Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Akik "gyengébb idegzetűek"...

Akik "gyengébb idegzetűek" hogy vették rá magukat második gyerekre és mikor?

Figyelt kérdés

Nem azt mondom, hogy szörnyű, de épp dackorszak van a kisfiam életében 1 hét múlva lesz 2 éves.. . És nehéz elképzelnem, hogy mellé bírnám türelemmel még a kistesót is. (most jól bírom, nem vagyok vele türelmetlen vagy ideges természetu, de ugye van aki elbir 4 gyerekkel míg más épphogy egyel vagy kettővel)


Viszont.. A szívem nagyon húz afféle, hogy a közeljövőben jöhetne a kistesó.

Minden nap eszembe van, alig várom h újra át élhessem, aztán amikor nehéz és rossz helyzetben vagyunk, vagy koborulok egy nagyon rossz sorozat után (egymás után több nap nyuglodes, hiszti, stb) akkor eszembe jut h úristen.. Ide még egy gyerek???


Pedig amúgy okos, aranyos, ügyes a kisfiam.

Eljatszik egyedül is, elvan nagyon. De amikor vmit akar.. Vagy nem akar, na ott vége. 10-15 perc hiszti, csapkodás, remeg is néha.


2020. febr. 16. 18:58
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
71%
Mikor hisztizik csapkod, remeg, kiborulsz, akkor gondold át és szorozd meg kettővel, hogy kell e még gyerek.
2020. febr. 16. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Őszinte leszek. Nem tartom magam gyenge idegzetűnek, és az első lányom egy földre szállt angyal volt.

A második megmutatta, hogy a gyereknevelés mégsem csak vidámság és kacagás. Közben persze az első is elkezdett hisztisedni, én meg sokszor a nap végére a megőrülés határán vagyok. Főleg, ha mindkettő itthon van napokig.

A lényeg az, hogy hiába ismert mindenki a nyugalom szobrának és hiába imádom rajongásig mindkét lányomat, sokszor eszembe jut, hogy talán túlvállaltam magam és harmadik biztosan nem lesz.

2020. febr. 16. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
89%

Én nem gondoltam magam gyenge idegzetunek mikor még csak egy gyerekem volt. Élveztem a babazast, Nem tudtam mit vállalok a masodikkal.

Bár az első lányom is nagyon impulziv és erős akaratú, de azért ahogy nő és okosodik, egyre inkább együttműködő és szabalykoveto, egyre kevesebb a hiszti. De a kicsi... Egy igazi lázadó, rebellis, "csak-azert-se" gyerek.... Hiába nevelem, lepereg róla minden és egész nap hisztizik és ordít. Semmilyen szankció nem hat rá. Baromi nehéz és sokszor nagyon hamar kihoz a sodrombol és azzal el is rontja az egész napunkat. Már bolcsis, sokszor azt gondolom h de jó h nem nekem kell kuszkodni vele egész nap. Tudom ez egy anyától szarul hangzik, de így van...pár óránál többet nrhezen viselek mellette.

2020. febr. 16. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

1 hónapos volt az első mikor jött az a gondolat, hogy na majd a másodikkal...

2-3 év korkülönbséget akartunk, 1,5 éves volt mikor megfogant a kicsi, a nagy ekkor még tök nyugis volt és minden jól ment - akkor még nem tette próbára az amúgy is gyenge idegeimet.. 😅

2020. febr. 16. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Oké.. Esküszöm ti most győztetek meg. Várunk.
2020. febr. 16. 20:34
 6/11 anonim ***** válasza:
89%
Én azt hittem, erős idegzetű vagyok, de sikerült elsőre belenyúlnunk.. A nagyobbik fiam tipikus többemberes baba volt, teljesen leharcolt a nap végére és vártam, hogy mikor lesz jobb, de kaptunk egy kőkemény dackorszakot. Most lesz 4 éves. A tesó 1 éves. A második várandósságom alatz hulla fáradt voltam, még rosszul is aludt és nappal is ment a nyúzás. Nagyon féltem, hogy fogom-e bírni, de nyáron minden könnyebb, aztán jött az ovi. Ha itthon van a nagy, nem könnyű, főleg hogy nyírja a kicsit, de megugorható a feladat. A kisebbik fiam még rosszabb alvó, de nappal egy angyal. Szeretnék harmadikat, de így is gyakran ordítok, aztán meg szégyellem magam. De: Olyan hamar megnőnek, aztán már nem foglalkoznak velünk.
2020. febr. 16. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Hát nekem az első egy erős akaratú, semmilyen szabályt nem követő nonstop mindenért nyávogó kislány lett. 2 éves, 18 hetes vagyok a kistesóval.


