Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mi a véleményed az olyan 7-8...

Mi a véleményed az olyan 7-8 éves gyerekek szüleiről akiket a szülő reggel elenged az utcára, hogy menjen csak nyugodtan játszani, majd egész nap rá sem néz, este 8-9 óra felé keresi?

Figyelt kérdés

Két ilyen kisgyerek van az utcánkban,egész nap az utcán játszanak,illetve ha egy udvarban megláttnak egy gyereket oda bemennek.

Rendszeressé vált,hogy délelőtt bejönnek hozzánk,majd estig maradnának(nagy az udvar,sok játék van).

Ma 13 óra felé jöttek,mikor megkérdeztem őket ,hogy mi volt ma az ebéd mindkettő gyerek azt mondta,hogy ők nem tudják,mert nem mentek haza ebédelni,nekik nem kell hazamenniük,igen örültek a pgácsának amivel kínáltam őket.

Csak szerintem felelőtlen emberek a szüleik ?

Vagy ilyen korú gyermeket már így el lehet engedni,nem törődve azzal,hogy merre jár,evett e-ivott e?


Én elismerem,hogy a kisfiamnak szüksége van játszópajtársakra,de ez ,hogy korlátozás nékül non stop egész nap ittlennének,etetni-itatni kell őket egész nap ez nekem már sok!

Arról nem beszélve,hogy vagy nekem,vagy a férjemnek kint kell velük lenni az udvaron,mert bármi történhet bárkivel és akkor pedig mi leszünk a felelősek.


Rossz idő esetén szaladgáltak a házban fel és alá,mindenhova benyitogattak kérdezés nélkül,mindenen ugráltak.


Most bezártam az ajtót,hogy be a házba nem jöhetnek,tegnap takarítottam ki alaposan.


Tanácstalan vagyok...


2012. ápr. 21. 15:08
 1/9 anonim ***** válasza:
34%
Ismertesd velük a szabályokat! Ha nálatok vannak, csak 2 órát lehetnek, aztán menjenek haza, mert biztos keresik a szüleik. Ha ellenkeznek nincs apelláta. Küld haza őket!
2012. ápr. 21. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Szerintem a szülőkkel is kellene erről beszélni,de a mai világban már azon sem lepődnék meg ha pont a szülő lenne az aki mondja a gyereknek hogy menjen "potyázni" mert esetleg nekik nincs minden nap főtt ételre való!

Mondd meg a gyerekeknek hogy jöhetnek játszani de csak bizonyos korlátok között(tól-ig)és betartják az álltalad szabott határokat mert ott ti éltek és téged az nem érdekel hogy otthon mi van és mi nincs megengedve!

2012. ápr. 21. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Felénk (jó nem utcán hanem közös kertben) az 5 évesek vannak kint így. Én nem értek vele egyet, nem csinálnám így. De az ő szüleik így tartják helyesnek vmiért.

A kérdés másik részére válaszolva: NEM NEM TE VAGY A FELELŐS ÉRTÜK!!! Mi ez már hogy neked kell kint lenni velük az udvaron...nem kell. Menjenek haza. Nálunk is így volt, én a hülye lelkis mindig figyeltem a más kisgyerekét is nehogy baja essen de rájöttem hogy ez nem az én dolgom. Rosszul fog esni ha valami bajuk történik, de talán akkor kapcsolnak a szüleik is hogy talán nem kéne kihajtani őket álló napra...

És nem feladatot etetni itatni ellátni őket...korlátozd le mikor "bandázhatnak" a fiaddal, mondd meg nekik is hogy akkor szívesen látod őket ( de ne előttük kezdjetek mondjuk enni vagy ilyesmi).

Tudom mit érzel mert én is pont ilyen voltam, de rájöttem a házimunkát meg a feladataimat senki se fogja megcsinálni helyettem míg más gyerekét pesztrálom, és visszakapni se fogom a kaját italt stb. amit adok és nekem se a hangyák hordják össze a pénzt...

2012. ápr. 21. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Miután ide írtam délután szóltam a kisfiamnak,hogy lassan mennek az apukájával az állatorvoshoz beoltatni a kutyusunkat,erre a másik két gyerek "Mi addig eljátszunk itt" :-O ??????????????

HOgy mi?Addig eljátszanak itt ???


Mondtam nekik ,hogy nem nem játszotok,hanem nem érünk ma már rá.

El is mentek.


Amin még kiakadtam,hogy az egyik gyerek bejött a konyhába mielőtt elmentek és nem vett észre és látthatóan keresett valamit,kérdezem tőle,hogy mit keres,azt mondja,hogy a másik gyerek még éhes neki akart vinni enni :-O !


Egyszerűen nagyon irritál,hogy felnőtt megkérdezése nélkül bejönnek hozzánk,egyértelműnek veszik,hogy ha a kisfiamat megkérdezik aki éppen az udvarban van,hogy bejöhetnek és a kisfiam persze mindig azt mondja,hogy persze ,akkor bejönnek.

Volt már,hogy bejöttek és miután nem köszöntek én köszöntem rájuk igen határozottan,hogy észrevegyék magukat.

Aztán olyan is volt,hogy valamiért szóltam rámnéztek és továbbcsinálták,például mikor mondtam,hogy nem mászkálunk a szintek között a lépcsőn.


Az én kisfiam soha nem megy ezekhez a gyerekhez ,eszembe nem jutna,hogy másoknak kellemetlenséget okozzon az,hogy bekéretőzzön hozzájuk,majd egész nap ottlegyen a nyakukon,de miért nem gondolkoznak így más szülők is ?


