Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Tudom, volt már kérdés, de...

Tudom, volt már kérdés, de mit tegyek: menjen oviba egész napra?

Figyelt kérdés

Vettünk egy hazat egy nagyváros közelében: egy viszonylag normális méretű és állapotút csak itt tudtunk. A férjem ment volna a városba panelba is, én nem, azt éreztem, azt nem bírnám.

Ez viszont egy zsákfalu, nagyon gyér tömegközlekedéssel. A férjem reggel megy, este jön, ő használja az egyetlen autónkat. Így viszont nem tudok kimoccanni, egy fél állásom van, távmunka.

Úgy érzem, megőrülök itthon. A gyerek eljön ebéd után az ovibol, és bevallom, mostanában depressziót érzek: nem alszik délután, ezért vagy 7 órányi programot kell kitalalnom neki. Én ezt nem élvezem. Teljesen megy el az életkedvem. Baromira nem akar bent aludni, de így nehéz munkát találni.

Az ovival több gond van, a gyereknek is minden baja lett (agresszív, sírós stb.). Nem akarom több bent létre kényszeríteni, de így meg én haladok a csendes kétségbeesés útján. Tudom, túlzásnak tűnik, de olyan kilátástalannak érzem a helyzetem, hogy néha azt érzem: élni sincs kedvem.

Mit tegyek?


2020. febr. 27. 13:44
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
100%

A szar oviba? Nem.

Keressetek másikat vagy feküdjetek rá itt a problémák megoldására.

Könnyen lehet, hogy nem is az ovi a gond, hanem a te feszültségedet érzi és az csapódik le odabent.

2020. febr. 27. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
61%
Na ezért nem értem, hogy miért akar mindenki kiköltözni a semmi közepére unatkozni... na mindegy mostmár jön a tavasz, tessék kimenni kertészkedni a gyerekkel.
2020. febr. 27. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 A kérdező kommentje:

Igen, mostanában erre is gondoltam. Volt egy gyerek, aki sokat bántotta, de nemcsak őt, és olyan agresszívan, hogy végül hosszas (fel év) csatározás után máshova vitték. De azóta az enyémmel van sok baj.

Az a baj, hogy a legközelebbi másikba is csak autóval tudnék menni, de onnan épp most hoztak egy gyereket, mert folyton bántottak ot, és az az ovi nem orvosolta a problémát.

Igazából csapdában érzem magam. Én külföldre mentem volna (eredetileg úgy is volt), de közben anyosom ajánlott egy összeget, amit csak ingatlanvásárlásra volt hajlandó adni. Én nem akartam elfogadni, volt is konfliktus a férjemmel, mert mentem volna külföldre, ő meg amellett érvelt, hogy legalább lesz saját ingatlanunk. De abból a pénzből nem panelt csak itt tudtunk venni. Megpályáztam két állást a településen, de nem vettek föl - mondjuk nem is voltak illúzióim, hogy miért, azt most nem tudom itt leírni.

2020. febr. 27. 13:59
 4/24 A kérdező kommentje:

A válaszom egyesnek szólt arról, hogy a gyerek gondjai talán miattam vannak.

Kettest inkább nem kommentálom, nincs hozzá kapacitásom.

2020. febr. 27. 14:00
 5/24 anonim ***** válasza:
80%
Talán az a baj, hogy nem alszik a gyerek ebéd után, ezért fáradt, kimerült, hisztis és kibírhatatlan. Magyarországon jobb esetben a gyerekek 2-3 éves kora körül az anyák újra munkába állnak, külföldön jóval hamarabb. Ezt tudomásul kéne venni és ehhez igazítani a gyerek napirendjét. Neki is az az érdeke, hogy pihenjen ebéd után, hogy gyerekek között legyen, ne pedig otthon az ideges anyjával, aki nem tud dolgozni tőle. A gyerekek ügyesek, okosak, alkalmazkodnak, a szülők csinálnak belőlük nyámnyila kis kibírhatatlan emberkéket. Legyél határozott, ne érezze rajtad az örök elégedetlenséget, aggodalmat, mert persze, hogy utálni fogja az ovit. Létezik bicikli is, nagyon sokan járnak vidéken bringával oviba. Gyors, jó kis mozgás is, közben tanul is a gyerek sokat a biztonságos közlekedésről.
2020. febr. 27. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 A kérdező kommentje:

Azért nem alszik délután, mert akkor este 10-11 előtt nem tudom elaltatni, és reggel tiszta koki. Másfél-két órás altatásokkal kinlodtunk.

Így viszont este h8 körül le tudom tenni, és 5-10-30 perc alatt elalszik.

Nekem sokkal jobb lenne, ha aludna délután és utána este is emberi időben elaludna: de sajnos nem így működik.

2020. febr. 27. 14:08
 7/24 anonim ***** válasza:
71%

Én is így voltam..


Keress barátokat a faluban, járjatok át hozzájuk, ki a falu játszóterére, fagyizójába, férjed munkahelye melletti oviba járjon a gyerek, ő vigyen be titeket valameddig, aztán te csinálsz valamit a városban, haza együtt mentek, vagy tömegközlekedéssel.

2020. febr. 27. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
90%
Lehet, hogy pár alkalommal fáradt lesz reggel is, de át fog állni a szervezete. Vagy szerinted, akik eljárnak naponta dolgozni és az oviban pihen a gyerekük, mindenki este 11-ig szenved? Nem. Te vagy az anyja, legyél határozott, mert ez a gyereked érdeke is. Igenis este azonos időpontban legyen a fekvés, olvass sok mesét, bújjatok össze, beszélgessetek, aztán puszi és lámpaoltás, nincs alkudozás. Reggel pedig nincs sajnálkozás, tovább alvás, ébresztő és irány az ovi. Uzsonna után ha elhozod, az akkor is 3 óra, fél 4, sok gyerekért fél 5-5 körül mennek. Nem kell túlsajnálni, túlfélteni, mert magatokkal is és a környezeteddel is kiszúrsz hosszú távon. A gyerekek egyből leveszik, ki a gyenge láncszem és a végtelenségig feszegetik a határokat. Sokkal nagyobb biztonságot adsz a gyerekednek, ha szeretetteljesen neveled, de következetesen. Te nem az ő rabszolgája vagy. Neked is megvan a saját feladatod, munkád, neki is legyenek kötelezettségei, mint az óvodába járás, az időben lefekvés, a maga után való rendrakás stb. Adj neki feladatot, hogy hasznosnak érezze magát, hogy legyen sikerélménye. Csinálj kedvet az ovihoz, hívjatok át játszani gyerekeket.
2020. febr. 27. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
47%

"Ezt tudomásul kéne venni és ehhez igazítani a gyerek napirendjét."


😂😂😂😂😂

Lányom 2 éves kora óta nem alszik délután. Az oviban sem hajlandó (5 éves). Ó és reggel legkésőbb 6-kor magától ébred, este pedig legkésőbb 9-kor alszik. Így volt ez 2 évesen is. Ha véletlenül mégis aludt délután, kuruttyolt 11-ig és utána ugyanúgy 6-kor kelt.

2020. febr. 27. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
91%
És akkor mi van, már ne is haragudj? Akkor akinek nem alszik ebéd után a gyereke, ne dolgozzon, mert haza kell hozni ebéd után?? Azért az anyukák nagy része dolgozik és nem teheti meg, hogy délben a gyerekért rohanjon. Hidd el, hogy a gyerekek is tudnak alkalmazkodni, megszokják, hogy mi a menetrend mind otthon, mind az oviban. Szabályok mindenhol vannak és kellenek is.
2020. febr. 27. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!