Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Létezik VALÓBAN véletlen...

Létezik VALÓBAN véletlen bepisilés?

Figyelt kérdés

Több éve (lényegében 3 éves kora óta) stabilan ágytiszta kisiskolás tényleg bepisilhet álmában véletlenül? Vagy ilyenkor kell mögötte keresni valami más egyéb okot?


Ilyen tényleg nem fordult elő, amióta lekerült a pelenka (vagyis utána fél évben még talán 2-3x), de most egyik korán reggel az keltette, hogy bepisilt. Nem csak kicsit, hanem eleresztette az egészet. Azt mondta, azt álmodta, hogy vízben van. Na de ilyen előfordulhat? Úgy értem, hogy ha 6-7 éve nincs ilyen gondunk, akkor most ez hogy lehet? Egy nagyobb gyerek vagy egy felnőtt sem pisil be, csak mert ilyet álmodik. Ez pedig nem az a funkció, aminek "még érnie kell" és "előfordul".

Lehet tényleg véletlen, vagy keressek valami indokot mögötte? (pl suli? edzés? akármi?)


2020. febr. 24. 14:28
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Miért gondolod, hogy egy nagyobb gyerek vagy felnőtt nem pisil be? Azért mert nálad még nem fordult elő?

Megnyugtatlak, előfordul.

2020. febr. 24. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
En tisztán emlékszem, hogy másodikos koromban bepisiltem éjjel. Rendesen végig álmodtam, hogy kikelek az ágyból, kimegyek a wc-re, kinyitom az ajtót, lehúzom a gatyam stb. Szoval tényleg mintha ébren kimentem volna. De csak álmodtam. Akkor keltem fel, mikor becsurgott. Emlékszem anyukam először el se akarta hinni, hogy bepisiltem. Pedig de. Többet nem fordult elő.
2020. febr. 24. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

A felnőttek bepisilnek elvileg, ha vízbe ér a kezük alváskor, nem tudom mennyi valóságalapja van.



Én pisiltem már be nevetéstől egy picit, nagyon kellett és épp elkapott egy röhögőgörcs.


Lányom 3 éve szobatiszta, pont nemrég lett rémálma, ami olyan ijesztő volt, hogy elkezdett bepisilni, de felébredt rá, csak egy kicsi ment ki.


Szerintem egy mezei rémálom is kiválthatja, ha többször fordul elő, akkor érdemes csak vele foglalkozni. Emlékszem régen azt álmodtam hogy wcbe pisilek és gyerekként az ágyba sikerült..

2020. febr. 24. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Számtalanszor álmodtam már hogy a wcn ülök és pisilnem kell, még sem pisiltem igazából. Egyszer viszont, ciki nem ciki, tényleg bepisiltem. Mire felébredtem már késő volt... Szerintem ha nem fordul elő gyakran nem kéne túldramatizálni. Ja, én már felnőtt voltam. Azóta is sokszor ébredek úgy, hogy már nagyon kell, de azóta sem fordult elő ilyesmi baleset.
2020. febr. 24. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Simán előfordulhat.En kb.8 évesen jártam így egyszer.Azt álmodtam,hogy pisilek,és tényleg 😀Se előtte, se utána nem volt ilyen. Nem ért semmi trauma.Ha egyszeri eset,akkor tuldramatizalod. Ne foglalkozz vele, ne vidd emiatt sehova, mert pont az lehet baj.
2020. febr. 24. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Én is többször bepisiltem a 10-es éveim elején ugyanígy, azt álmodva hohy wc-n ulok vagy a balatonba pisilek:)...
2020. febr. 24. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Ha többször előfurdul, akkor járj utána, de egy alkalommal tényleg lehet véletlen, fáradtabb volt, mélyen aludt, álmodott stb.
2020. febr. 24. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Az én kislányom is járt így. Később mondta, hogy azt álmodta a tengerben úszott, és belepisilt:)

Ha nem történik meg gyakran, akkor nem kell foglalkozni vele.

2020. febr. 25. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. Mindenesetre nekem ez furcsa, a környezetemben nem igazán fordult elő ilyesmi, csak ott, ahol egyéb gond is van.
2020. febr. 25. 10:48
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Én is aggódtam, de utána nem volt folytatása.
2020. febr. 25. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!