kell egy kis találkozás a bacikkal, úgy erősödik meg. Nem fertőtlenítős szappant használsz véletlen? Ha igen, akkor cseréld le babaszappanra!
2010. júl. 23. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
köszönöm a tanácsokat!az orvos adta az antibiotikumot miután a 3. alkalommal mentünk már vissza hozzá.az orvosunk homeopata és gyógyszer ellenes,de miután nem múlik sem a hőemelkedés sem a köhögés és nagyon levert a lányom ,biztosan volt oka amiért felirta,legalábbis remélem.
2010. júl. 23. 15:02
 7/12 A kérdező kommentje:
nem ,sima szappant használunk.van állatunk,ő rendesen karban van tartva,de rengeteg a kóbor kutya és macska a környéken,és sajnos az udvarra is bejönnek.lehet hogy benézem a dolgot,természetesen máskor is volt elhúzódó betegségünk,én most a láza miatt aggódom,és amiatt hogy az orvos 3 vizsgálat után sem talált semmit amire "ráfoghatná".vizeletet nézett az negativ volt.
2010. júl. 23. 15:04
 8/12 anonim ***** válasza:

Nem tudom ez "ér"-e, de nekünk lett már bolhás a gyerek vendégségben, ahol macska volt.

És a lyme-ot is kullancstól kapta el (lovarda mellett mentünk el, konkrétan ott).

2010. júl. 23. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Vizeletvizsgálat nem volt?

Azért kérdezem, mert nálunk most volt 3 napig láza a kislányomnak, rögtön azután, hogy strandoltunk - gyerekmedencében is voltunk, ahol sajna felnőttek is áztatták a seggüket - ezért aztán az ÁNTSZ-hez kellett vizeletmintát vinnünk, nincs-e fertőzése.

Még nincs eredmény...

2010. júl. 23. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Közben látom, hogy figyelmetlen voltam, és gyorstesztet végzett vizeleten...

Nálunk is negatív lett a gyorsteszt, ezért küldött az ÁNTSZ-hez.

Mert azt nem mutatja ki a gyorsteszt, hogy van-e fertőzés, csak, hogy gyulladásos-e...

Én így tudom.

Persze amilyen "hallgatag" a gyerekorvosunk, lehet hogy csak így értettem a félszavait...

2010. júl. 23. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!