Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Csak ebédig bennmaradó óvodás...

Csak ebédig bennmaradó óvodás gyereketekkel hogy alakulnak a délutánjaitok?

Figyelt kérdés

Mit szoktatok csinálni du, hétköznaponta mennyit vagytok szabadban, mennyit játszótéren.

Mennyi idő jut a szórakozásra és mennyi a kötelességekre?


2020. febr. 13. 10:38
 1/6 anonim ***** válasza:
45%

Egy ovis gyerkőcnek milyen kötelességei vannak?😮nem kötekedésképpen kérdezem, hanem, hogy valójában mire gondolsz.


A kislányom 5 éves, középsős. Mióta itthon vagyok (várjuk a harmadik babánkat), gyakran elhozom ebéd után. Alapvetően én ovis korban az ebéd utáni alvás híve vagyok, legalábbis ebben a korban még. Tehát az esetek többségében ebéd után otthon lefekszik aludni (én is alszom Vele, hmmm, milyen jó is az). Ha a kisiskolás kisfiamat is elhozom, akkor (mivel Ő nyilván nem alszik) a kislányom sem alszik, de csendespihi mindkettejüknek van, amikor olvasunk, összebújunk, mesét nézünk. Mivel nem vagyunk tévézős család, ennyi a napi meseadagjuk, ez a csendespihenő része.

Utána heti kétszer az ovis kislanyom ritmikus gimnasztikára jár, ott fél 6 körül végez, a csendespihi és az edzés közötti időben otthon szöszmötölünk, játszunk, jó időben kint rohangálunk az udvaron vagy a játszón. Edzés után még otthon szabad játék van, ilyenkor a testvérével szokott jókat játszani, én pedig, ha kérik, beszállok. Este 7 körül vacsora, utána nagy pancsi (a tesók együtt), esti mese, ami nálunk nagyon fontos, mindkét gyerek választ egy mesét, tehát a vacsi-fürdés-olvasás eltart olyan fél 9-ig. Utána mindenki megy a saját szobájába, a saját ágyába, a férjem és én pedig végigpuszilunk mindenkit (van, hogy több körben😊).

Ha nincs edzés, ovi után egészen vacsoráig szabadidő, a kislányom (és én is) imád kézműveskedni, a kisfiam legózni, ezeken a napokon sehová sem sietünk, ilyenkor kezdünk bele valami komolyabb kézműveskedésbe, legóépítésbe, imádjuk ilyenkor, hogy nincs sietés. De most már magyon várjuk a jó időt, mert ezeken a napokon kint vagyunk vacsoráig, a kutyussal sétálunk, gyerekekkel bandázunk. A tévét nem kapcsoljuk be, csak a csendespihi idejére.

Nálunk így telik az ovisom napja, ha ebéd után otthon van.

Kötelességeik igazából nincsenek, melegen ajánlott feladataik vannak, amelyeket meg is csinálnak, pl. a kislányom szokott teríteni, mert azt imádja. A kisfiam pedig ügyesen elpakol a szobájában, ez az Ő erőssége. Ha főzök, sütök, abban kérés nélkül segítenek. És a szobájukból kihozott játékokat a nap végén Ők pakolják vissza a helyükre.

2020. febr. 13. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
nem az ő kötelességeire gondolok....
2020. febr. 13. 11:15
 3/6 A kérdező kommentje:
És bár nem azon volt a hangsúly a kérdésben, de most akkor rátenném: elsősorban az érdekel hogy mennyit játszótereztek és mikor óvoda után? Mennyi idő jut erre az egyéb elfoglaltságok mellett (főzés stb)
2020. febr. 13. 11:17
 4/6 anonim ***** válasza:
48%
Délelôttönként itthon vagyok egyedül, olyankor letudom a bevásárlást, edzést, fôzést, takarítást. 1re érek haza a gyerekekkel. 3Ig pihi van, aztán jön a délutáni program. Hétfôn uszoda, kedden gyerektorna, szerda-csütörtök-péntek játszótér, vagy gyerekmegôrzô a közeli plázában (vagy itthon játszunk) nyáron strand. 5 és 6 között érünk haza, ilyenkor átadom a gyerekeket a férjemnek. Szerda-csütörtök-péntek este 6tól 10ig dolgozom. Hétfô-kedden együtt vacsorázunk 6 körül, 7kor fürdetés,8kor takarodó.
2020. febr. 13. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Amikor hazajárós volt akkor ebéd után hoztam el, aztán itthon aludt kb 2 órát, utána uzsonna és játék/séta. TÉlen mi nem járunk játszótérre, hanem sétálni szoktunk menni kb 1 órát. Vacsit megcsinálom, esetleg valami minimális takarítást, de a nagyobb része szabadidő.
2020. febr. 14. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

5 éves. Minden délután alszik 1-és 4 vagy 5 óra között.


Hétfőn alvás után úszás van (fél óra), aztán az apukájával foglalkoztatóznak míg én edzek olyan 9-ig.


Kedd-péntek: alvás után tanulgatunk, erdőbe megyünk sétálni vagy a partra, itt a hatalmas udvar stb.


Hétvégén könyvtár, tánciskola (1 óra), gyerektorna (1 óra)-ez a kettő egymás után van vasárnap. Emellett éttermezünk és órákat töltünk az erdőben.


Játszótérre nem járunk, csak szabadtéri akadálypályára, ez apa reszortja olyan 2-3x hetente.

2020. márc. 8. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!