Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 2 éves kislányom nem beszél...

2 éves kislányom nem beszél és kicsit bizonytalanul mozog. Hova vigyem, kinek mutassam meg?

Figyelt kérdés

A beszéde néhány állathang utánzásából áll, illetve mondja, hogy pápá, hámm-hámm és ha szomjas akkor valami "íz" szerűt mond. Néhányszor elkezdett mondani egy-egy szót (pl legutóbb kb 2 hónapja, hogy hinta), de aztán 1 hét után abbahagyta, pedig nagyon örültünk neki, dícsértük.


Az egyensúlyérzékét sem érzem a legjobbnak... A járás és a szaladás között az a különbség, hogy mikor szalad, egy nagyon picit gyorsabb, de olyan ügyetlenül fut. Lépcsőzni csak kapaszkodva tud, most tanult meg (azaz most kezdett merni) egyedül, kapaszkodás nélkül lelépni és fellépni a patkáról/patkára.


A beszédre visszatérve, mindent megért, amit mondunk neki, megcsinálja, amit kérünk. Ő is kifejezi magát mutogatva, kialakított erre egy jelnyelvet.


Mi lehet a baj? Merre menjünk?


Előre is köszönöm a válaszokat!



#beszéd #2 éves #gyengébb egyensúlyérzék #bizonytalan szaladás
2014. aug. 8. 13:02
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Nem hinném, hogy gond van. Az én fiam sem sokkal többet beszél, néhány szavas szókincse van, a legtöbbje elég babásan mondva. Az inni való nálunk is valami iiiiiiiiz szerű amit te írsz.

Szerintem az hogy kapaszkodva lépcsőzik nincs vele gond. Az én fiam most hogy már elmúlt kettő kb 1-2 hónapra rá kezdett kapaszkodás nélküli is lépcsőzni, de amúgy inkább kapaszkodni szokott.

Szerintem eltérőek a gyerekek fejlődési üteme, védőnő mit mond?

Esetleg konduktorral érdemes megnézetni.

2014. aug. 8. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Korai Fejlesztő. BHRG Alapítvány.
2014. aug. 8. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!