Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Óvodas gyereketek mennyit...

Óvodas gyereketek mennyit játszik egyedül hetköznaponta otthon?

Figyelt kérdés
Hanykor ertek haza az ovibol es hany eves?
2020. jan. 10. 15:54
 1/5 A kérdező kommentje:

Elmondom miert kerdezem...

Most tanitottuk meg ra a teli szunetben hogy legyen el egyedul is otthon is neha. Nem sokat, napi fel-egy orat. De ez igy ovodaidoben nem tudom hogy mennyire mukodhet... hiszen fél(!) napot ugye nincs is velem, aztan gondolom nem varhatom el hogy meg a nap folyaman valamikor foglalja el magat. Vagy?

Nagyon frusztral, mert ugy erzem hogy hiaba szoktatuk ra kemeny munkaval az onallo jatekra...

2020. jan. 10. 16:14
 2/5 anonim ***** válasza:
Gondolom ovi után is van házimunka, ami nem várhat. Olyankor nagyon jó, ha el tud magával játszani. Szerintem szüksége van erre a tudományra a kisgyereknek. Nap közben játszik a többi gyerekkel, nem baj, ha este egy kicsit magára van utalva. De helyzetfüggő is. Vannak olyan sötét, magányos esték, amikor korán sötétedik és esetleg fél is egyedül a nappaliban, amíg mosást dobok be vagy kutyát etetek. Ilyenkor sokkal jobb, ha megy valami zene a háttérben, de akár megy a mese a TV-ben, mert oldja a magányérzetet, amíg nem tudok leülni hozzá. 17:30 körül érünk haza, nincs nagyszülő, ki kell menni begyújtani a vegyestüzelésű kazánba, egy csomó teendő, sajnos az esték nem a közös játékról szólnak. Én optimálisnak azt érezném, ha este játszana 1/2-1 órát egyedül és a többi időben együtt tudnánk játszani. Sajnos sokszor még ennyire se futja. Ha mindenki otthon van, akkor se csak körülötte forog a világ és hihetetlen jókat tud játszani magával, amikor rájön hogy márpedig én el fogom olvasni azt a könyvet. TV-t csak akkor kapcsolok mostanában, ha végképp nem tudok jobb bébiszittert. Még az úgymond tényleg neki való mesék is annyira pörgősek a TV-ben, hogy utána sokszor nem élvezi, ha az ölembe veszem mesekönyvet olvasgatni, nézegetni, úgyhogy én tudatosan lassítom le őt, hogy ezt is tudja élvezni. Egyébként volt nagyon mélyrepülős időszakom, amikor órákat engedtem mesét nézni és egy idő után ő sokallt be és eljutottunk oda, hogy odament kikapcsolni a TV-t és azt mondta, anya, most játsszunk! Amikor még szeretem a TV-t, az a reggeli feszült készülődés, olyankor mindenféle sírás rívás nélkül meg tudom reggeliztetni, fel tudom öltöztetni. Tény, hogy így kimarad egy nagyon fontos dolog: jó volna a nap kezdetén beszélgetni, ilyenkor elmondhat olyan dolgokat, amik foglalkoztatják pl. az ovival kapcsolatban, amiben mondjuk segítségre van szüksége, de sajnos a reggelek annyira rohanósak, hogy ez ritkán jön össze.
2020. jan. 10. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Igen, az ovodaban jol elvan, nem is azt gondolom hogy altalanossagban a foglalkozast, jatekot igenyli, hanem minket akik nem voltak addig vele. Ezt meg persze jogosnak tartom, es igy vergodom a buntudat es a frusztracio kozott, hogy azert valamikor az eletben meg muszaj lenne egyedul is ellennie.
2020. jan. 10. 16:46
 4/5 anonim ***** válasza:

Nálunk úgy néz ki h kb 4-4:30 ra érünk haza.Lecuccolunk(hazafelé vásárlok be ált)

Átöltözünk. Ha "éhes" kap valamit (fánk, tejszelet, műzli) még megfőzök kb 1 óra addig játszik. Közben teszek veszek itthon (elindítok egy mosást stb) aztán játszunk együtt.

2020. jan. 10. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Ne legyen lelkifurdalásod, ez az élet! Sokkal fontosabb a minőségi idő, mint stopperrel mérni. Ha nyugodtabban tudsz vele foglalkozni, mert elvégezted amit el kell és ő ezalatt nem visított a szoknyádba kapaszkodva, mert tud egyedül is játszani, akkor mindketten jobban jártok. Vekerdy mindig azt mondta, hogy a gyereknek egy boldog anyukára van szüksége. Ha te attól vagy boldog, hogy csak vele vagy este és ezt megteheted, akkor tedd meg, de ha ez csak mardosó lelkifurdalás és valójában teljesen kimerülsz, mert házimunkára csak akkor van időd, amikor már alszik és emiatt állandóan kialvatlan vagy, az sokkal rosszabb. Én azt vettem észre, a gyerek nagyon-nagyon jól érzi magát, amikor zajlik az élet, mindenki teszi a dolgát és sokszor olyan élet van a nappaliban, mintha egy egész oviscsoport lenne bent. :) Ha viszont csak magamba zuhanva ülök és nem tudok se játszani, se olvasni, netán el is alszok, akkor szorongani kezd és boldogtalan. És persze iszonyú fontos vele is lenni, mert tényleg kevés az, hogy csak hétvégén vagyunk együtt, de őszintén szólva még akkor se, mert az ember pótolja ami elmaradt hét közben otthon, szóval tényleg, nekem is sokszor hiányzik az a majdnem 3 év, amikor otthon lehettem vele, pedig akkor milyen húzósnak tűnt, sajnos az az idő nem jön már vissza soha többé. De szüksége van az új élményekre és nem egyszerű azt a gyerektársasgot biztosítani, amire szükségük van alapból, erre remek megoldás az ovi. Szóval nem csak rossz van benne, nem kell elkeseredni.

Az biztos, hogy a gyereknek meg kell tanulnia az egyedül játszást, mindenki sokkal jobban jár, ráadásul biztos vagyok benne, hogy óriási hasznát fogja venni később az életben, felnőttként is, mert baromi kreatív lesz tőle, szárnyal a fantáziája és a semmiből teremt valami lenyűgözőt.

2020. jan. 10. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!