Én már úgy vagyok vele, hogy ennél rosszabb nem lehet, és ennél tropábbak nem lehetnek az idegeim, akkor már +1 gyerek nem mindegy? 😁


Rosszabb nem lehet, ha pedig a tesó nyugisabb lesz, akkor legalább hoz egy kis vidámságot a hétköznapokba.


Illetve mivel az én lányom nagyon társaság orientált, szerintem egy tesó jót fog tenni neki ha már tud vele játszani, legalább nem egész nap az én nyakamon fog lógni, hanem a tesóén 😁

2020. febr. 16. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk 3,5 év a különbség, direkt nem akartunk kisebbet, én szerettem volna a kisebbik babakorát is viszonylag nyugodtan megélni, nem rohanni egyik ordító gyerektől a másikig idegbetegen, márpedig nekem tuti olyan lett volna 1,5-2 év különbséggel. Egy 3,5 éves már okos és önálló, sok mindent megért, így egyáltalán nem volt nehéz dolgom. A dackorszak legrosszabb része szerintem a 2-3 év közötti szakasz, amikor még sok dolgot nem ért, ha nem is nagyon beszél, pláne. 3 éves kor után okosabbak, és könnyebb rájuk hatni. Na mi ezen a részen tulvoltunk, mire jött a kicsi. Tökre nem nehéz, 13 hós a pici, 4,5 éves múlt a nagy.

Hozzáteszem, nekem valahogy türelmem is több van kettőjükhöz, mint egyhez volt, lehet azért, mert nagyon azt hittem, hogy durva lesz, és elengedtem sok mindent belül :D de tényleg olyan, mintha a második mellé kaptam volna még egy adag türelmet is.

Viszont szerintem ha ennyire úgy érzed, hogy határon van a türelmed, érdemes még várnod. A kis korkülönbség annak való, akinek tényleg kötél idegei vannak minden körülmények között (már ha nem akar az ember egy ordibáló, idegroncs szülő lenni).

2020. febr. 16. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
2 év korkülönbség van nálunk. A mai napig nem tudom pontosan hogyan éltük túl. Az első évből nem sok emlékem van, csak annyi, hogy valaki mindig sírt. Vagy a kicsi, vagy a "nagy", vagy én, vagy mindenki... Most, hogy kisiskolások, már jó. De ha újra kellene kezdeni, nem vállalnám. Csúnya vagy sem, de majdnem ráment az életünk.
2020. febr. 16. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Pont elvagyok egy gyerekkel, tehát igen, így érzem talán megszívnám még egyel.. Nem biztos, de sosem tudni.

Vannak igyis rosszabb napok, de nagyon jó fiú.

De azt sem akarnám hogy pont úgy jöjjön a kistesó,hogy a nagy oviba megy, akkor már inkább rá pár hónapra. Nem szeretném, hogy azt érezze a nagy, hogy a kicsi miatt kell neki óvodába mennie.

És én is így vagyok.. Szeretnek némi nyugodt időt tölteni a kisebbel is.

Plusz a fiammal is kell még a kettesben töltött idő. Még bőven igényel engem és ezt sztem 3 éves korában is így lesz..


Nem beszél, vagyis de mond pár értelmes szót a többi a maga nyelven van. Amit mi értünk.


Legalább 1-1,5 évet várunk még szerintem.


Szerencsére korban is jók vagyunk, nem sietünk.

En 25 párom 30

2020. febr. 16. 22:29
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!