Azt sem szeretném ,hogy teljesen elválasztjam a kisfiamat a többi gyerektől,de bolondnak sem akarom hagyni magamat.


Valahogy úgy érzem,hogy ezeknél a gyerekeknél csakis a teljes elhatárolódás lenne a megoldás,mert botrányosan viselkednek.

Még én szégyenlem magamat a szüleik előtt,hogy nem adok lehetőséget arra,hogy teljes mértékben h@lyének nézzenek...

2012. ápr. 21. 23:37
 5/9 anonim ***** válasza:

a harmadik vagyok, hidd el pont így érzem/éreztem én is!!!! Nem tudom te hogy vagy vele de engem pl. egy idő után az is zavarni kezdett hogy ezt a stílust és sok egyéb más marhaságot tanul el tőlük a fiam és azt próbálja követni amit tőlük lát...de jó, ezzel még úgy vagyok hogy nem leszek mindig a fenekében, nem tudom szabályozni kivel barátkozik később se. Oviban se látom kivel van, csak a hatást érzékelem itthon...

Mondjuk az egy másik dolog hogy hiszem azt hogy ilyenkor nem a választás szabadsága érvényesül még, hanem az hogy helyileg csak ezek a gyerekek elérhetők ezért nyilván velük fog haverkodni. Ha más lenne ott akkor mással barátkozna...

Na szóval én ezt még így elrendeztem magamban, úgyhogy valamennyi együttjátszás van továbbra is de ez hogy itt éljenek és még én érezzem szarul magam folyamatosan amiért nem etetem-itatom látom el őket...na azért az meredek szerintem...

És én is így vagyok mint te hogy utálnám a gondolatát is hogy az én gyerekem terhére legyen valakinek meg ott egyen rendszeresen, ha valakinél evett is mindig hazahívtam hogy ha éhes adok neki, illetve ha nem akkor legközelebb viszonoztuk, szerintem ez az alap..

És hogy más szülő miért nem ilyen...nem tudom, de nem is barátkozok a szüleikkel se épp ezért is mert ők felnőttben pont ilyenek , csak magukkal törödnek és persze csak az a jó ahogy ők csinálják mindenki más hülye.

2012. ápr. 22. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Bár nekem még nincs ekkora gyerekem, de én biztosan nem engedném meg, és nem azért, mert bunkó vagyok, vagy ilyesmi, hanem, mert ez nem normális. Minden szülő köteles a maga gyermekét etetni, foglalkoztatni, stb. Az más kérdés nyilván, ha előre egyeztettek, ismered a szüleiket, stb.

A másik, én szólnék egy illetékes személynek (házi orvos, jegyző, védőnő), hogy nézzenek utána a családnak, környezettanulmány, stb, mert ez simán beletartozik a VESZÉLYEZTETÉS fogalmába... (nyilván a szülők részéről)

2012. ápr. 22. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Bár mi nem Pesten lakunk, hanem Pest mellett (Dunaharaszti). Újépítésű társasházban, ahol van két család, akik földszintiek. Mindkét családban 2-2 gyerek, az egyik a 4 közül azt hiszem, hogy általános negyedikes, a többi óvodás korú. Reggel kirakják őket, egész nap felügyelet nélkül vannak, egyik szülő sem szokott rájuk nézni. Látszik is a gyerekeken... Épp tegnap történt, hogy lent voltunk, természetesen ezek a gyerekek is. Vittem labdát, a babakocsi aljában volt. 3 és fél éves fiam a kis barátnőjével biciklizett, az egyik fent említett kisfiú odajött, meg sem kérdezte, hogy kiveheti-e a labdát, szó nélkül kikapta, és elkezdett vele focizni. Természetesen kilukadt a labda, és még azt sem mondta, hogy bocsánat. Nekem eszembe sem jutna leengedni a gyerekeimet úgy, hogy én itthon maradok...
2012. ápr. 22. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Már hogy ne lennének neveletlenek, mikor szemmel láthatóan nem nevelik őket, vagy ha igen, másra, mint ami szerinted normális lenne.

Ha nem akarod teljesen kitiltani őket, mert akkor pajtás nélkül marad a kisfiad, tisztázd velük a szabályokat, és légy felkészülve rá, hogy időnként meg fogják szegni őket. Tekintsd őket elsősorban gyereknek és nem vendégnek, akkor nem érzed majd kínosnak, ha adott esetben helyre kell tenni őket. Haza is küldheted a "pót"gyerekeket, ha nem hallgatnak a jó szóra. Hamar megtanulják majd, mit lehet, és mit nem.

Én néha már azt is kívántam, bár a sajátjaimat is egyszerűen kipaterolhatnám, ha nem viselkednek megfelelően. Aztán ha "megjavultak", visszajöhetnek...

A saját kisfiaddal meg néha beszélgess el arról, hogy vajon miért nem hiányoznak otthon ezek a gyerekek senkinek, miért nem tudják, hogy mi illik, és mi nem, és milyen jó, hogy tőle ilyen sokat tanulhatnak. Egy idő után észre fogod venni, hogy a fiad figyelmezteti őket pl. a köszönésre... már ha tényleg szeret velük játszani.

2012. ápr. 22. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Ananász1 válasza:
Nem tudom... Ez a viselkedés eléggé aggasztó... szerintem az ilyen gyerekek rosz hatással lehetnek másokra is. Engem akkor engedtek buszozni amikor hatodikas voltam és anyukám minden percben hivott és gyakran volt hogy egész végig beszélgettünk. Nem a gyerekek hibája de megkérdezhetnéd az anyukájukat hogy egyszer ti is hagy menjetek el hozzájuk!(persze csak ha jóba vagytok velük)
2018. jún. 19. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!