Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Minden 5 èv körüli kisgyerekne...

Minden 5 èv körüli kisgyereknek könyörögni kell?

Figyelt kérdés

Pl, hogy menjen màr fürödni, vegye a cipôjèt, jöjjön vacsorázni, menjen fogat mosni... stb

Aki el tudja èrni, hogy ne kelljen - àrulja el lègyszi hogy csinálja:)

Vagy ez normàlis ebben a korban?


2020. febr. 15. 21:20
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
74%

6 évesem van,detto ugyan ez van nálunk is!

Borzasztó....

2020. febr. 15. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
74%
8 évesen is 😁😅
2020. febr. 15. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
32%
Nem.Sosem kellett könyörögni vagy noszogatni, mindig is megértettea, amit mondtam neki. Elmondtam, hogy miért. Már mondani sem kell,mert tudja magától. Nincs titkom, ilyen és kész. Nálunk a dac és a hiszti is kimaradt. Elmondja,amit szeretne és megérti,amit én mondok. Az igaz, hogy az elején elmagyaráztam neki, hogy nem játszópajtik vagyunk, hogy felnőtt ember és az anyja létére könyörögjek egy gyereknek. Amíg kicsi, ilyen dolgokban hallgatnia kell rám.
2020. febr. 15. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
72%
Néha igen, de legtöbbször nem.
2020. febr. 15. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
72%
állandóan pedig 7 éves
2020. febr. 15. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim válasza:
34%

Igen, manapság ez a divat, hogy nevelés helyett könyörög mindenki a gyereknek.

Biztos könnyebb így.

2020. febr. 15. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
52%

Nem is értem a kérdést. Természetes, hogy könyörögni kell, ez magától értetődő. Nálunk pl. a Manó csak akkor csinál meg bármit is, ha apukájával mindketten letérdelünk Elé. Ez így természetes, nemhiába használjuk a "Kis Trónörökös" kifejezést. Éppen azért Apának fel is kellett mondania munkahelyén, hogy minden percben a Manó rendelkezésére állhasson ő is, az alantas munkát egy magasabb rezgésszintet igénylő Szent Hivatás szolgálatába állította, ezáltal ő is magasabb Tudati Szintre került.

Egyszer az egyik nő a játszin egy nagyon durva dolgot mondott. Olvasott egy könyvet, amiben egy nagyon furcsa módszerről írtak, ha jól értettem valami "gyereknevelés" volt a neve. Inkább le sem írom, mit jelent, annyira elborzasztó. De mentségünkre szóljon, hogy ez a nő nagyon furcsa, és ha tudtuk volna hogy ilyesmiket olvas, szóba sem álltunk vele. Ezek után természetesen kiközösítettük.

Manónk Lelke véletlenül sem érintkezhet ilyen szennyes entitásokkal.

Mi egyébként összefogtunk az Édesanya társaimmal, és elkezdtünk írni egy könyvet közösen, a "Szentséges könyörgések Gyermekeinkhez 0-10 éves korig". Ebben megosztjuk majd azokat a Könyörgéseket, amelyekkel a Manóhoz fordulhatunk, anélkül, hogy kicsiny Lelkében jóvátehetetlen kárt tennénk.

Édesanyának, Édesapának lenni Adomány, Kincs, egyben Nehéz Dolog, hiszen a ránk bízott Csodával úgy kell bánnunk, ahogy azt Ő megérdemli. Nem lehetünk tudatlanok.

És természetesen kényszeríteni sem lehet a Manót semmire. Ő már olyan tudati síkon mozog, amelyről csak lefelé tekinthet, Miránk. Ő pontosan tudja, mire van szüksége, így hatalmas bűn lenne olyasmire kérni, amit Ő nem igényel. Rá kell bízni a Döntést. Ha nem értünk egyet Döntésével, az azt jelenti, hogy szellemileg kihívásokkal küzdünk, fejlődnünk kell.

2020. febr. 15. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
19%
Csak a neveletleneknek.
2020. febr. 15. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
52%

Semelyik korban sem normális, hogy egy szülő könyörög a gyerekének.

Nincs titkom, első perctől kezdve NEVELEM a gyereket és nem ő irányít munket. Nem ártana nagyon gyorsan elkezdened, mert már így is késésben vagy, nehéz lesz behozni a lemaradást.

2020. febr. 15. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
84%
Kell, de nem azért, mert nem csinálja, amit mondok. Csinálja, csak rohadt lassan, nyögvenyelősen, szenvedve, én meg próbálok nem agyérgörcsöt kapni közben. Akkor szokott gyorsítani a tempón, amikor megunom a "kislányom, csináld már, mert elkésünk, ránk sül a kabát, kiűl a víz stb." kezdetű magyarázást és könyörgést, és közlöm, hogy akkor most vagy marha gyorsan felveszi a cipőt, vagy nem megyünk sehova (illeszd be az éppen aktualis tevékenységet). Nem ezzel kezdek, mert nem szeretek fenyegetőzni, de mostanság csak ez használ sokszor. 4,5 éves lány egyébként, alapesetben szófogadó gyerek, csak ilyen "megalszik a tej a szájában" típus.
2020. febr. 16. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!