Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogyan kezelitek, ha apuka...

Hogyan kezelitek, ha apuka (vagy más rokon) kivételezik az egyik gyerekkel, akár a gyerekek szeme láttára?

Figyelt kérdés

4 éves a fiam, 3 éves a lányom. A férjem mindenért leszidja a fiúnkat, a lányunkat néha azért sem, amiért tényleg megérdemelné. A fiam is érzi az igazságtalanságot és utálja az apját.

Ja és a férjem nem fogja fel, hogy attól még a fiúnk 1 évvel idősebb a lányunknál, még nem ő a "NAGY".

Ti hogyan kezelitek a hasonló helyzeteket?

Gondolom most jönnek a "beszéljétek meg" tanácsok, de higgyétek el szoktunk beszélni. Most valami hatékony, ütős, mélyreható szövegre van szükségem. Féltem a fiamat :-(


2010. júl. 23. 17:37
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk is ez volt, de az én gyerekeim ikrek fiú és lány, szóval nem jöhet azzal hogy idősebb.. Én megmondtam neki hogy ez nagyon nem lesz jó.. a fejéhez vágtam hogy későbbiekben a fia nagyon megutálhatja.. ez miatt.. és akkor késő lesz.. felfogta később elmondta mivel a lány.. törékenyebb és nem szereti ha figyelmeztettni kell.. mert sír stb.. én szépen elbeszélgettem vele.. nem durván, de értett a szóból.. 24N
2010. júl. 23. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
64%

szerintem a fiát jobban szereti azért "basztatja" állandóan azt akarja hogy ember legyen belőle

figyeld meg akit az ember nem szeret azzal nem foglalkozik és ha a férjed nem törödik a lányával az erre utalhat hogy egyszerüen nem érdekli


mondd meg neki hogy jó lenne-e ha annyira megutálná a kicsi fiú hogy ha felnő emlékezve a sok érzelmi hátrányra kerülné őt ??? vajon hogy esne neki és számithat erre a lányától is mert vele se törődött .. szóval nagyon szélsőséges..

az egyiket halálra gyötri a másikhoz nem is szól... most durva de meg kéne egy mérleggel mutatni neki hogy ossza meg a figyelmét és a szeretetét ..


talán igy..

2010. júl. 23. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm.
2010. júl. 23. 17:54
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon komolyan elbeszélgetnék vele. Szerintem az ok az, hogy a fiúkat sok férfi másképpen kezeli, vagy azt hiszi, másképpen kell őket nevelni, hogy fasza gyerekek legyenek, már bocsi. Mondd el neki, hogy ennek az lesz a vége, hogy a fia nem lesz vele jó kapcsolatban, és a gyerekek között is okozhat ez feszültséget. Én hoznék fel példákat, és próbálnám megtanítani, hogyan kell kezelni azokat a helyzeteket, amiket ő nem jól kezel. Egyébként én nagyon haragudnék a férjemre, és nagyot csalódnék benne, és ezt is elmondanám. Hogy nem gondoltam, hogy ilyen apa lesz... És hogy még időben van ahhoz., hogy változtasson. Nem attól lesz a fiából férfi, hogy keményebben bánik vele, hanem ha igazi példát mutat neki, hogy milyen egy férfi.
2010. júl. 23. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Megjegyzem a dolgot, ott helyben, nem hagyom szó nélkül. Például nálunk sokszor volt, hogy barátoknál, rokonoknál, utcán ismerősökkel találkozva a 3-ból csak a legkisebb gyereknek köszöntek!!! Aki ráadásul baba volt, hát azt nem tudtam szó nélkül hagyni, főleg, hogy a két nagy is kérdezte, hogy mi láthatatlanok vagyunk?! Utálom az ilyen buta felnőtteket, akiknél még egy 6 évesnek is több esze van. Sokszor már a gyerekek is szóltak érte. A megszégyenítés sem rossz dolog. Ne hagyd ennyiben!
2010. júl. 24. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Nézd meg ezt a kérdést, az utolsó előtti választ én adtam. Tudom, hogy nem ez a problémátok, de úgy hiszem, hogy valami hasonló nektek is megoldást jelenthetne.


http://www.gyakorikerdesek.hu/csaladi-kapcsolatok__egyeb-ker..


Úgy értem a dolgot, hogy mondjuk te is elkezded ugyanabban a stílusban kezelni őt, ahogy ő a kisfiút, majd amikor szóvá teszi, hogy ugyan már mivel érdemelte ezt ki, ártatlanul mosolyogva visszakérdezni : "Hát nem ezt szeretik a pasik? Merthogy feltételezem, te is a legjobbat akarod a gyereknek, azért beszélsz/bánsz így vele. Én az anyja vagyok, fáj érte a szívem, de hát nőből vagyok, nem tudhatom, mit gondol egy férfi." Vagy valami ilyesmi, a Te szavaiddal,stílusoddal.


Vagy a másik tippem : "Könnyű szeretni valakit azért, mert tökéletes. A szeretet és elfogadás igazo próbája, ha az illető jellemében és cselekedeteiben is messze áll attól a tökéletességtől, amelynek a lehetőségét felfedezni véljük benne." - nem tőlem van az idézet, de szerintem ez is felhasználható egy komoly megbeszéléshez.


Vagy amit én mondtam a férjemnek : "Majd ÉN megszidom vagy megbüntetem őket. Én több időt vagyok velük, mint te. Úgy gondolom, hogy azt a kevéske időt, amit veled lehetnek, ne rontsátok el vitatkozással. Te csak szeresd őket. És majd szólok, ha nem boldogulok."

2010. júl. 26. 01:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Szuper vagy, nagyon köszönöm!
2010. júl. 26. 13:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!